Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 28 січня, 09:05:01

Від усіх видів рубок загалом в області заготовлено 1534 тис.куб.м деревини

27.04.2012   07:40

Лісогосподарськими підприємствами у 2011 р. вироблено продукції, робіт та послуг лісового господарства на суму 359 млн.грн. (на 47% більше, ніж у 2010р.). Частка продукції лісозаготівель у загальних обсягах продукції лісового господарства становила 95%.

Фактичні рубки були проведені на площі 30 тис.га, у тому числі рубки головного користування – на площі 3 тис.га. Від усіх видів рубок загалом в області заготовлено 1534 тис.куб.м деревини (на 15% більше, ніж у 2010 р.), у тому числі від рубок головного користування – 962 тис.куб.м (63% загальних обсягів заготівлі деревини).

Крім заготівель деревини, протягом року було заготовлено побічної продукції лісового користування: живиці – 3 т, новорічних ялинок – 32 тис.шт., деревних соків – 1603 т, сіна – 2 т.

У 2011 р. з метою забезпечення відтворення вилучених запасів деревини, підвищення продуктивності лісів, запобігання ерозійним процесам, поліпшення навколишнього природного середовища, було проведено відтворення лісів на площі більше 4 тис.га земель лісового фонду, що на 1 тис.га більше попереднього року. Протягом 2011 р. у вкриті лісовою рослинністю землі в лісовому фонді переведено 4 тис.га лісових культур та ділянок з природним поновленням.

Загрозу лісу та його мешканцям створюють лісові пожежі. Протягом 2011 р. у лісах області було зафіксовано 96 випадків лісових пожеж, ними пошкоджено 58 га лісових земель. У середньому в області однією пожежею завдано збитків на суму 820 грн.

Підтриманню природної стійкості деревостоїв сприяє своєчасне та якісне виконання робіт, спрямованих на попередження та знищення хвороб і шкідників лісу. У 2011 р. від пошкоджень шкідливими комахами, хвороб лісу, несприятливих погодних умов, лісових пожеж загинуло 326 га лісових насаджень, що на 10 га менше попереднього року.

Заходи знищення осередків шкідників та хвороб лісу були проведені на площі більше 35 тис.га. Основна частина робіт по захисту лісів від шкідників проводилася хімічними препаратами (76%).

Останні новини Чернігівщини

Навчитися жити далі: 12-річна бранка підвалу в Ягідному пройшла психологічну реабілітацію та бореться зі своїми страхами 11:30

“Я боялася всього” — 12-річна Аня може знову зайти у підвал в Ягідному, де її та ще 366 людей примусово утримували росіяни. Може відверто розповідати, що з нею сталося, жити з цим досвідом і допомагати одноліткам. Дівчинка стала учасницею програми — понад пів сотні дітей з різних куточків країни, які втратили батьків або пережили окупацію, протягом місяця перебували в Іспанії та щодня отримували психологічну терапію. Заснувала реабілітаційний табір для дітей киянка Оксана Лебедєва.

  Нинішня зимова повінь на Чернігівщині – є аномальною і сенсаційною

Нинішня зимова повінь на Чернігівщині – є аномальною і сенсаційною 11:16

В розпал зими рівень води в найбільших річках в межах Чернігівщини – Десні та Дніпрі підвищився немов під час весняного водопілля.

Під вогнем Городнянська та Семенівська громади: ситуація на ранок 27 січня

Під вогнем Городнянська та Семенівська громади: ситуація на ранок 27 січня 11:07

Російська армія за минулу добу із мінометів обстріляли громади Чернігівського та Новгород-Сіверського району.

 На користь Ніжинської громади вирішено стягнути 1 млн 717 тис. грн за користування землею – задоволено позов прокурора

На користь Ніжинської громади вирішено стягнути 1 млн 717 тис. грн за користування землею – задоволено позов прокурора 10:58

Господарським судом Чернігівської області 24.01.2023 задоволено позов прокуратури в інтересах Ніжинської міської ради до приватного товариства щодо стягнення 1 млн 717 тис. грн безпідставно збережених коштів внаслідок використання земельної ділянки комунальної власності площею майже 5,5 га без правовстановлюючих документів.

«Нетипові» пропозиції від роботодавців області

«Нетипові» пропозиції від роботодавців області 10:52

На Чернігівщині чимало хороших пропозицій від роботодавців, які готові платити гідну заробітну плату. База вакансій служби зайнятості оновлюється щодня, переглянути її можна на порталі державної служби зайнятості за посиланням https://chg.dcz.gov.ua. Найбільше вакансій для лікарів, слюсарів, водіїв, швачок, електромонтерів,підсобних робітників тощо.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини