Збільшуємо врожаї за допомогою бактерій
Сільгоспвиробники Чернігівщини для удобрення посівів на полях почали використовувати препарати, засновані на дії корисних ґрунтових бактерій. Про це "Чернігівському монітору" повідомила прес-служба Головного управління агропромислового розвитку Чернігівської ОДА.

На заміну традиційним хімічним добривам все більше сільськогосподарських підприємств Чернігівщини починають застосовувати екологічні добрива – біологічні препарати для бактеризації посівів корисними ґрунтовими мікроорганізмами. Зокрема, для збільшення врожаю сої, гороху люпину тощо використовуються препарати, засновані на дії так званих бульбочкових бактерій. Ці бактерії наносяться на насіння і в процесі його росту утворюють на паростку бульбочки, які значно покращують азотне живлення рослини. За рахунок бактеризації, наприклад, врожайність сої збільшується на 20-30 відсотків.
“Біологічні препарати є ефективною альтернативою звичайним азотним та іншим хімічним добривам, вони не чинять шкоди грунту, навколишньому середовищу та передовсім людині, яка потім споживатиме вирощений врожай, – говорить заступник начальника Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Савченко. – В усьому світі для збільшення врожаїв аграрії використовують біопрепарати, на Чернігівщині такими препаратами вже користуються підприємства ЗАТ “Нива-плюс”, ТОВ “Агрофірма ”Обрій”, СТОВ “Богдан”, ТОВ “Семенівка-Агро” та інші. Дуже добре, що поряд з іноземними препаратами наші аграрії використовують свої біологічні препарати, створені чернігівським Інститутом сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААНУ”.
Використання біологічних препаратів вже набуло поширення на полях Бахмацького, Варвинського, Ічнянського, Корюківського, Менського, Носівського, Прилуцького, Семенівського та інших районів Чернігівської області.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).