Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 30 вересня, 13:17:18

Безкомпромісна боротьба з “тіньовиками”

25.10.2011   14:48Агенцiя

На брифінгу начальник управління податкового контролю юридичних осіб ДПІ у м. Чернігові Ірина Дегтярьова ознайомила присутніх з ризикоорієнтованою системою податкового аудиту, яка наразі широко застосовується у податковій системі.

“Слід зазначити, що при перевірці податкових декларацій з податку на додану вартість вони розподіляються на три категорії уваги. Сумлінні платники – це платники ПДВ, що сплачують податок до бюджету, рівень його надходжень відповідає середньому по галузі” – зауважила вона.

Платники податків помірного ризику – це платники, які здійснюють господарську діяльність, мають основні виробничі фонди, достатню кількість трудових peсуpciв для здійснення такої діяльності, але використовують схеми ухилення від оподаткування (у ланцюгах постачання та придбання товарів використовують “вигодоформуючих” та “вигодотранспортуючих” платників), тобто потенційно мають резерви для звільнення надходжень до держбюджету.

Платники податків високого ризику – це суб’єкти господарювання, які не мають основних виробничих фондів, мають недостатню кількість трудових peсурсів для здійснення такої діяльності та використовують для ухилення від оподаткування так званої “податкової ями” (не декларують i не сплачують податкові зобов’язання або декларують не у повному обсязі), “транзитери”, які використовуються для передачі податкового кредиту, сформованого “податковою ямою”, платники ПДВ – мінімізатори.

Заходами щодо припинення протиправної діяльності суб’єктів господарювання є притягнення до відповідальності організаторів i виконавців кримінальних схем зi створення i діяльності “вигодоформуючих” i “вигодотранспортуючих” суб’єктів господарювання, стягнення у дохід держави недоотриманих з підприємств – “вигодонабувачів” сум податкових зобов’язань.

Ірина Дегтярьова звернула увагу на те, що, впровадження комплексних заходів сприятиме звільненню від податкових пepeвipок сумлінних платників податків, включенню до плану-графіка проведення виїзних документальних пepeвipoк суб’єктів підприємницької діяльності, які мінімізують податкові зобов’язання, а також попередженню формування штучного податкового кредиту шляхом використання підприємств категорії підвищеного ризику.

Моніторинг ycix етапів контрольно-перевірочної роботи, підвищення якості документування доказовості бази щодо встановлених у ході перевірок порушень, контроль за якістю складання актів перевірок i безпосередня участь працівників ДПІ у м. Чернігові у перевірках дають змогу оптимізувати контрольно-перевірочну роботу на місцях.

За наслідками проведених пepeвipок донараховано до бюджетів ycix piвнів податків i зборів (обов’язкових платежів) 18,7 млн.грн. Стягнуто до бюджету 6,9 млн.грн., що на 2,4 млн.грн. більше, ніж за відповідний період попереднього року.


Ірина Берегова, ДПІ у м. Чернігові

Останні новини Чернігівщини

Апеляційний суд підтвердив законність вимог прокурора щодо повернення земель ринку у Сосниці

Апеляційний суд підтвердив законність вимог прокурора щодо повернення земель ринку у Сосниці 11:19

Північний апеляційний господарський суд 27.09.2022 залишив без змін рішення Господарського суду Чернігівської області, яким задоволено вимоги прокурора щодо повернення земельної ділянки площею майже 6 тис. квадратних метрів.

У Чернігові відкрили виставку про події весни 2022 11:16

Днями для Чернігівщини настане важлива дата - півроку, як регіон був звільнений від навали загарбників армії рф.

Бібліотеки Чернігівщини в реаліях війни 11:11

28 вересня, напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка провела на платформі Zoom семінар «Бібліотеки Чернігівщини в реаліях війни». На онлайн-зустріч зареєструвалися понад 70 учасників, але через відсутність світла та інтернету долучилися 60 представників бібліотек територіальних громад області.

На Чернігівщині у вересні щомісячні страхові виплати отримали майже 2,8 тисячі потерпілих на виробництві

На Чернігівщині у вересні щомісячні страхові виплати отримали майже 2,8 тисячі потерпілих на виробництві 11:07

У вересні майже 2,8 тис. потерпілих на виробництві та членів їх родин отримали щомісячні страхові виплати.

Спеціальний кореспондент Суспільне Чернігів отримав спецприз конкурсу «Честь Професії» 11:04

Спеціальний кореспондент Суспільне Чернігів Олександр Котенко отримав спецприз конкурсу професійної журналістики «Честь Професії» за найкраще новинне висвітлення резонансної події в локальному медіа з проєктом «Історія чоловіка, який вибрався з могили після розстрілу. Лежав між двома вбитими братами».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини