Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 3 лютого, 19:40:40

У міськраді вивчать, чи є "альтернативне теплопостачання" безальтернативним

07.11.2016   07:36

Усі невеликі теплопостачальні підприємства, які працюють у Чернігові, надають тепло за тарифами вищими, ніж загалом по місту (тобто ніж тарифи ТЕЦ і «Облтеплокомуненерго»).

З одного боку, ці більш високі тарифи підтверджуються розрахунками, які відповідають нормативним вимогам. Але з іншого – тоді незрозумілим є сенс існування цих підприємств у місті. Адже альтернативна енергетика покликана вирішувати якусь проблему: збереження природних ресурсів або економії коштів.

Такі питання в Чернігівській міській раді при затвердженні тарифів невеликим теплогенеруючим підприємствам ставилися вже неодноразово. І от учора, 3 листопада, виконком міської ради відклав затвердження нового підвищеного тарифу одному з таких підприємств. Одночасно міський голова дав протокольне доручення комплексно, з залученням усіх зацікавлених сторін і відповідних спеціалістів розібратись у питанні, чи таким вже безальтернативним є наддороге теплозабезпечення одного з бюджетних об’єктів, розташованих у місті.

У даному випадку мова йшла про обласне патологоанатомічне бюро, опалення якого від окремої котельні здійснює зараз приватне підприємство під назвою ТОВ «Чернігівтепло». Це підприємство надало розрахунки для затвердження йому тарифу 2103 грн 62 коп замість попереднього 2108 грн 84 коп за гігакалорію. У той же час, ПАТ «Облтеплокомуненерго», яке забезпечує теплом цей район міста, має тариф для бюджетних установ близько 1400 грн за Гкал.

Зрозуміло, що виникнення таких малих теплогенеруючих підприємств зазвичай обумовлене проблемністю під’єднання тих чи інших об’єктів до загальної мережі. Але в тому, чи не варто все-такі вирішити ці технічні проблеми, теж треба розібратися, - говорилося на виконкомі.

Нараду фахівців щодо мереж, тарифів та інших аспектів теплопостачання до обласного патологоанатомічного бюро доручено провести до наступного засідання виконкому, яке заплановано на 17 листопада.

Останні новини Чернігівщини

Коефіцієнт індексації НГО земель: що врахувати аграріям у декларації 18:25

Для розрахунку податкових зобов’язань у 2026 році застосовуватиметься коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель за 2025 рік – 1,08. Він є єдиним для всіх категорій земель і видів угідь, зокрема й сільськогосподарських.

Шахрайство зі спадщиною: судитимуть організатора злочинної групи та двох приватних нотаріусів 18:22

Прокурорами Чернігівської обласної прокуратури направлено до суду обвинувальний акт стосовно організатора злочинного угрупування та двох пособників за фактами шахрайства, використання підроблених документів та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 4 ст. 190, ч.ч. 2, 3 ст. 28 ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 209 КК України).

 Безпека пацієнтів понад усе: в Чернігівській обласній дитячій лікарні впроваджують передові стандарти гігієни WASH

Безпека пацієнтів понад усе: в Чернігівській обласній дитячій лікарні впроваджують передові стандарти гігієни WASH 18:21

Чисті руки медика – це врятовані життя. Дотримуючись цієї філософії, фахівці Чернігівської обласної дитячої лікарні пройшли інтенсивне навчання з кращих світових практик у сфері води, санітарії та гігієни (WASH).

«Енергопідтримка для ФОП» до 15000 гривень

«Енергопідтримка для ФОП» до 15000 гривень 18:17

Щоб допомогти українським підприємцям пережити зиму в умовах постійних обстрілів та аварійних відключень, Уряд запровадив спеціальну програму підтримки, яку буде реалізовувати Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України та Державна служба зайнятості.

У Прилуках поліцейські затримали наркоторговця 11:19

Співробітники відділу кримінальної поліції спільно з поліцейськими сектору боротьби з наркозлочинністю Прилуцького районного відділу поліції під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури задокументували низку фактів збуту наркотичних засобів, вчинених 44-річним мешканцем міста Ічня.