Що стоїть за показниками піврічного розвитку Чернігівщини: коментар Леоніда Сахневича
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства оприлюднило результати аналізу соціально-економічного розвитку регіонів України за підсумками першого півріччя поточного року.

І хоча від загального рейтингу у Міністерстві відмовились, оцінка розвитку Чернігівщини за окремими напрямами засвідчує наявність позитивної динаміки, яка забезпечує області місце у середині рейтингу.
Що стоїть за сухими цифрами зведених таблиць, чого вдалося досягти на Чернігівщині й над чим ще варто працювати, коментує перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич.
— Почнемо з приємного. За індексом промислового виробництва у січні-червні поточного року область посідає другу сходинку в державі. Такого результату вдалося досягти завдяки збільшенню випуску продукції на підприємствах машинобудування та металургії, харчової, легкої та хімічної промисловості, підприємствах енергопостачання.
Дещо гірше за рейтингом, але з дуже непоганими показниками спрацювали аграрії: область має 9 місце в Україні за обсягами сільгоспвиробництва. Ці обсяги порівняно з аналогічним періодом минулого року зросли у 17 районах. У цілому на Чернігівщині стали більше виробляти молока та яєць, наростили поголів’я ВРХ та свиней, одержали гарний врожай зернових.
Збільшення валового виробництва сільгосппродукції вимагає введення в експлуатацію нових виробничих об’єктів та переоснащення тих, що вже діють. Така робота в області також проводиться.
Ще один напрямок, де нам вдалося досягти змін на краще — енергозбереження та енергоефективність. За рівнем оснащення багатоквартирних житлових будинків приладами обліку теплової енергії область — п’ята в Україні, за показником частки домогосподарств, де взяли кредити на термоізоляцію будинків та інші заходи енергозбереження — четверта. Це один з прикладів результативної системної співпраці держави з теплопостачальниками та споживачами енергії.
Проте чимало існує в регіоні проблем, які нам не вдалося розв’язати або які вирішуються надто повільно. Наприклад, занизькими є темпи виконання будівельних робіт. І хоч ситуація в цій галузі поліпшується, хотілось би, щоб це відбувалося швидше.
Крім того, дуже відчувається в області дефіцит інвестицій. Попри те, що за темпами їх зростання маємо цілком пристойний результат — 7-8 місце в державі, обсяги капіталовкладень мають бути більшими, адже саме вони визначають наступний етап розвитку підприємства чи галузі в цілому. Ми активно працюємо у цьому напрямі.
Вкладають кошти у власний розвиток і підприємства області. Так, тільки цього року у Бахмацькому районі відкрито цех з переробки молока та виготовлення сиру, а в Козелецькому — з переробки відходів від деревообробки та з виробництва хлібобулочних виробів.
Це, своєю чергою, має вплинути і на збільшення зайнятості населення, і на зростання рівня зарплати. Цифри, які існують в області на сьогодні, нас не задовольняють. Тому докладемо всіх зусиль, щоб їх покращити. Вважаю, що Чернігівщина того варта і має для цього потенціал.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.