Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 лютого, 05:02:01

Підприємці переконані: зменшення ставки єдиного соціального внеску економічно вигідне

26.04.2012   15:29Агенцiя

Велике навантаження на фонд оплати праці та завелика ставка єдиного внеску для самозайнятих осіб та фізичних осіб-підприємців стримує зростання розміру заробітної плати, створює підстави для виплати заробітної плати “в конвертах”, призводить до тенізації бізнесу, – переконані чернігівські підприємці.

Про це вони заявили під час круглого столу проведеного Медіа-центром “Моє місто” за участю представників профспілкових організацій підприємців, Спілки роботодавців “Сіверщина”, Пенсійного фонду та Обласного управління статистики.

– Єдиний соціальний внесок, що роботодавці сплачують за своїх найманих працівників у країнах світу, становить 16-25%, а в Україні – майже 40%, – повідомила Ірина Березинець, голова обласного осередку ВО підприємців малого та середнього бізнесу “Фортеця”. – У зв’язку з цим за ініціативою “Фортеці” в травні 2011 року Кабінет Міністрів України створив робочу групу для вивчення, опрацювання матеріалів та надання пропозицій для внесення змін до законодавчих актів України. Результатом діяльності робочої групи став законопроект по зниженню ставки єдиного соціального внеску до базової ставки 18,1%.

На сьогодні цей документ знаходиться в Кабінеті Міністрів України. Щоб прискорити вирішення цього актуального питання, ВО підприємців малого та середнього бізнесу “Фортеця” ініціювало всеукраїнську акцію на підтримку розробленого законопроекту. В рамках цієї акції розпочався збір підписів під листом-зверненням до Президента В.Ф.Якуковича на підтримку ініціативи по зменшенню ставки єдиного внеску. На сьогоднішній день звернення вже підтримали декілька тисяч підприємців Чернігівської області.

Регіональна рада підприємців Чернігівської області одноголосно підтримала звернення до голови облдержадміністрації В.М. Хоменка, в якому зазначено, що в сучасних умовах високої тенізації економіки країни лише рішучі кроки по зміні діючого законодавства, що регулює питання сплати єдиного внеску роботодавцями та підприємцями, допоможе вивести частину економіки з тіні. Регіональна рада підтримала зазначений законопроект та звернулася до Губернатора з проханням надіслати листа на підтримку ініціативи по зменшенню ставки єдиного внеску до Президента України В.Ф.Януковича. Першу частину зібраних підписів представники з усіх регіонів України передадуть в Адміністрацію Президента 26 квітня 2012 року. Збір підписів триває.

За словами Ірини Березинець, члени ВО підприємців малого та середнього бізнесу “Фортеця” вирішили провести масштабну акцію в усіх областях України, “аби привернути увагу громадськості до цього важливого питання, аби була політична воля прийняти цей законопроект”. В Чернігові цю ініціативу підтримує Обласне об’єднання роботодавців “Сіверщина”, членами якого є найбільш потужні підприємства. На усіх ринках Чернігова створені ініціативні групи, що проводять збір підписів підприємців.

Учасники круглого столу ухвалили Резолюцію, в якій йдеться про необхідність зменшення розміру єдиного соціального внеску, а також постановлено звернутися до депутатів Чернігівської обласної та міської рад з проханням підтримати цей законопроект та зниження фіскального навантаження та роботодавців та підприємців. Вирішено також направити зазначений законопроект депутатам Верховної Ради від Чернігівської області з проханням терміново винести його на розгляд парламенту, а також підтримати у комітетах.
 

Медіа-центр "Моє місто"

 

 

Останні новини Чернігівщини

Акція «Любов – це дарувати цікаве та корисне, або  Подаруй бібліотеці книгу!»

Акція «Любов – це дарувати цікаве та корисне, або Подаруй бібліотеці книгу!» 19:56

14 лютого – не тільки День святого Валентина, але й Міжнародний день дарування книг. Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка запрошує всіх охочих долучитися до акції, приуроченої до цієї дати,

Чернігівщина: Про підсумки проведення кампанії декларування доходів, одержаних громадянами протягом 2021року

Чернігівщина: Про підсумки проведення кампанії декларування доходів, одержаних громадянами протягом 2021року 14:13

Протягом 2022 року на Чернігівщині податкові декларації про майновий стан і доходи за 2021 рік подали 6583 громадянина, які задекларували понад 2 млрд грн доходів. Із загальної кількості декларантів 2542 громадянина, які обов’язково повинні задекларувати доходи. Вони самостійно визначили до сплати в бюджет понад 29,3 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 5,2 млн грн військового збору.

В Україні вперше діятиме окрема заборона на вилов щуки 13:12

Щука – бажаний улов для багатьох любителів риболовлі. Та невдовзі рибалкам доведеться зробити перерву, необхідну для успішного відновлення популяцій цього цінного виду прісноводних хижаків.

Прилуцькі поліцейські затримали чоловіка за підозрою у розбійному нападі на містянина 13:06

Співробітники Прилуцького районного відділу поліції встановили особу чоловіка, який проник до будинку 36-річного прилучанина. Зловмисник завдав господарю тілесні ушкодження, заволодів його речами та зник.

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу 12:58

Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 7 пожежі та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.