Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 30 листопада, 13:26:55

Інспекція праці виявили більше, ніж півтори тисячі порушень трудового законодавства

18.05.2012   08:40Агенцiя

На 413 підприємствах (в установах, організаціях), а також у фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю, виявлено 1524 порушення законодавства про працю та загальнообов’язкове державне соціальне страхування, які допущено відносно найманих працівників.

Про це повідомив заступник начальника Територіальної державної інспекції з питань праці у Чернігівській області Олександр Загорнов.

820 порушень стосуються питань оплати праці, 410 – питань робочого часу і часу відпочинку працівників, 123 – належного укладення трудових договорів із найманими працівниками. Керівникам суб’єктів господарювання та фізичним особам-підприємцям, які використовують найману працю, за 4 місяці 2012 року державними інспектора праці інспекції видано 416 приписів щодо усунення порушень трудового законодавства.
Відносно порушників трудового законодавства складено та передано для розгляду до суду 339 протоколів за частиною 1 статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Також протягом 4 місяців поточного року відносно посадових осіб суб’єктів господарювання за створення перешкод для діяльності посадових осіб інспекції та невиконання припису держаних інспекторів праці складено 14 протоколів про адміністративне правопорушення за статтею 188-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

За період з 01 січня 2012 року місцевими судами області винесено 338 рішень щодо притягнення посадових осіб підприємств (установ, організацій) і фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю, 224 з яких з накладенням штрафних санкцій. Усього судами накладено штрафів на суму 127755 грн. Державними інспекторами праці за створення перешкод і невиконання вимог приписів накладено штрафів на суму 10290 грн.

За підсумками перевірок, де вбачались ознаки правопорушень, передбачених статтею 172 Кримінального Кодексу України (грубе порушення законодавства про працю) та статтею 175 Кримінального Кодексу України (невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат), до правоохоронних органів направлено 25 матеріалів; по 2 з них, відносно посадових осіб, прокуратурою порушено кримінальні справи.
 
Державний контроль за додержанням суб’єктами господарювання області законодавства про працю та загальнообов’язкове державне соціальне страхування буде продовжено.
 
В цілому протягом 4 місяців поточного року Територіальною державною інспекцією праці у Чернігівській області проведено 430 перевірок додержання законодавства про працю та загальнообов’язкове державне соціальне страхування суб’єктів господарювання області різної форми власності. Всього за цей період із зазначених питань перевірено 425 роботодавців.

Останні новини Чернігівщини

Упродовж минулого тижня надзвичайники 52 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники 52 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 12:56

Упродовж минулого тижня з 23 по 30 листопада щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 192 чоловіка особового складу та 61 одиниця спеціальної техніки.

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 12:26

30 листопада відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Олександра Кодоли.

Кордон за тиждень. Офіційно

Кордон за тиждень. Офіційно 12:05

Протягом тижня обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою.

Срібне: рятувальники дістали з річки тіло потонулого чоловіка

Срібне: рятувальники дістали з річки тіло потонулого чоловіка 11:56

28 листопада об 19:10 до Служби порятунку "101" у смт Срібне від працівників Національної поліції надійшло повідомлення про те, що в межах районного центру у озері Графське знаходиться тіло людини.

Відбулась зустріч чернігівських поетів у форматі онлайн

Відбулась зустріч чернігівських поетів у форматі онлайн 11:42

У рамках проєкту етер "Бібліотайм" відбулась зустріч чернігівських поетів у форматі онлайн. Тема заходу "Музика листопада".