Міська влада вимагає ліквідувати несанкціоновану торгівлю у Чернігові
Несанкціонована торгівля – це порушення громадського порядку, проте торгівля у невстановлених місцях не лише псує естетичний вигляд міста, а є ще й небезпечною для здоров’я його мешканців та гостей. Продукти, особливо молочні та м’ясні, у жарку пору року псуються миттєво, тож така торгівля є чинником харчового отруєння.

Про це йшла мова на нараді з питань протидії несанкціонованій торгівлі на вулицях міста під керівництвом заступника міського голови Олександра Буцка, що відбулась 17 травня у Чернігівській міській раді. Участь у заході взяли представники структурних підрозділів міської ради та правоохоронних органів міста.
Вся продукція повинна мати сертифікат якості, адже при санкціонованій торгівлі санепідемстанція та профільні управління контролюють якість продукту на всіх етапах виробництва, а виробник чи продавець несе відповідальність за якість продукції відповідно до чинного законодавства, підкреслив О. Буцко. Торгівля ж “з землі” або “з бордюру” здійснюється без відповідних дозвільних документів, навіть, без укладення трудових договорів.
Олександр Буцко дав доручення всім відповідним службам, в тому числі податковій інспекції, санепідемстанції, екологічній інспекції, правоохоронним органам та ін. посилити контроль щодо встановлення об’єктів вуличної торгівлі тільки в спеціально відведених місцях.
Учасники наради визнали, що для подолання такого негативного явища, як несанкціонована торгівля, необхідний системний підхід всіх відповідних служб і контролюючих органів. Крім того, на їх думку, очевидною є потреба впровадження більш жорстких санкцій до порушників діючого законодавства, окрім адміністративних стягнень, ще й вилучення товарів до судового розгляду. Адже у деяких містах України вже досить успішно вирішується питання упорядкування “диких” ринків”.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).