Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 30 листопада, 23:14:40

Як залучити інвестиції на енергозбереження

14.12.2016   08:05Агенцiя

Де знайти кошти на тепломодернізацію, якщо передбачених в особистому, місцевому чи державному бюджеті не вистачає? Які заходи енергозбереження є малоефективними, а які дійсно бережуть тепло, енергію та гроші? Відповіді на ці та інші запитання лунали під час семінару, який відбувся в облдержадміністрації.

Реалізація сталої енергетичної політики на теренах області набуває сьогодні виняткової ваги. Перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич особливу увагу учасників семінару звернув на заходи з енергоефективності, які реалізуються в області. Він, зокрема, підкреслив, що цього року, як і минулого, за відповідною обласною програмою на тепломодернізацію виділено з обласного бюджету мільйон гривень. Таку ж суму заплановано і в проекті бюджету наступного року. Проте цього недостатньо, щоб позбутися енергетичної залежності та домогтися бажаної економії. Тому власники будівель усіх форм власності мають також самостійно відшукувати можливості заощадження енергоресурсів.

Національний експерт проекту ЄС «Угода мерів — Схід» в Україні Оксана Кисіль докладно розповіла про можливості енергозбереження, якими можуть скористатися учасники цього проекту. Як позитивний приклад вона навела програму «Модернізація вуличного освітлення», розроблену міською владою Мени. На реалізацію цієї програми передбачено залучити 500 тисяч євро іноземних інвестицій. Її перший етап вже відбувся, і експерти констатують відчутну різницю як між якістю старого та модернізованого освітлення, так і у сумах, що витрачаються на його оплату.

А от у Носівці, вважає Оксана Кисіль, безпідставно зволікають з розробленням програми сталого енергетичного розвитку і, відповідно, втрачають можливості залучити кошти інвесторів на енергозберігальні технології.

До речі, у січні стартує черговий проект з надання грантів на програми енергетичного розвитку. Тож учасники «Угоди мерів» в Україні, які бажають одержати кошти від європейських інвесторів, мають поквапитися зі створенням та поданням відповідних проектів.

Особливе місце в царині енергозбереження, на думку експерта, належить приватно-публічному партнерству. Його нещодавно було врегульовано в Україні на законодавчому рівні. Про нюанси таких відносин між владними інституціями та бізнесом фахівці розповідатимуть на тренінгах, що відбудуться вже у січні.

Представник Держенергоефективності Андрій Фролов поінформував про державну підтримку енергозбереження, так звані «теплі кредити», які стають все більш затребуваними у споживачів, а регіональний консультант проекту Міжнародної фінансової корпорації «Енергоефективність у житловому секторі України» Тетяна Гордієнко запропонувала свою допомогу на шляху до енергозаощадження, зокрема, у проведенні енергоаудиту будинків та визначенні пріоритетності наступних кроків.

Останні новини Чернігівщини

Чернігів: дистанційне навчання учнів 5-11 класів шкіл продовжено до 11 грудня включно

Чернігів: дистанційне навчання учнів 5-11 класів шкіл продовжено до 11 грудня включно 18:44

Таке рішення ухвалено у зв'язку із збільшенням кількості хворих на коронавірус в місті.

Чернігівський окружний адміністративний повідомляє про встановлення особливого режиму роботи для суддів та працівників апарату суду

Чернігівський окружний адміністративний повідомляє про встановлення особливого режиму роботи для суддів та працівників апарату суду 18:21

Відповідно до постанов територіальних виборчих комісій про призначення (оголошення) повторних виборів депутатів сільських рад та виборів міського голови (далі – повторних виборів) на неділю, 17 січня 2021 року, призначено повторні вибори.

Виявлено 221 новий випадок COVID-19

Виявлено 221 новий випадок COVID-19 16:43

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 30 листопада в області зафіксовано 221 новий випадок COVID-19.

Викрито факт ухилення від сплати ПДВ та нанесення збитків державі на 22 млн гривень

Викрито факт ухилення від сплати ПДВ та нанесення збитків державі на 22 млн гривень 15:10

За даними матеріалами зареєстровано кримінальне провадження за ознаками злочинів, передбачених статтею 212 КК України. Наразі тривають слідчі дії.

Упродовж минулого тижня надзвичайники 52 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники 52 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 12:56

Упродовж минулого тижня з 23 по 30 листопада щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 192 чоловіка особового складу та 61 одиниця спеціальної техніки.