Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 30 листопада, 13:28:32

Результативне впровадження енергоефективних заходів обговорили у Чернігові

17.12.2016   10:37

«Перегони» за економією ресурсів змушують жителів шукати нові методи утримання грошей у гаманці. При цьому важливо не тільки зекономити, а й не нашкодити власній будівлі.

Про це активісти Громадянської мережі ОПОРА говорили під час інформаційної зустрічі «Впровадження енергоефективних заходів у житлових будинках» 16 грудня у Чернігівському міському центрі зайнятості.

Відвідувачі центру зайнятості обговорювали сучасні можливості для термомодернізації житла. Особлива увага учасників сконцентрувалася на утепленні фасаду як найбільш популярному засобі. При цьому важливо пам’ятати, що ефективне та законне – повне утеплення фасаду багатоквартирного будинку. Клаптикове утеплення здатне спричинити руйнацію фасаду та ще й суперечить законодавству України.

Негативні наслідки клаптикового утеплення можна побачити ледве не у кожному третьому будинку Чернігова. Ігнорування «точки роси» призводить до зміни температур в утепленій та неутепленій ділянці, що провокує розвиток плісняви. Це інфікує не тільки стіну індивідуально утепленої ділянки, а й сусідів зверху та знизу.

Детальний та якісний термоаудит дозволяє правильно розрахувати необхідний шар шуби для кожної із сторін багатоповерхового будинку. При утепленні фасаду багатоповерхового будинку важлива також компанія, яка надаватиме послуги. Спеціалісти повинні мати спеціальну ліцензію на проведення робіт з утеплення.

 «Ефективність утеплення фасаду досягається лише при правильному та комплексному підході. Для цього необхідно визначити «точку роси». Адже для північної або південної сторони має бути відповідна технологія. Крім того, утеплення є сенс робити тільки з використанням ліцензованих матеріалів та із залученням спеціалістів. Важливо прийняти спільне рішення зі всіма мешканцями і зробити комплексне утеплення. Тільки в такому випадку ми отримаємо довготривалий ефект від термомодернізації», – роз’яснює місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець.

Для детальнішого вивчення обговорених питань, учасники отримали інформаційні постери, підготовлені за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

Останні новини Чернігівщини

Упродовж минулого тижня надзвичайники 52 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники 52 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 12:56

Упродовж минулого тижня з 23 по 30 листопада щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 192 чоловіка особового складу та 61 одиниця спеціальної техніки.

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 12:26

30 листопада відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Олександра Кодоли.

Кордон за тиждень. Офіційно

Кордон за тиждень. Офіційно 12:05

Протягом тижня обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою.

Срібне: рятувальники дістали з річки тіло потонулого чоловіка

Срібне: рятувальники дістали з річки тіло потонулого чоловіка 11:56

28 листопада об 19:10 до Служби порятунку "101" у смт Срібне від працівників Національної поліції надійшло повідомлення про те, що в межах районного центру у озері Графське знаходиться тіло людини.

Відбулась зустріч чернігівських поетів у форматі онлайн

Відбулась зустріч чернігівських поетів у форматі онлайн 11:42

У рамках проєкту етер "Бібліотайм" відбулась зустріч чернігівських поетів у форматі онлайн. Тема заходу "Музика листопада".