З початку року статус офіційних працівників отримали 1049 мешканців Чернігова
Неформальна зайнятість та тінізація заробітних плат негативно позначаються на розмірах страхових внесків до Пенсійного фонду, фондів соціального страхування, обсягах надходжень до бюджету і стабільності системи державних фінансів, пенсійної системи та розвитку інвестиційного потенціалу країни.

Маніпуляції з розміром офіційних доходів дозволяють нелегально працюючим та працюючим, що отримують частку заробітної плати «у конвертах», необґрунтовано отримувати від держави соціальну підтримку, що може негативно позначитися на результативності вирішення завдань реформи системи соціальної підтримки.
Поряд з цим, відсутність податкової культури стають на заваді виходу господарської діяльності у світловий спектр.
Начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Чернігівської ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області Інна Неврова підкреслила: держава знизила єдиний соціальний внесок майже вдвічі, до 22 відс., таким чином суттєво зменшивши податкове навантаження. Тож нині головне завдання - вивести з тіні заробітну плату.
Як повідомила керівник підрозділу, завдяки спільним зусиллям фахівців Чернігівської ОДПІ та органів місцевої влади, з початку року статус офіційних працівників отримали 1049 мешканців міста. Погашено заборгованості із заробітної плати у сумі 12,2 млн.грн, за рахунок чого бюджет поповнився майже на 2 млн. грн податком на доходи фізичних осіб.
Поряд із проведенням заходів з детінізації заробітних плат, фахівцями Чернігівської ОДПІ вживаються заходи щодо встановлення власників об’єктів нерухомості та землекористувачів, у яких відсутні відповідні правовстановлюючі документи та виявляються особи, які провадять підприємницьку діяльність без державної реєстрації. Так, з початку року залучено до державної реєстрації 338 фізичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність на ринках м. Чернігова.
«Впровадження заходів з детінізації, виведення зарплати з тіні надає можливість забезпечити соціальний захист населення Чернігова. Окрім того, виведення коштів із тіні та включення їх до загальноміського та загальнодержавного обігу сприятиме створенню передумов для подальшого розвитку районів, міста та області в цілому», - підсумувала Інна Неврова.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.