Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 17 серпня, 19:23:01

Чернігівщина порахувала енергоефективні мільйони

30.04.2012   13:08Агенцiя

У Чернігівській області є всі можливості розвивати енергоефективність в рамках програми, розрахованої на 2009-2015 роки.

Про це 26 квітня заявив голова облдержадміністрації Володимир Хоменко на засіданні Регіонального комітету з економічних реформ.

“Враховуючи те, що Чернігівщина має значний ресурс місцевих відновлюваних видів палива, зокрема торфу та відходів деревообробки, ми маємо всі умови для максимально ефективного виконання поставлених завдань. Саме на їх реалізацію спрямована Програма енергоефективності області на 2009-2015 роки, за період дії якої на впровадження енергоефективних заходів за рахунок різних джерел вже використано майже 300 млн грн”, – підкреслив очільник області.

Інформуючи присутніх про стан реалізації в області Програми та впровадження енергозберігаючих заходів у закладах бюджетної сфери, в.о. начальника головного управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації В’ячеслав Сальніков відзначив, що на виконання завдань Програми у 2011 році в усіх сферах суспільного виробництва та бюджетними установами на впровадження енергоефективних заходів використано 133,7 млн грн. Це дасть можливість економити щорічно 23,7 тис. тонн умовного палива на загальну суму 51,2 млн гривень.

В цілому, за період реалізації Програми на впровадження енергоефективних заходів за рахунок різних джерел фінансування використано 299,2 млн грн.

На підприємствах промисловості та паливно-енергетичного комплексу видатки на запровадження енергоефективних заходів за 2011 рік становили майже 91 млн грн. Це забезпечить щорічну економію енергоресурсів на рівні 18,9 тис.тонн умовного палива або 38,3 млн грн.

За словами В’ячеслава Сальникова, актуальним залишається питання запровадження енергоефективних заходів у житлово-комунальному господарстві. За 2011 рік на об’єктах та інженерних мережах галузі виконані енергоефективні заходи на загальну суму 27,7 млн грн. Це забезпечить щорічну економію 3,6 тис. т умовного палива або 9,5 млн гривень. Підприємствами теплоенергетики проведено реконструкцію 6 котелень та замінено 2,6 км теплових мереж, в тому числі 1,5 км на попередньо ізольовані труби.

Загальні капіталовкладення у енергозбереження на об’єктах водопровідно-каналізаційного господарства у минулому році становили 7,1 млн грн, що забезпечить щорічну економію 2 млн кВт.год електричної енергії або 2,1 млн гривень.

На запровадження енергоефективних заходів у бюджетній сфері за 2011 рік було витрачено 15 млн грн. Запроваджені заходи забезпечать щорічну економію 1,2 тис. тонн умовного палива або 3,4 млн гривень. Всього за 2011 рік проведено роботи з реконструкції 24 котелень з встановленням сучасного газового та твердопаливного обладнання, в тому числі котелень бюджетної сфери.

На думку в.о. начальника головного управління житлово-комунального господарства ОДА, в області є резерви щодо підвищення рівня енергоефективності, проте вони використовуються не в повній мірі. Зокрема, на низькому рівні знаходиться робота щодо використання на котельнях бюджетної сфери торф’яного палива та відходів деревообробки, обсяги яких в області значні. Із загальної кількості джерел теплопостачання об’єктів бюджетної сфери майже 30% мають коефіцієнт корисної дії менше 80%.

http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/cherngvshhina-porahuvala-jenergojefektivn-mljoni-26962

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині громадянами задекларовано понад 1,2 млрд грн доходів, отриманих у 2021 році

На Чернігівщині громадянами задекларовано понад 1,2 млрд грн доходів, отриманих у 2021 році 14:12

Протягом 7 місяців поточного року декларації про майновий стан і доходи, отримані протягом 2021 року, подали 3482 мешканця Чернігівської області та задекларували понад 1,2 млрд грн доходів.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 14:04

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 9:00 16 серпня по 9:00 17 серпня 2022 року

Юрист з Чернігівщини боронить кордони на Сході країни

Юрист з Чернігівщини боронить кордони на Сході країни 08:59

Сергій родом із Чернігівщини, але все своє свідоме життя прожив у столиці. За освітою - юрист.

На Чернігівщині роздають безкоштовний хліб

На Чернігівщині роздають безкоштовний хліб 08:53

На Чернігівщині випікають та безоплатно роздають хліб для гуманітарних потреб жителів. Для цього за координації і підтримки Чернігівської ОВА область отримала 90 тонн борошна

«Золото» та «бронза»: збірна армрестлінгу із Прилук вдало виступила на Чемпіонаті України

«Золото» та «бронза»: збірна армрестлінгу із Прилук вдало виступила на Чемпіонаті України 08:47

Прилуцькі спортсмени збірної команди ГО «Чернігівська федерація армспорту» вдало виступили на Чемпіонаті України із армрестлінгу – вибороли «золото» та «бронзу».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини