Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 3 липня, 12:57:23

У Головному управлінні ДФС в області розповіли про контроль за трансфертним ціноутворенням та законодавчі зміни

09.02.2017   08:02Агенцiя

В управлінні аудиту ГУ ДФС у Чернігівській області повідомили, що протягом минулого року 28 суб’єктів господарської діяльності, які перебувають на обліку в територіальних органах ДФС у Чернігівській області, подали звіти про контрольовані операції за 2015 рік на загальну суму 1млрд. 389 млн. грн.

У ході проведення аналізу даних звітів встановлено, що 4 платники не повністю відобразили дані про контрольовані операції. Порушникам були донараховані штрафні санкції на суму 614,2 тис. грн., які вже сплачено до бюджету.

У грудні 2016 року завершена  перевірка платника з питань повноти нарахування та сплати податків під час здійснення контрольованих операцій за 2014 рік. Встановлено відхилення ціни реалізації послуг пов’язаній особі від рівня звичайних цін. За результатами перевірки донараховано 1,3 млн. грн. ПДВ, та зменшено від’ємне значення  об’єкта оподаткування  з податку на прибуток на понад 14 млн. гривень.

Необхідно звернути увагу на те, що з 1 січня 2017 року змінено  критерії визнання господарських операцій контрольованими та порядок  застосування штрафів за неподання/несвоєчасне подання  звітів та неповне відображення всіх контрольованих операцій в звіті про контрольовані операції та подання уточнюючого звіту.

Зокрема, збільшено вартісні критерії контрольованих операцій.  Господарські операції, згадані в п.п. 39.2.1.1 і 39.2.1.5 Податкового кодексу, вважаються  контрольованими за умови, що:
    1) річний дохід платника податків, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 150 млн. грн. (за вирахуванням непрямих податків) за відповідний звітний рік;
    2) обсяг таких операцій з кожним контрагентом, визначений за правилами бухгалтерського обліку, перевищує 10 млн. грн. (за вирахуванням непрямих податків).
       
Нагадаємо, що до січня 2017 року вартісні критерії встановлювалися на рівні  50 млн. грн. і 5 млн. грн. відповідно. Саме їх і потрібно застосовувати при складанні звіту про контрольовані операції за 2016 рік.
   
Термін подання Звіту про контрольовані операції продовжено до першого жовтня року, що настає за звітним відповідно до норм п. 39.4 ст. 39 Кодексу.

Чимало змін  відбулося у частині застосування штрафних санкцій.
По-перше, передбачено окремі штрафі за неподання звіту про контрольовані операції та документації з трансфертного ціноутворення.
По-друге, платника податків можуть оштрафувати повторно у випадку, якщо після застосування до нього штрафних санкцій він так і не подасть уточнюючого звіту про контрольовані операції або документацію.
По-третє,  ст. 120 Податкового кодексу доповнено пунктом 120.4, який передбачає застосування штрафу за несвоєчасне подання  звіту про контрольовані операції  та/або документації з трансфертного ціноутворення або несвоєчасне декларування  контрольованих операцій у поданому звіті.


Відділ організації роботи ГУ ДФС у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:38

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж.

Виплати, які з 1 липня 2025 року здійснюватиме Пенсійний фонд України 10:41

Із 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України отримав повноваження щодо виплати 39 видів державних соціальних допомог, соціальних стипендій, які раніше призначалися та виплачувалися органами соціального захисту населення.

На Чернігівщині суд виніс вирок організатору злочинної групи крадіїв, яка викрала майна на 1,4 млн грн 10:10

Розглянувши матеріали кримінального провадження щодо організатора злочинної групи, яка спеціалізувалася на крадіжках у великих та особливо великих розмірах, Чернігівський районний суд призначив зловмиснику покарання у вигляді 7 років і 1 місяця позбавлення волі з конфіскацією майна.

Фахівці з психологічної допомоги опановують сучасні методики роботи з психотравмою в умовах війни 09:28

В обласному центрі стартував спеціалізований тренінг «Нейропсихологічна десенсибілізація у роботі з травмою війни» для фахівців з психологічної допомоги (психологів, психотерапевтів).