Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 24 листопада, 19:39:47

Аграрії Чернігівщини успішно завершили посівну кампанію

10.11.2016   10:51Агенцiя

Підсумки цьогорічної сівби озимих культур та комплексу осінньо-польових робіт підбили учасники селекторної наради, яку провів Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк 8 листопада.

Від Чернігівської області участь у нараді взяли перший заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Леонід Сахневич, в.о. директора Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олег Крапивний та представники обласних служб агропромислового комплексу.

– На цьогорічне проведення осінньо-польової кампанії значно вплинули природні умови. Аграріям необхідно було в стислі агротехнічні терміни встигнути закласти основу продовольчої безпеки на наступний рік, – зазначив Максим Мартинюк.

Директор Департаменту землеробства та технічної політики в АПК Мінагрополітики України Володимир Топчій повідомив, що в деяких областях спостерігається недосів озимих через погодні умови, однак ситуація не критична. Агротехнічні терміни сприятливого посіву вже минули, але аграрії на власний ризик ще досівають. Хоча доцільніше було б ці площі навесні засіяти ярими пшеницею та ячменем.

Під час селектору мова йшла також про збір врожаю. Як було зазначено, понад 90% запланованих до збирання площ вже оброблено. Позитивним є той факт, що рівень урожайності гречки, соняшнику, сої один з найвищих за останні роки. Це свідчить про те, що в більш-менш сприятливих умовах при проведенні масштабних агротехнічних робіт можливо отримати достойні показники виробництва.

Крім того, Державна продовольчо-зернова корпорація України оголосила про форвардні закупівлі озимого зерна пшениці та ячменю 2017 року. Загалом авансований платіж – більше мільярду гривень буде проведено в січні-лютому наступного року.

На Чернігівщині аграрії засіяли озимими колосовими культурами 98 % прогнозованих площ. Стан пшениці та жита на 90 % площ добрий та задовільний, на 10 % – слабкий та зріджений.

Крім того, у 2,3 разів більше до прогнозу посіяно озимого ріпаку (прогноз посіву на зерно – 12,1 тисяч гектарів).

Сходи цих рослин на 15 % площ – добрі, 78 % – задовільні, решта – слабкі та зріджені.

На жаль, погодні умови не сприяють проведенню збирання врожаю. На сьогодні зернові та зернобобові культури зібрані з площі понад 70 %. Намолочено більше 2,3 мільйонів тонн зерна.

Наразі товаровиробниками області завершено збирання основних ділянок соняшнику, сої та цукрового буряка. Залишаються необмолоченими половина площ кукурудзи.

Останні новини Чернігівщини

Недорогий та функціональний: який смартфон вибрати для роботи

Недорогий та функціональний: який смартфон вибрати для роботи 16:22

Підібрати надійний смартфон “на кожен день” зараз дуже складно.

Виявлено 398 нових випадків COVID-19

Виявлено 398 нових випадків COVID-19 16:07

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 24 листопада в області зафіксовано 398 нових випадків COVID-19.

Бібліотека ім. М. Коцюбинського запрошує до

Бібліотека ім. М. Коцюбинського запрошує до "Клубу книгомандрівників" 15:47

У бібліотеці ім. М. Коцюбинського стартував новий літературно-мистецький проект «Клуб книгомандрівників». Це інтерв’ю з відомими чернігівцями про літературу та книги в їхньому житті.

Громади отримують експертну підтримку щодо організації управлінської діяльності

Громади отримують експертну підтримку щодо організації управлінської діяльності 15:30

Як побудувати ефективну структуру апарату та виконавчого комітету ради; правильно припинити повноваження голів місцевих рад; на які посади в органи місцевого самоврядування потрібно проводити конкурс, а де можна здійснити переведення; вимоги щодо віку та освіти посадових осіб місцевого самоврядування, – це далеко неповний перелік питань, які цікавили учасників дистанційного навчання «Основні питання організації роботи рад та їхнє організаційно-кадрове забезпечення», яке проходило 23 листопада.

Патрульні винесли постанову на жінку за неправдивий виклик

Патрульні винесли постанову на жінку за неправдивий виклик 15:21

Вночі до поліції зателефонувала 52-річна мешканка Чернігова та повідомила, що на неї з ножем напав невідомий чоловік.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини