Чернігівська область в цілому поліпшила свій загальний рейтинг на одну позицію - з 23 перейшла на 22 місце
Черговий рейтинг розвитку регіонів — точки зростання і зони сповільнення — цифри за 2016 рік

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оприлюднило рейтинг соціально-економічного розвитку областей Україні за 2016 рік.
Оцінка результативності реалізації державної регіональної політики здійснена за 12 напрямами.
За даними моніторингу, одним з найкращих показників соціально-економічного розвитку Чернігівщини став «Інвестиційно-інноваційний розвиток та зовнішньоекономічна співпраця» — 3 місце проти 16 у 2015 році. Такий результат досягнуто, передовсім, за рахунок найкращого у державі «Темпу зростання обсягу прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу)». Крім того, область стала десятою за індексом капітальних інвестицій та тринадцятою — за обсягом іноземних інвестицій у розрахунку на одну особу населення.
* * *
За напрямом «Економічна та соціальна згуртованість» Чернігівщина посіла 18 місце, поліпшивши рейтинг на 3 позиції (з 21 місця у 2015 році). При цьому за показником «Валовий регіональний продукт (у фактичних цінах) у розрахунку на одну особу населення» область зайняла 14 місце, за наявним доходом населення у розрахунку на одну особу —13 місце, за загальним коефіцієнтом вибуття сільського населення, у розрахунку на 10 тисяч осіб наявного сільського населення — 16 місце.
* * *
Загальне ж невисоке місце у рейтингу обумовлене тим, що за напрямом «Економічна ефективність» Чернігівщина має 24 результат. І якщо її «Індекс промислової продукції» — на 10-11 місці в країні, а індекс сільгоспвиробництва — на 12-13-му, то «Індекс будівельної продукції» та «Обсяг виконаних будівельних робіт на одиницю населення» значно гірші — 20 та 24 місце відповідно.
* * *
Порівняно з минулорічним область поліпшила свій результат за напрямом «Фінансова самодостатність», піднявшись з 16 на 15 місце. У цій сфері забезпечено 9 місце за темпом зростання доходів місцевих бюджетів (без трансфертів) та 14 — за доходами місцевих бюджетів (без трансфертів) у розрахунку на одну особу населення.
* * *
Чотирнадцятою Чернігівщина стала за напрямом «Раціональне природокористування та якість довкілля». При цьому 11 місце вона має за показником «Частка відходів, видалених у спеціально відведені місця чи об’єкти або спалених (без отримання енергії), у загальному обсязі утворених відходів» та 12 — за темпом зменшення викидів забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення у розрахунку на одиницю населення.
* * *
12 позицію наша область утримує за напрямом «Розвиток малого та середнього підприємництва». У цій сфері 8 місце забезпечено за часткою обсягу реалізованої продукції (товарів, послуг) суб’єктів середнього підприємництва (у загальному обсязі реалізованої продукції) та 10-12 місце — за показником «Кількість суб’єктів середнього підприємництва у розрахунку на 10 тисяч осіб наявного населення».
* * *
За напрямом «Відновлювана енергетика та енергоефективність» область на 16 місці. Зокрема 8 місце — за показником «Частка оснащення багатоквартирних житлових будинків побудинковими приладами обліку теплової енергії до загальної кількості багатоквартирних будинків, які підлягають оснащенню», 6-9 місце — за часткою домогосподарств, які уклали кредитні договори в рамках механізмів підтримки заходів з енергоефективності в житловому секторі за рахунок коштів державного бюджету (у тому числі із співфінансуванням з місцевих бюджетів) до загальної кількості домогосподарств регіону.
* * *
За напрямом «Ефективність ринку праці» область посідає 19 сходинку. При цьому «Співвідношення прийнятих працівників до вибулих» — десяте в країні, а показник заборгованості із виплати заробітної плати до фонду оплати праці — 12-13-тий. Низький же рейтинг спричинили 19 місця за «Рівнем безробіття населення у віці 15-70 років (за методологією Міжнародної організації праці), у відсотках до економічно активного населення відповідного віку» та «Індексом реальної заробітної плати».
* * *
За напрямом «Розвиток інфраструктури» область посіла 22 позицію. Основний вплив мали такі показники: «Частка домогосподарств, які мають доступ до Інтернету вдома до загальної кількості таких домогосподарств», у тому числі міських — 22 місце, сільських — 20 місце. За темпом зростання (зменшення) обсягу прийнятого в експлуатацію житла область на 21 місці, за щільністю автодоріг загального користування з твердим покриттям державного та місцевого значення — на 20-му. При цьому за показником «Загальна площа житлового фонду у розрахунку на одну особу населення» область посідає 3 позицію.
* * *
Також до п’ятірки кращих область увійшла за напрямом «Доступність та якість послуг у сфері освіти» (4 місце). Зокрема, за показником «Частка випускників шкіл звітного року з атестатом про повну загальну середню освіту, відсотків до загальної чисельності осіб, прийнятих на початковий цикл навчання до вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації» область посіла третє місце, а за питомою вагою дітей, охоплених позашкільною освітою, відсотків до загальної кількості дітей шкільного віку — шосте.
* * *
Складна демографічна ситуація негативно відбилася на такому показникові рейтингу як «Доступність та якість послуг у сфері охорони здоров’я» — 23 позиція. Такий результат обумовлено 23 місцем за загальним коефіцієнтом смертності населення та 22-м — за рівнем народжуваності. Водночас область у першій десятці (9 позиція) за показником «Планова ємність амбулаторно-поліклінічних закладів на 10 тисяч осіб населення».
* * *
Одне з останніх місць (22) Чернігівщина також має за напрямом «Соціальний захист та безпека». За показником «Кількість кримінальних правопорушень, вчинених проти життя та здоров’я особи, на 10 тисяч осіб населення» область на 21-22 місцях, за рівнем охоплення соціальними послугами осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, територіальними центрами соціального обслуговування до загальної кількості таких осіб — на 20-му.
За матеріалами Департаменту економічного розвитку Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.