Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 19 квітня, 10:01:31

Як залучити інвестиції на енергозбереження

14.12.2016   08:05Агенцiя

Де знайти кошти на тепломодернізацію, якщо передбачених в особистому, місцевому чи державному бюджеті не вистачає? Які заходи енергозбереження є малоефективними, а які дійсно бережуть тепло, енергію та гроші? Відповіді на ці та інші запитання лунали під час семінару, який відбувся в облдержадміністрації.

Реалізація сталої енергетичної політики на теренах області набуває сьогодні виняткової ваги. Перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич особливу увагу учасників семінару звернув на заходи з енергоефективності, які реалізуються в області. Він, зокрема, підкреслив, що цього року, як і минулого, за відповідною обласною програмою на тепломодернізацію виділено з обласного бюджету мільйон гривень. Таку ж суму заплановано і в проекті бюджету наступного року. Проте цього недостатньо, щоб позбутися енергетичної залежності та домогтися бажаної економії. Тому власники будівель усіх форм власності мають також самостійно відшукувати можливості заощадження енергоресурсів.

Національний експерт проекту ЄС «Угода мерів — Схід» в Україні Оксана Кисіль докладно розповіла про можливості енергозбереження, якими можуть скористатися учасники цього проекту. Як позитивний приклад вона навела програму «Модернізація вуличного освітлення», розроблену міською владою Мени. На реалізацію цієї програми передбачено залучити 500 тисяч євро іноземних інвестицій. Її перший етап вже відбувся, і експерти констатують відчутну різницю як між якістю старого та модернізованого освітлення, так і у сумах, що витрачаються на його оплату.

А от у Носівці, вважає Оксана Кисіль, безпідставно зволікають з розробленням програми сталого енергетичного розвитку і, відповідно, втрачають можливості залучити кошти інвесторів на енергозберігальні технології.

До речі, у січні стартує черговий проект з надання грантів на програми енергетичного розвитку. Тож учасники «Угоди мерів» в Україні, які бажають одержати кошти від європейських інвесторів, мають поквапитися зі створенням та поданням відповідних проектів.

Особливе місце в царині енергозбереження, на думку експерта, належить приватно-публічному партнерству. Його нещодавно було врегульовано в Україні на законодавчому рівні. Про нюанси таких відносин між владними інституціями та бізнесом фахівці розповідатимуть на тренінгах, що відбудуться вже у січні.

Представник Держенергоефективності Андрій Фролов поінформував про державну підтримку енергозбереження, так звані «теплі кредити», які стають все більш затребуваними у споживачів, а регіональний консультант проекту Міжнародної фінансової корпорації «Енергоефективність у житловому секторі України» Тетяна Гордієнко запропонувала свою допомогу на шляху до енергозаощадження, зокрема, у проведенні енергоаудиту будинків та визначенні пріоритетності наступних кроків.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:44

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 18 квітня по 8:00 19 квітня 2021 року.

З 19 квітня починається оформлення виплат ФОПам, чий бізнес постраждав через обмеження карантину

З 19 квітня починається оформлення виплат ФОПам, чий бізнес постраждав через обмеження карантину 08:16

Компенсацію у розмірі 8 тисяч гривень зможуть отримати підприємці та наймані працівники з регіонів "червоної" зони. При цьому їх вид діяльності має відповідати переліку КВЕД, який затвердив Кабмін.

За наполягання прокуратури громада у Прилуцькому районі оформила право власності на гідротехнічні споруди

За наполягання прокуратури громада у Прилуцькому районі оформила право власності на гідротехнічні споруди 08:03

За активної участі органів прокуратури Чернігівщини виконано рішення Чернігівського окружного адміністративного суду за позовом Прилуцької місцевої прокуратури про визнання протиправною бездіяльність Линовицької селищної ради щодо набуття права власності на греблю, розташовану на місцевому ставку.

Поліцейські затримали групу осіб, що обікрали пенсіонерку та намагалися відкупитися від правоохоронців

Поліцейські затримали групу осіб, що обікрали пенсіонерку та намагалися відкупитися від правоохоронців 07:54

У місті Бахмач поліцейські виявили та затримали групу осіб, які під виглядом працівників комунальної служби проникли до житла місцевої пенсіонерки та викрали заощадження. Під час складання матеріалів один зі спільників спробував за хабар уникнути відповідальності.