Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 30 листопада, 12:32:39

Представники малого та середнього бізнесу Чернігівщини у 2016 році сплатили майже 3 мільярди гривень податків

17.01.2017   08:37Агенцiя

За 2016 рік бюджети Чернігівщини поповнились майже на 6 млрд. гривень. Суб’єктами господарювання середнього і малого бізнесу забезпечено 48 відсотків загальної суми надходжень.

До державного бюджету суб’єкти господарювання середнього бізнесу перерахували 820 млн. грн. або понад 29 відсотків від загальної суми надходжень, малого бізнесу та мікропідприємництва – 495 млн. грн. або  майже 18 відсотків.

До місцевих бюджетів суб’єктами середнього підприємництва спрямовано 761 млн. грн. або 24,5 відсотки загальної суми. Дещо більше 24 відсотків надходжень сплачено представниками малого бізнесу (754 млн.грн.). З них юридичними особами - 314 млн. грн., підприємцями, самозайнятими особами та платниками податку на майно – 440 млн. гривень.

У порівнянні з відповідним періодом попереднього року вклад малого бізнесу у наповнення бюджетів територіальних громад залишається на сталому рівні. Проте сума сплачених податків збільшилась у 1,5 рази (на 262 млн. грн.) за рахунок змін у законодавстві в частині зростання рівня мінімальної заробітної плати та ставок окремих податків і зборів.

Вклад суб’єктів господарювання середнього підприємництва у наповнення місцевих бюджетів у порівнянні до відповідного періоду минулого року також залишився майже на рівні, а сума сплачених податків збільшилась на 243 млн. гривень або у 1,5 рази.

Більше половини усіх сплачених до місцевих бюджетів податків суб’єкти малого та середнього підприємництва забезпечують у 18 районах області та місті Н Сіверському. Найбільше зібрано у Н-Сіверському районі - близько 78 відс., Ічнянському -  понад 71 відс., Семенівському - майже 69 відс., Городянському – більше 66 відс., Коропському – близько 66 відс., Прилуцькому – майже 65 відсотків.

У містах обласного значення цією категорією платників сплачено від 33 до 59 відсотків доходів територіальних громад:  у Прилуках сплачено 69 млн. грн., Ніжині – 68 млн. грн., Чернігові – 452 млн. грн., м.Н Сіверському – 19 млн. гривень.
   

Відділ організації роботи  ГУ ДФС у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 12:26

30 листопада відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Олександра Кодоли.

Кордон за тиждень. Офіційно

Кордон за тиждень. Офіційно 12:05

Протягом тижня обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою.

Срібне: рятувальники дістали з річки тіло потонулого чоловіка

Срібне: рятувальники дістали з річки тіло потонулого чоловіка 11:56

28 листопада об 19:10 до Служби порятунку "101" у смт Срібне від працівників Національної поліції надійшло повідомлення про те, що в межах районного центру у озері Графське знаходиться тіло людини.

Відбулась зустріч чернігівських поетів у форматі онлайн

Відбулась зустріч чернігівських поетів у форматі онлайн 11:42

У рамках проєкту етер "Бібліотайм" відбулась зустріч чернігівських поетів у форматі онлайн. Тема заходу "Музика листопада".

Патрульні оперативно розшукали підлітка, що втік з лікарні

Патрульні оперативно розшукали підлітка, що втік з лікарні 11:02

Суботнього дня патрульні екіпажі отримали інформацію, що з травматологічного відділення обласної дитячої лікарні самовільно пішов пацієнт – 17-річний хлопець, який перебував на лікуванні.