Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 30 листопада, 12:55:07

Зекономити 60% води: прості правила для чернігівців

11.01.2017   11:54Агенцiя

Наразі існує безліч порад щодо підвищення енергоефективності в будинку. Про реально ефективні правила, які не потребують механічного втручання та доступні для всіх власників житла, говорили в Чернігові 10 грудня.

Інформаційну зустріч «Чи раціонально ми споживаємо енергоресурси» провела Громадянська мережа ОПОРА на базі Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва для зацікавлених в економії енергоресурсів. Учасники відкритої дискусії визначали, які з порад можна застосувати негайно та без особливих вмінь.

«Багатьох цікавить швидкий метод економії використовуваних ресурсів, враховуючи постійно зростаючі ціни на комунальні послуги. Наприклад, на 60% (140-160 літрів) більше води використовується для повноцінної ванни, аніж для душу (30-50 літрів). Відтак, якщо пам’ятати, що кожна наша дія в будинку – використаний ресурс, можливо визначити правила для кожного», – розповіла місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталія Висіканець.

Відтак, миття посуду під проточною водою потребує у 3-5 разів більше води, ніж миття посуду в спеціальній ємкості чи у закритій пробкою раковині. Навіть накип на чайнику може стати перепоною, тому вчасне його видалення здатне зменшити використання зайвої енергії.

Розташування техніки та меблів на кухні – питання не тільки дизайну, а й ефективності. Так, якщо встановити холодильник поруч з плитою, холодильник споживає більше енергії для підтримки сталої температури. Будь-які електричні прибори в режимі «сну» споживають значну кількість енергії, тож слід вимикати прилади та не залишати їх у розетках.

Перелік всіх дієвих порад міститься у постерах, розроблених в рамках Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», які отримали учасники інформаційної зустрічі.

За коментарями звертайтесь:
місцевий координатор житлово-комунальних
та енергетичних програм
Громадянської мережі ОПОРА
Наталя Висіканець
тел.: +38 093 765 69 31
 

Останні новини Чернігівщини

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 12:26

30 листопада відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Олександра Кодоли.

Кордон за тиждень. Офіційно

Кордон за тиждень. Офіційно 12:05

Протягом тижня обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою.

Срібне: рятувальники дістали з річки тіло потонулого чоловіка

Срібне: рятувальники дістали з річки тіло потонулого чоловіка 11:56

28 листопада об 19:10 до Служби порятунку "101" у смт Срібне від працівників Національної поліції надійшло повідомлення про те, що в межах районного центру у озері Графське знаходиться тіло людини.

Відбулась зустріч чернігівських поетів у форматі онлайн

Відбулась зустріч чернігівських поетів у форматі онлайн 11:42

У рамках проєкту етер "Бібліотайм" відбулась зустріч чернігівських поетів у форматі онлайн. Тема заходу "Музика листопада".

Патрульні оперативно розшукали підлітка, що втік з лікарні

Патрульні оперативно розшукали підлітка, що втік з лікарні 11:02

Суботнього дня патрульні екіпажі отримали інформацію, що з травматологічного відділення обласної дитячої лікарні самовільно пішов пацієнт – 17-річний хлопець, який перебував на лікуванні.