Уряд продовжує виплату безповоротної грошової компенсації на енергомодернізацію житла
Уряд, відреагувавши на чисельні запити українців, продовжив дію державної програми з енергоефективності, так звані «теплі кредити», на 2017 рік й удосконалив порядок надання грошової компенсації населенню на енергомодернізацію житла. Відповідне рішення прийнято на засіданні Кабінету Міністрів України 8 лютого 2017 року.

У цьому році, як і раніше, українські сім’ї зможуть отримати безповоротну державну фінансову допомогу на впровадження енергоефективних заходів у розмірі:
· 20% – на придбання «негазових» котлів;
· 35% – для утеплення індивідуального житла;
· 40% – для ОСББ і 70% – для отримувачів субсидій, які входять у склад цих ОСББ.
Уряд розширив перелік банків-учасників програми. Тепер «теплі» кредити можна буде отримати не лише в Ощадбанку, Укргазбанку та Укрексімбанку, а й в Приватбанку. Завдяки приєднанню ще одного потужного банку з новітніми технологіями буде посилено конкуренцію у банківському секторі, що дасть змогу здешевити вартість кредитів для домогосподарств та ОСББ й залучити більшу кількість учасників.
Цьогоріч стане обов’язковим впровадження комерційного обліку при проведенні заходів з термомодернізації багатоквартирних будинків. Таким чином, ОСББ зможуть контролювати фактичне споживання енергоресурсів у будинку та оцінювати ефективність впровадження енергоефективних заходів. На такі заходи ОСББ зможуть, як і раніше, отримувати 40% безповоротної фінансової допомоги.
Населення та ОСББ, які беруть участь у програмі, можуть отримати компенсацію для утеплення будинків, встановлення вузлів обліку води та тепла, радіаторів опалення з терморегулятором, заміну вікон на енергоефективні, модернізацію освітлення, облаштування ІТП як з державного, так і місцевих бюджетів.
В Україні наразі працює 204 місцеві програми здешевлення «теплих» кредитів. Одночасна компенсація енергоефективних заходів з державного та місцевого бюджетів у рази здешевлює вартість необхідних матеріалів та обладнання для утеплення.
Платіжки за опалення енергомодернізованих будинків цього опалювального сезону довели: можна платити вдвічі менше і жити у теплому комфорті. Найпоказовіші результати, безумовно, в ОСББ, які «взяли у свої руки» турботу про свою оселю.
До прикладу, харківське ОСББ «Злагода» минулого року скористалося державною програмою з енергоефективності і на початку вересня 2016 року встановило в будинку індивідуальний тепловий пункт, взявши «теплий кредит» на суму 231000 грн. Уряд надав безповоротну компенсацію (40%) у розмірі 92000 грн., допомога від області (20%) склала 46000 грн., і від міста Харкова (20%) - 46000 грн. Сума усіх компенсацій для ОСББ «Злагода» склала 185 000 гривень.
Після встановлення ІТП мешканці будинку зекономили (за період жовтень-листопад 2016 року) 40 Гкал, або 50280 грн., у порівнянні із аналогічним періодом 2015 року, який вони сплачували за лічильником. Це дало змогу ОСББ погасити «теплий кредит через три місяці, а сам ІТП завдяки державній компенсації та економії на платіжках окупився за 2 місяці. Прогнозна економія коштів на опаленні для будинку, за даними експертів проекту «Твоє ОСББ», за 5 років складе 1500000 гривень.
http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=249721854&cat_id=244276429
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).