Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 11 грудня, 11:13:55

Відкрито регіональний навчально-практичний центр з підготовки учнів за сучасними будівельними технологіями

26.10.2011   19:09

26 жовтня на базі Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту за підтримки всесвітньо відомої компанії “Кнауф Маркетинг” відкрито регіональний навчально-практичний центр з практичної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації учнів за сучасними будівельними технологіями.

У заході взяли участь голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко, чернігівський міський голова Олександр Соколов, керівник відділу освітніх проектів ДП “Кнауф Маркетинг” Тетяна Остапченко, керівники професійно-технічних закладів, представники будівельних організацій.

Після урочистого відкриття Центру, присутні ознайомилися з його навчально-матеріальною базою та електромонтажною, газозварювальною і сантехнічною майстернями.

Вітаючи учасників заходу, голова облдержадміністрації Володимир Хоменко назвав знаковим те, що ця подія відбувається в ювілейному для нашої держави році, коли Україна відзначила 20-річчя своєї Незалежності; в році, оголошеному Президентом України Віктором Януковичем Роком освіти та інформаційного суспільства.

Він наголосив: у контексті реформаційних перетворень, що відбуваються в країні, керівництво держави значну увагу приділяє розвитку освітньої галузі, забезпеченню підготовки висококваліфікованих фахівців для потреб вітчизняного економічно-господарського комплексу. І одна з провідних ролей в цьому процесі належить удосконаленню системи професійної освіти.

“Виступаючи на відкритті Центру профтехосвіти в Одесі, Глава держави наголосив: “Необхідно якісно оновити матеріальні і кадрові ресурси, привести навчальні програми і методики у відповідність до європейських стандартів і потреб ринку. Окреме завдання – підняти суспільний престиж робочих професій в Україні”.

У рамках реалізації загальнодержавної освітньої політики відповідні зрушення відбуваються і на місцевому рівні. Основна увага приділяється програмно-цільовому підходу. Зокрема, в області реалізуються сім регіональних освітянських програм, які сприяють забезпеченню необхідних умов для здобуття якісної освіти і рівного доступу до неї дітей та молоді”, – підкреслив очільник області.

Цьогоріч розпочато реалізацію чотирьох з них:
– розвитку дошкільної освіти на 2011-2017 роки;
– розвитку позашкільної освіти та підтримки обдарованої молоді на період до 2015 року;
– “Шкільний автобус” на 2011-2015 роки;
– забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів області ліцензійними електронними засобами навчального призначення та мультимедійним обладнанням на 2011-2016 роки.

Підготовлено для затвердження на черговій сесії обласної ради регіональну цільову програму розвитку профтехосвіти Чернігівщини на 2011-2015 року.

Голова облдержадміністрації акцентував увагу присутніх на тому, що система професійно-технічної освіти Чернігівщини впродовж останніх років активно працює в напрямку підвищення рівня професійної підготовки своїх вихованців.

Зокрема, шляхом впровадження в навчальний процес сучасних виробничих технологій із залученням іноземних партнерів, у тому числі через навчально-практичні центри галузевого спрямування.

За кількістю навчальних проектів, до яких залучені іноземні партнери (Німеччина, Франція, Туреччина, Італія, Польща) – а такі мають 9 навчальних закладів регіону – область поступається лише навчальним закладам м.Києва. А щодо чисельності створених навчально-практичних центрів, де сконцентровано найсучасніші виробничі досягнення в тій чи іншій галузі економіки, область лідирує в Україні.

На Чернігівщині нині функціонує 7 таких центрів, це :

– центр будівельних технологій торгової марки “CERESIT” (Чернігівський професійний будівельний ліцей),

– аграрних технологій (Сосницький професійний аграрний ліцей),

– сучасних швейних технологій та дизайну (Чернігівське вище професійне училище побутового обслуговування),

– сучасного автосервісу (Чернігівське вище професійне училище ),

– сучасної сантехніки (Чернігівський професійний ліцей залізничного транспорту),

– перукарського мистецтва та декоративної косметики (Чернігівський професійний ліцей побуту),

– ресторанного сервісу (Чернігівський центр професійно-технічної освіти).

За словами керівника області, діяльність таких центрів дозволяє значно покращити якість підготовки робітничих кадрів, підвищує їх мобільність та конкурентоспроможність на ринку праці і, головне, задовольняє потребу в кваліфікованих робітниках, озброєних знаннями щодо новітніх виробничих технологій.

“Користуючись нагодою, хочу висловити вдячність представникам компанії “Кнауф Маркетинг”, за надану матеріальну та практичну допомогу в організації центру. Відтепер тут буде сконцентровано сучасний досвід ведення будівельних та опоряджувальних робіт, який опановуватимуть вихованці наших будівельних навчальних закладів, слухачі з числа незайнятого населення, а також будівельники, яким ці технології вкрай необхідні в щоденній роботі.

Компанія, що вкладає кошти в професійне навчання і демонструє зразок взаємовигідних партнерських стосунків з навчальним закладом може впевнено дивитись в майбутнє, бо сьогоднішні учні завтра прийдуть на виробництво з необхідним багажем професійних знань, умінь і навичок”, – наголосив Володимир Хоменко.

Зважаючи на присутність в цій залі представників будівельних організацій нашого регіону, він запросив їх наслідувати цей позитивний приклад соціального партнерства. Адже тільки спільними зусиллями тих, хто навчає робітничі кадри, і тих, кому вони потрібні, можна підготувати висококваліфікованих робітників.

“Сподіваюся, що завдяки об’єднанню зусиль місцевих органів влади, керівників підприємств і організацій, навчальних закладів регіону ми зможемо забезпечити нашу економіку такими кадрами, які дозволять реалізувати намічені кроки в розвитку нашої держави, її поступовому русі до спільноти найбільш розвинених країн світу”, – зауважив голова облдержадміністрації.

Він також вручив відзнаки облдержадміністрації кращим працівникам ліцею, а директору Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту В’ячеславу Зеленському – мультимедійне обладнання для навчального закладу.

Останні новини Чернігівщини

Поліція Чернігова розслідує обставини ДТП, у якій травмувались двоє пішоходів 09:35

Минулої п'ятниці близько 21:30 до поліції надійшла інформація, що в Чернігові по вулиці Шевченка водій позашляховика «Lexus» здійснив наїзд на двох пішоходів. На місце події одразу прибув екіпаж патрульної поліції та слідчий з розслідування злочинів у сфері транспорту Чернігівського райуправління поліції.

Чернігівщина: під час пожежі загинула людина, ще одна - травмована 09:26

Основна причина виникнення загорань - недолік конструкції, порушення правил монтажу нагрівальних печей та димарів.

11 грудня: цей день в Україні і світі

11 грудня: цей день в Україні і світі 09:21

ДЕНЬ 656 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 656 RUSSIAN AGRESSION

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини 13:30

За матеріалами Служби безпеки України, до 12 років позбавлення волі заочно засуджено російського військового Миколу Хачатуряна, причетного до викрадення неповнолітньої дитини.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини