Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 18 березня, 17:29:48

У Чернігові виконується програма ремонтів міждворових проїздів

05.10.2016   08:36

У Чернігові вперше за багато років системно взялися за ремонти міждворових проїздів. Депутатами міської ради була ухвалена відповідна програма і на її виконання цього року виділено понад 5 млн грн. Досі у дворах старих будинків Чернігова асфальтове покриття ремонтувалося здебільшого ямково.

Цієї суботи, 1 жовтня, Чернігівський міський голова відвідав та перевірив ті місця, де капітальні ремонти міждворових проїздів закінчені або тривають. Зокрема, це двори по вул. Толстого між будинками 98 і 96, по проспекту Миру, 12 та на вул. Рокосовського, 29 (ремонтується також дорога повз школу №7).

Розмовляючи там з мешканцями та коментуючи побачене журналістам, він відзначив швидкість і акуратність виконання робіт підрядниками, якими на цих трьох об’єктах виступили два приватні підприємці нашого міста.

Владислав Атрошенко:
- На програму облаштування міждворових проїздів Чернігів чекав, мабуть, вже не один рік і не один десяток років. Сьогодні робляться перші кроки по втіленню в життя цих мрій наших громадян. Я особисто проїхав і подивився той обсяг робіт, який був зроблений. В мене зараз нема даних технічного контролю – це треба дивитися дотримання всіх нормативів по товщині шару асфальтового покриття і т. д. Але візуально зроблено досить якісно. Очевидно, що тут не буде їздити важка техніка, тому це покриття, якщо його не пошкоджувати навмисно, має добре служити не один десяток років.

За якість робіт кожен з підрядників, що їх виконували, особисто поручився, зобов’язавшись виправляти недоліки в разі їх виявлення. Юридично гарантійний термін після капітального ремонту асфальтного покриття - 5 років.

Капітальні ремонти міждворових проїздів передбачають не тільки новий асфальт, а й бордюрне облаштування та при потребі – водовідведення.

Обов’язок визначати адреси міждворових проїздів, де капітальний ремонт найбільш необхідний, покладений на ЖЕКи та Управління ЖКГ (для дворів ОЖБК). Вони ж виступають замовниками робіт і контролюють їх якість.

На сьогодні в чернігівських дворах і між ними загальна потреба в ремонті асфальту дуже велика – подекуди ці проїзди не ремонтувалися від часу зведення будинків 50 і більше років тому, а тепер через його нерівності псуються і особистий транспорт, і автомобілі «швидкої допомоги» та інших спеціальних служб.

З огляду на це, у проекті бюджету на наступний рік депутати планують передбачити на виконання програми капітальних ремонтів міждворових проїздів набагато більше коштів, ніж цьогоріч.

Протягом жовтня, поки триває формування бюджету на наступний рік, кожен чернігівець може посприяти тому, аби до цієї програми на наступний рік потрапили ті міждворові проїзди міста, які потребують капітального ремонту найбільше. Для цього треба звернутися з пропозиціями до Управління ЖКГ.

Останні новини Чернігівщини

НМТ 2026: реєстрація, етапи та дати проведення – на брифінгу в ОВА 17:06

П’ятого березня стартувала реєстрація для участі в основних сесіях національного мультипредметного тесту (НМТ), яка триватиме до другого квітня. Про ключові аспекти цьогорічного тестування сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА розповів начальник Управління освіти і науки Чернігівської ОДА Юрій Музика.

Досягнення чернігівських школярів на обласному та всеукраїнському рівнях 17:02

Учні та учениці закладів освіти Чернігова здобули 19 перемог в обласному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад та 17 перемог у конкурсі-захисті Малої академії наук, а також уже мають перші досягнення на всеукраїнському рівні. Про це інформує начальник управління освіти Чернігівської міської ради Василь Білогура.

Організували незаконний виїзд чоловіка за кордон: повідомлено про підозру двом жителям Чернігівщини

Організували незаконний виїзд чоловіка за кордон: повідомлено про підозру двом жителям Чернігівщини 17:01

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям Чернігівського району в організації незаконного переправлення військовозабов’язаного через державний кордон України, вчиненому за попередньою змовою групою осіб.

Безбар’єрне укриття: у Прилуцькому НРЦ відремонтовано укриття міжнародною гуманітарною організацією GER³

Безбар’єрне укриття: у Прилуцькому НРЦ відремонтовано укриття міжнародною гуманітарною організацією GER³ 10:16

Безпека дітей у закладах освіти є важливою умовою організації освітнього середовища, що забезпечує збереження безперервності освітнього процесу.

Працівника КП «Теплокомуненерго» відзначено Подякою Прем’єр-міністра України 10:11

Начальника цеху КП «Теплокомуненерго» Руслана Гончаренка відзначено Подякою Прем’єр-міністра України. Він увійшов до числа 44 фахівців із Донецької, Херсонської, Чернігівської, Вінницької та Одеської областей, а також столиці, яких нагородили за роботу із забезпечення життєдіяльності громад в умовах повномасштабної російсько-української війни.