Впродовж 2016 року "Чернігівгаз" безкоштовно повірив понад 35 тис лічильників газу
Протягом 2016 року ПАТ «Чернігівгаз» спільно з ДП «Чернігівстандартметрологія» безкоштовно повірило 35,3 тис побутових лічильників газу.

З них майже третина – 12 тис були визнані непридатними до подальшої експлуатації через невідповідність метрологічних характеристик вимогам нормативних та експлуатаційних документів.
Нині понад 284 тис сімей Чернігівської області, а це 80,2 % від загальної кількості газифікованих домоволодінь мають лічильники газу. За останні 5 років кількість лічильників збільшилась щонайменше на 25 тисяч. Відповідно збільшила потреба в їх повірці. Для порівняння - в 2013 році було повірено лише 15 тис приладів обліку.
Достовірний обліку газу може забезпечити лише повірений лічильник з підтвердженими метрологічними характеристиками, тому кожні 5-8 років, в залежності від класу точності лічильника, його необхідно повіряти. Це дає споживачу впевненість, що він сплачує лише за те, що реально спожито. Відхилення від допустимої похибки призводить до неточних показань і нарахувань, і як слідство - до неефективного споживання енергоресурсу.
В переважній більшості в ході періодичної повірки вибраковуються лічильники роторного типу. Передусім це пов’язано з відносно нетривалим, у порівнянні з мембранним механізмом, терміном експлуатації, а також з механічною зношеністю складових лічильника. До речі, якщо роторний обліковий пристрій відпрацював 15-річний термін, навіть завод-виробник не візьметься його ремонтувати.
Несправності в роботі приладу можуть спровокувати неправильні або погані умови експлуатації (вологе повітря, температурні коливання, тощо), а також зовнішні втручання. Хибні дані можливі як у бік збільшення, так і зменшення. Тому повірка важлива саме для споживачів.
«Лічильник газу є складним обчислювальним механізмом і з часом може давати неточні показання, адже при експлуатації робочі деталі зношуються. Тому споживачам потрібно самостійно звертати увагу на роботу лічильника і не чекати поки газовики зафіксують і складуть акт про порушення. Навіть при малому горінні однієї конфорки газової плити, останній цифровий ролик повинен плавно обертатися – без ривків та заїдань. У разі виявлення некоректного обчислення потрібно негайно звертатися із заявою до Центру обслуговування клієнтів «Чернігівгазу» для перевірки роботи лічильника», - пояснив технічний директор «Чернігівгазу» Віталій Черчович.
Періодична повірка приладів обліку газу та їхнє технічне обслуговування в ході повірки проводиться для побутових споживачів безкоштовно. Якщо за результатами повірки не буде виявлено порушень або відхилень в роботі приладу, то він вважається придатним до експлуатації і його повернуть споживачу.
Якщо споживач зауважить, що у нього підходить термін періодичної повірки лічильника, то він може не чекати повідомлення газовиків, а самостійно звернутись до компанії і узгодити дату її проведення.
Аби дотримуватись графіка і забезпечувати більшу кількість повірок, «Чернігівгаз» протягом останніх років суттєво удосконалив матеріальну базу Сервісних центрів. Компанія придбала додаткове повірочне обладнання на суму 1,2 млн грн, модернізувала комп`ютеризовані установки для повірки побутових лічильників газу типу "Темпо-3", що дозволяє одночасно повіряти п`ять приладів.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.