Клієнти "Чернігівгаз Збуту" в 2,5 рази збільшили борги за газ
Станом на 1 січня 2017 року сумарна заборгованість побутових споживачів Чернігівської області за газ сягнула 233 млн. грн. Впродовж 2016-го неплатежі збільшилися на 142 млн. грн.

Насамперед, зростання неплатежів пов’язане зі збільшенням ціни блакитного палива у поєднанні зі зменшенням соціальної норми на обігрів приміщень - з 7 куб.м до 5,5 куб.м на кв.м опалювальної площі. Якщо на Чернігівщині в 2015-2016 р.р. середня субсидія на опалення приватного будинку становила близько 390 куб.м газу на місяць, то теперішнього опалювального сезону - лише 305 куб.м. До того ж, чимало домогосподарств в зменшену норму не вкладаються, а сплачувати різницю не квапляться.
«Дві третини споживачів Чернігівщини – а це 234 тис – отримують субсидії чи пільги на газ. Але складається враження, що деякі господарі або не володіють інформацією про зміну нормативів і скільки їм треба платити, або не мають можливості зменшити споживання. Не останню роль відіграють і погодні умови - відчутно холодніші ніж минулого року. Аби не витрачати зайвих кубів і платити менше, потрібно не лише ощадливо користуватися газом, а й дбати про газове обладнання – своєчасно проводити профілактику, змінювати на більш енергоефективне, утеплювати приміщення», - радить директор ТОВ «Чернігівгаз Збут» Іван Луста.
Щоб не мати боргів, отримувачам субсидій потрібно дотримуватись затвердженої урядом соціальної норми – інформація про її розмір міститься в довідці, яку видають місцеві управління соціального захисту. Ще однією умовою коректних розрахунків є вчасна фіксація і передача фактичних показань лічильника газовій компанії. Якщо споживач перебирає призначену норму, йому потрібно сплачувати обов`язковий платіж і все що зверх неї за повною ціною - 6,879 грн. за куб. м газу.
Єдиним способом впливу на порушників платіжної дисципліни поки що залишається подання до суду та відключення від газопостачання. Тому понад 12,5 тисяч боржників вже отримали від «Чернігівгаз Збуту» попередження про припинення газопостачання. Через систематичні неплатежі в 2016 році без газу залишилися 163 домогосподарства.
В цих умовах введення чіткої і зрозумілої системи нарахувань пені за борги стане для несумлінних споживачів додатковим мотиватором для своєчасних розрахунків.
В трійці найзатятіших боржників Чернігівської області – Чернігів, Прилуки та Ніжин та прилеглі до них райони. Їхні борги складають 120 млн, 23 млн та 21 млн грн відповідно.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.