Сіверські працівники сільського та лісового господарства заробляють найбільше в країні
На Чернігівщині заробітна плата у галузі сільського та лісового господарства, де зайнятий кожен сьомий, перевищує середньоукраїнський показник на 8,2 % і становить — 5142 гривень. У цій сфері область утримує першість вже другий рік поспіль.
За статистичними даними середня заробітна плата в регіоні за січень-вересень 2016 року складала 3887 гривень, що перевищує її розмір за відповідний період попереднього року на 23% та забезпечує рівень прожиткового мінімуму у 2,7 рази. За рівнем середньомісячної заробітної плати область зайняла 20 місце.
По відношенню до серпня спостерігається зростання в оплаті праці на 2,3 % (в Україні – на 3 %).
Найсуттєвіше (майже на половину) у вересні додалося для працівників оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів, будівництва. Значно примножила в оплаті праці і сфера тимчасового розміщування й організації харчування, сільське господарство, лісове та рибне господарство.
Однак, найвищий розмір середньої зарплати у вересні був у працівників добувної промисловості і розроблення кар’єрів (7732 грн); інформації та телекомунікації (5503 грн); фінансової та страхової діяльності (5468 грн).
Низькою залишається заробітна плата в операціях з нерухомим майном (2618 грн); охороні здоров’я та надання соціальної допомоги (2791 грн); мистецтві, спорті, розвагах та відпочинку (2804 грн).
Індекс реальної заробітної плати в області у вересні 2016 року наближений до загальнодержавного.
Останні новини Чернігівщини
Веслувальники Чернігівщини – серед призерів фіналу Командного чемпіонату України 08:34
З 15 до 19 липня у місті Умань відбувся фінал Командного чемпіонату України серед ДЮСШ та СДЮШОР серед юнаків та дівчат з веслування на байдарках і каное.
28 липня: цей день в Україні і світі 07:58
День 1615 Російська агресія - Day 1615 Russian aggression
Чернігівські поліцейські затримали наркоторговця 15:58
Оперативники Чернігівського районного управління поліції викрили 49-річного чоловіка, який займався незаконними операціями з наркотичними засобами та психотропними речовинами, в тому числі їх незаконним збутом. Зловмисника затримано, йому загрожує до 10 років позбавлення волі.
На Чернігівщині визначили 12 закладів освіти, які отримають кошти на системи резервного електроживлення 15:28
В ОВА затвердили перелік із 12 закладів освіти, які зможуть встановити системи електроживлення за кошти державної субвенції.
Міську стипендію за високі досягнення у навчанні призначили ще двом учням 14:36
Виконавчий комітет Чернігівської міської ради на засіданні 23 липня ухвалив рішення про встановлення міської стипендії за високі досягнення у навчанні у розмірі 2 100 грн ще двом учням закладів загальної середньої освіти.