Агрогосподарства півночі Чернігівщини нарощують виробництво молока
Цього тижня фахівці Департаменту агропромислового розвитку Чернігівської облдержадміністрації відвідали сільгосппідприємства Семенівщини та Новгород-Сіверщини.

У ході зустрічі з керівниками зазначених районів директор Департаменту АПР ОДА Юрій Павлішен обговорив питання розвитку рослинництва та тваринництва в громадському секторі.
Окрім цього, спеціалісти обласного підрозділу оглянули стан озимини та ярини, зокрема посіви кормових культур. Також проаналізували переведення тварин на літньо-табірне утримання та вказали на резерви нарощування продуктивності худоби.
У Семенівському районі представники Департаменту ознайомились з діяльністю СТОВ «Нове життя», яке активно працює в галузях землеробства та молочного скотарства.
Підприємство займається племінною справою, зокрема розводить симентальську молочну породу корів. Декілька років тому тут установили сучасний молокопровід. На сьогодні в господарстві утримується 600 голів великої рогатої худоби, в тому числі 200 корів. За рахунок власного відтворення до кінця року дійну череду планується збільшити до 220 голів.
Наразі від однієї дійної корови на підприємстві отримують 22 кілограми молока на добу, а від деяких і 30-40. Для збалансування раціону харчування тварин товариство систематично закуповує високобілкові корми, що обумовлює гарні показники вмісту жиру та білку в молоці. Зараз дійна череда цілодобово випасається з використанням електропастуха на сіяних травах. Доїння проводиться тричі на добу.
Минулорічні надої однієї корови в господарстві склали понад 6 тонн молока, в поточному році їх планують збільшити.
Крім того, делегація Департаменту АПР ОДА відвідала товариство «Мрія» на Новгород-Сіверщині. Це підприємство також займається землеробством і спеціалізується на молочному скотарстві. Тут розводиться лебединська порода корів, що є унікальною для нашої області та України.
Серед планів господарства – подальше нарощування поголів’я молочної худоби та її продуктивності.
Фахівці обласного підрозділу АПР проконсультували спеціалістів сільгосптовариства, як отримати статус сировинної зони з виробництва молока для дитячого харчування та органічного виробництва.
Аби обмінятися досвідом з кращими виробниками молока Чернігівщини, представники обох підприємств братимуть участь в обласному практичному семінарі з кормозаготівлі, що відбудеться наприкінці травня в Талалаївському районі.
За інформацією Департаменту агропромислового розвитку Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.