Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 25 жовтня, 06:52:24

Робітничі професії – найпопулярніші на ринку праці області

08.12.2016   08:07Агенцiя

56% актуальних вакансій на Чернігівщині – робітничі спеціальності. Дослідження фахівців показують, що ринок праці вже кілька років перенасичений юристами, економістами, соціальними працівниками. Натомість популярності набувають такі професії як слюсар, токар, тесляр, зварювальник, муляр, швачка, працівник аграрної сфери та інші.

В області існує дефіцит кваліфікованих працівників цих спеціальностей. Тож в ОДА сьогодні, 7 грудня, обговорювали проблемні питання підготовки робітничих кадрів для регіонального ринку праці.

– Лише спільна робота органів освіти, центрів зайнятості та асоціації роботодавців дасть позитивний результат з підготовки кваліфікованих робітників за напрямами, затребуваними на сьогодні, – зазначила заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова.

На переконання учасників наради, перед тим, як готувати професійні кадри, необхідно спрогнозувати розвиток галузей на 2-3 роки наперед, визначити найбільш затребувані спеціальності. Тоді професійно-технічні навчальні заклади зможуть зорієнтуватися, за якими найбільш актуальними спеціальностям готувати фахівців, які необхідно відкривати нові напрямки підготовки кадрів.

Звичайно, така модернізація потребуватиме оновлення матеріально-технічної бази. До речі, у цьому році Чернігівське вище професійне училище побутового обслуговування отримало з держбюджету 330 тисяч гривень для осучаснення технічної бази для підготовки кравчинь. Частково обладнання вже закуплено.

Наступного року держава планує виділити кошти для покращення матеріально-технічного стану аграрних профтехучилищ. Тож Наталія Романова підкреслила важливість отримання фінансування і для закладів Чернігівщини.

Говорили також і про підвищення зацікавленості молоді оволодівати робітничими професіями. Для цього необхідно посилити профорієнтаційну роботу, зокрема, і через засоби масової інформації.

Акцентували на доцільності проведення опитувань з метою професійного самовизначення учнівської молоді.

Наголосили на необхідності активно залучатися до профорієнтаційної роботи і безпосередньо роботодавцям. Адже 50% навчального часу в профтехучилищах – це практика на підприємствах.

Останні новини Чернігівщини

Як називаються українські стародавні прикраси: салби, баламути, кризи та інші

Як називаються українські стародавні прикраси: салби, баламути, кризи та інші 14:05

Український народний костюм важко уявити без прикрас, адже такі аксесуари не лише збагачують образ, а й мають певний закодований сенс.

Варто включити в раціон: 6 продуктів, багатих на залізо

Варто включити в раціон: 6 продуктів, багатих на залізо 13:58

Один з найважливіших мікроелементів в організмі людини – залізо. Він потрібен для вироблення гемоглобіну, який відповідає за доставку кисню до тканин і органів.

Як з’явився шоколадний фондан? Історія десерту

Як з’явився шоколадний фондан? Історія десерту 13:40

Про походження цього десерту, який з’явився порівняно недавно, але швидко завоював популярність, дотепер не вщухають суперечки. У будь-якому випадку виграли ми, адже шоколадний фондан — справжній шедевр кулінарного мистецтва.

Смачні рецепти вихідного дня: осінній пиріг з яблуками

Смачні рецепти вихідного дня: осінній пиріг з яблуками 13:21

Осіння пора — час смачної та ароматної випічки. Пропонуємо вам освоїти приготування соковитого яблучного пирога з додаванням гарбуза.

Гороскоп на тиждень з 25 до 31 жовтня 2021 року

Гороскоп на тиждень з 25 до 31 жовтня 2021 року 12:15

Для початку цього тижня характерна невпевненість і певна плутанина у стосунках, а також будьте обережними з фінансовими вкладеннями.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини