Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 20 лютого, 13:27:45

Результативне впровадження енергоефективних заходів обговорили у Чернігові

17.12.2016   10:37

«Перегони» за економією ресурсів змушують жителів шукати нові методи утримання грошей у гаманці. При цьому важливо не тільки зекономити, а й не нашкодити власній будівлі.

Про це активісти Громадянської мережі ОПОРА говорили під час інформаційної зустрічі «Впровадження енергоефективних заходів у житлових будинках» 16 грудня у Чернігівському міському центрі зайнятості.

Відвідувачі центру зайнятості обговорювали сучасні можливості для термомодернізації житла. Особлива увага учасників сконцентрувалася на утепленні фасаду як найбільш популярному засобі. При цьому важливо пам’ятати, що ефективне та законне – повне утеплення фасаду багатоквартирного будинку. Клаптикове утеплення здатне спричинити руйнацію фасаду та ще й суперечить законодавству України.

Негативні наслідки клаптикового утеплення можна побачити ледве не у кожному третьому будинку Чернігова. Ігнорування «точки роси» призводить до зміни температур в утепленій та неутепленій ділянці, що провокує розвиток плісняви. Це інфікує не тільки стіну індивідуально утепленої ділянки, а й сусідів зверху та знизу.

Детальний та якісний термоаудит дозволяє правильно розрахувати необхідний шар шуби для кожної із сторін багатоповерхового будинку. При утепленні фасаду багатоповерхового будинку важлива також компанія, яка надаватиме послуги. Спеціалісти повинні мати спеціальну ліцензію на проведення робіт з утеплення.

 «Ефективність утеплення фасаду досягається лише при правильному та комплексному підході. Для цього необхідно визначити «точку роси». Адже для північної або південної сторони має бути відповідна технологія. Крім того, утеплення є сенс робити тільки з використанням ліцензованих матеріалів та із залученням спеціалістів. Важливо прийняти спільне рішення зі всіма мешканцями і зробити комплексне утеплення. Тільки в такому випадку ми отримаємо довготривалий ефект від термомодернізації», – роз’яснює місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець.

Для детальнішого вивчення обговорених питань, учасники отримали інформаційні постери, підготовлені за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

Останні новини Чернігівщини

Першим заступником голови Чернігівської ОДА став львів’янин  Віталій Загайний

Першим заступником голови Чернігівської ОДА став львів’янин Віталій Загайний 12:38

Голова об'єднання громадських організацій «Центр громадянських ініціатив», львів’янин Віталій Загайний став першим заступником голови Чернігівської ОДА.

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарукі з робочою поїздкою на Чернігівщині

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарукі з робочою поїздкою на Чернігівщині 12:30

20 лютого, із робочою поїздкою на Чернігівщині перебуває Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

"Так ніхто не кохав…": відбулася нова зустріч мистецького проєкту "Михайло Коцюбинський. У колі друзів" 12:26

19 лютого в музеї-заповіднику відбулася ХХХ зустріч мистецького проєкту «Михайло Коцюбинський. У колі друзів». Вона була присвячена темі кохання в житті відомих людей.

В області створюється ще одна ОТГ – Ладанська

В області створюється ще одна ОТГ – Ладанська 12:16

У Прилуцькому районі процедуру добровільного об’єднання завершує Ладанська ОТГ. До її складу ввійдуть територіальні громади Ладанської селищної, Івковецької, Краслянської сільських рад Прилуцького району.

Географічні зазначення в Україні. ВІДЕО 12:05

19 лютого відбулася прес-конференція на тему: «Географічні зазначення в Україні: що прийде на зміну коньяку і чи знатимуть гуцульську бриндзю за кордоном?».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини