Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 12 липня, 08:11:48

Зручність та економія водночас – це не рекламний слоган, а оптимізація в ОДА

07.11.2016   08:11Агенцiя

Облдержадміністрація, за визначенням, реалізує функції держави – здійснює виконавчу владу в області. Тобто, по суті, коштом платників податків надає послуги з організації певних, суспільно значущих аспектів життя громадян та громад області. Яким же чином можна оцінити ефективність надання, а інакше кажучи, виробництва послуг?

Ефективність виробництва – його рентабельність – є співвідношенням отримуваного блага з понесеними витратами. Оцінка якісних характеристик послуг, надаваних державою, за визначенням, суб’єктивна, тому і є предметом постійної дискусії в суспільстві. Дещо конкретніше можна визначити і, відповідно, вплинути на затратну частину. Оптимізація управлінської структури і витрат мають безумовний позитивний вплив на рентабельність, тобто – ефективність роботи. І органи виконавчої влади – не виняток у цьому законі.

Саме тому Чернігівська ОДА, у комплексі з підвищенням якості роботи, активно модернізує свою структуру та скорочує витрати на утримання. Протягом останніх півтора року відбулася низка змін, серед яких – зміни приміщень, займаних структурними підрозділами ОДА. Лише за останній місяць офіси змінили Управління архітектури і містобудування та Департамент житлово-комунального господарства. Відтепер обидва підрозділи працюють у приміщеннях будівлі на вулиці Єлецька, 11 і разом займають лише 67% від площі, яку до цього займав один лише Департамент ЖКГ, витрати на утримання якого від цього зменшилися у 2,5 рази.

Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА змінив місце розташування близько року тому. Переїзд із майже п’ятиста «квадратів» на вулиці Малясова до 156 квадратних метрів приміщень облдержадміністрації (вул. Шевченка, 7) дав змогу скоротити споживання тепла утричі, а електроенергії – у два рази.

Завдяки переїзду до приміщень на Шевченка, 7, Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю вже майже рік економить на оплаті комунальних та інших послуг 28% порівняно з попереднім місцем розташування.

Лише один структурний підрозділ ОДА став платити більше після зміни місця розташування минулого року. Департамент сім’ї, молоді та спорту збільшив витрати на теплоносії. Але причиною цьому стало те, що за старою адресою централізованого опалення, а отже й платіжок за нього, не було зовсім. Решта витрат, як і у випадках з усіма іншими департаментами і управліннями, суттєво зменшилися.

Таким чином досягнуто значної економії коштів на утримання, тобто собівартості надання послуг. І це, в свою чергу, не лише не знизило їхньої якості, а й навпаки – компактне та зосереджене розташування структурних підрозділів ОДА зробило зручнішими і комунікацію між ними, і доступ до них громадян. Тому оптимізація витрат на утримання органів влади на Чернігівщині триватиме й надалі.

Останні новини Чернігівщини

У зв’язку зі станом води чернігівцям тимчасово не рекомендується купатися в Стрижні

У зв’язку зі станом води чернігівцям тимчасово не рекомендується купатися в Стрижні 14:11

Від Чернігівського міського відділу ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» надійшла інформація про те, що в ході здійснення соціально – гігієнічного моніторингу при плановому дослідженні проби води р. Стрижень, відібраної у місті відпочинку в районі ландшафтного парку «Ялівщина» 9 липня 2020 року, було встановлено її невідповідність вимогам «Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів» №173-96 за мікробіологічними показниками.

Голова Чернігівської ОДА зустрівся з колективом санаторію

Голова Чернігівської ОДА зустрівся з колективом санаторію "Пролісок" 14:08

Голова Чернігівської обласної державної адміністрації Андрій Прокопенко разом з депутатами Чернігівської обласної ради Валерієм Гавриленком та Андрієм Віротченком провели зустріч з колективом КНП «Обласний дитячий санаторій «Пролісок» Чернігівської обласної ради.

У І півріччі більше тисячі пар створили родини

У І півріччі більше тисячі пар створили родини 13:53

Весілля – це час, коли збуваються мрії закоханих, а пам'ять створює нові спогади. Реалізувати усі задуми та прагнення громадянам допомагають органи державної реєстрації актів цивільного стану, котрі в урочистій атмосфері запрошують молодят на весільний рушник.

Тривожний сигнал щодо політики національної пам’яті з Ічнянської ОТГ

Тривожний сигнал щодо політики національної пам’яті з Ічнянської ОТГ 13:50

Неабияку тривогу викликає реалізація державної політики національної пам’яті в Ічнянській об’єднаній територіальній громаді Чернігівської області. Яскравий приклад тому – співставлення двох фактів про події останніх тижнів.

Оголошено обласний конкурс рукописів місцевих авторів Чернігівщини

Оголошено обласний конкурс рукописів місцевих авторів Чернігівщини 13:23

Комісія з питань підтримки місцевого книговидання, що діє при обласній державній адміністрації, оголошує про проведення конкурсу рукописів місцевих авторів 2020 року. Таке рішення члени комісії ухвалили 10 липня.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини