Молочні ферми Чернігівщини наближаються до стандартів якості ЄС
На сьогодні 80% молока в Україні виробляється приватними сільськими господарствами. Половина цієї продукції здається на молокопереробні підприємства та заводи. При цьому багато сільських родин живуть за межею бідності і виживають тільки завдяки тому, що самі виробляють.

Якісна молочна продукція, хороший дохід від її реалізації і, як результат, високий рівень життя - мрія всіх фермерів. Як з мрії зробити реальність, чернігівським селянам розповідали латвійські експерти в рамках реалізації латвійсько-українського проекту «Підвищення потенціалу малих та середніх молочних ферм в Чернігівській області для досягнення стандартів якості ЄС».
- Навчити молодь заробляти гроші, живучи в селі. Показати селянам, що корова це не «домашній улюбленець», а хороший бізнес – наша головна мета, - зазначив експерт-консультант по ветеринарній медицині Дайніс Арбіданс на зустрічі з першим заступником голови ОДА Леонідом Сахневичем.
Латвійські фермери на відміну від українських селян вже пройшли шлях від колгоспів СРСР до сучасних молочних ферм з продукцією європейської якості. Саме цими знаннями вони і приїхали ділитися з тими, хто зацікавлений і хоче навчатися.
Зокрема, в рамках свого візиту до України латвійці будуть співпрацювати з трьома фермерськими господарствами: ЧАФ «Тарасовка» Коропського району, ЧСП «Степаныч» Семенівського району, «Напорівське» Чернігівського району. Після інспектування зазначених ферм латвійські експерти проведуть круглі столи та майстер-класи для груп фермерів. Також запланована зустріч з представниками Інституту сільськогогосподарської мікробіології.
Після учбового семінару, який буде тривати з 7 по 12 листопада, будуть сформовані методичні рекомендації, якими зможуть користуватися всі фермери. В You Tube буде розміщений ролик з аналізом всіх проведених заходів та коментарями латвійських експертів.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).