Торік 153 безробітних подалися в бізнес
Служба зайнятості підтримує підприємницькі ініціативи безробітних, які не можуть бути працевлаштовані через відсутність для них на ринку праці підходящої роботи. Так, у 2016 році, отримавши виплату допомоги по безробіттю одноразово, власну справу відкрили 153 безробітних, зокрема 11 людей з інвалідністю та 28 учасників АТО.
Основні сфери діяльності, які обирають колишні безробітні: торгівля, відкриття закладів громадського харчування, надання різноманітних видів послуг (юридичних, бухгалтерських, ремонтних, перукарських, рекламних, транспортних, з пошиття одягу), сільське господарство та виробництво. Набувають популярності й такі напрями, як надання консалтингових, ріелторських та Інтернет-послуг, робота в ІТ-секторі тощо.
Дехто з підприємців-новачків уже має найманих працівників. Так, наприклад, Наталія Чеботар, яка торік відкрила сімейне кафе в Чернігові, працевлаштувала чотирьох людей.
Для безробітних у всіх центрах зайнятості області проводяться семінари з орієнтації на підприємницьку діяльність. Громадяни, які виявили бажання започаткувати бізнес, проходять профдіагностичне тестування на визначення нахилів до такого виду діяльності.
Підприємців-початківців служба зайнятості підтримує й фінансово, надаючи їм виплату допомоги по безробіттю одноразово для відкриття власної справи. Для набуття теоретичних знань та практичних умінь, потрібних для ведення бізнесу, безробітним пропонується навчання на курсах цільового призначення «Підприємець-початківець», а також за професіями, орієнтованими на самозайнятість та організацію підприємницької діяльності.
Також всім бажаючим служба зайнятості надає безоплатні консультації з питань організації та провадження підприємницької діяльності із залученням представників органів державної влади, соціальних фондів, бізнес-центрів тощо. Торік було проведено 760 таких консультацій.
А на базі Чернігівського міського та Ніжинського міськрайонного центрів зайнятості діють консалтингові центри підтримки підприємницької діяльності для надання громадянам консультаційних послуг щодо бізнес-планування, управління фінансами і кредитування, оподаткування, ведення бухгалтерського обліку, цивільного і господарського права, трудового законодавства. Торік їх допомогою скористалися 482 людини.
Валентина Федусь
Останні новини Чернігівщини
Через ворожі атаки поранені троє людей: поліція Чернігівщини документує воєнні злочини росіян 09:46
Упродовж доби ворог продовжував атакувати Чернігівську область безпілотниками. Наразі відомо про трьох постраждалих мирних людей.
57 ветеранів із Чернігівщини зможуть придбати власне житло за кошти держсубвенції 09:44
Днями Кабмін затвердив розподіл субвенції на житло за програмою Мінветеранів. Для Чернігівської області передбачено майже 154 мільйони гривень. Це дасть змогу 57 ветеранам з області придбати власні оселі. Мова йде про захисників з І-ІІ групами інвалідності.
19 травня: цей день в Україні і світі 08:42
День 1546 Російська агресія - Day 1546 Russian aggression
Надзвичайні події в області за останню добу 10:48
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 4 пожежі.