Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 13 січня, 14:03:52

Аграрії продовжують осінню посівну

21.09.2016   12:19Агенцiя

Цього року в Україні зібрано рекордні по багатьох позиціях врожаї.

Принаймні це стосується останнього двадцятип’ятиріччя. Про це під час всеукраїнської селекторної наради повідомив Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк. За його інформацією, найбільше з одного гектару пшениці отримали на Вінниччині та Черкащині — 58,8 центнера зерна.

У цілому ж серед лідерів валового виробництва зернових Одеська, Рівненська, Дніпропетровська та деякі інші області. До числа ж кращих господарств України увійшло ТОВ «Агро-регіон Козелець», що на Чернігівщині.

Проте головним питанням порядку денного наради було обговорення ходу сівби озимих культур. Саме ці роботи визначені як пріоритетні для аграріїв України сьогодні. Тим більше, що в країні планують збільшити до 7,4 мільйона гектарів площі під посів озимини.

Чернігівщина також активно продовжує посівну кампанію. Загалом зерновими вже засіяно 64,9 тисячі гектарів (29,8%). У тому числі озимої пшениці посіяно 52,8 тисячі гектарів (27,4% запланованого) та озимого жита – 10 тисяч гектарів (47,2% до плану).

Проте у Мінагрополітики вважають замалими площі, передбачені для вирощування жита, у тому числі й у нашій області. Наполегливо радять збільшити їх хоча б удвічі, щоб цілком задовольнити доволі високий попит на цю продукцію, та обіцяють у цьому державну підтримку.

Під час селекторної наради неодноразово наголошувалося, що на заваді високим темпам посівної стоїть посуха. У переважній більшості областей кількість вологи в ґрунті сягнула критичного мінімуму. Тож аграрії дуже сподіваються, що осінні дощі достатньо зволожать землю і стануть запорукою гарного врожаю наступного року.

Їх сподівання підтримав директор Укргідрометеоцентру Микола Кульбіда, який нагадав, що подібна ситуація — бездощів’я під час осінньої посівної — виникає вже другий рік поспіль. Та метеорологи мають надію, що дощі, які вже охопили південні та східні області держави, проллються над усією Україною. Тож знижувати темпи посіву не варто, щоб завершити роботи в оптимальні терміни.

Участь у селекторній нараді з питань сівби озимих культур взяли перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич та фахівці Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації.

Останні новини Чернігівщини

Делегація з Великої Британії оглянула наслідки російської агресії на Чернігівщині 11:03

Підвал у Ягідному, зруйноване приміщення Обласного молодіжного центру, пошкоджена минулого місяця п’ятиповерхівка у Чернігові – це місця, які є віддзеркаленням війни на території нашої області.

13 січня: цей день в Україні і світі

13 січня: цей день в Україні і світі 08:57

День 1420 Російська агресія - Day 1420 Russian aggression

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій Чернігівщини на початок року

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій Чернігівщини на початок року 16:11

Шукаєте роботу? Звертайтеся до служби зайнятості і ви не пошкодуєте! Серед наявних вакансій обов’язково знайдеться та, яка відповідає вашим бажанням і професійним навичкам.

Ще 78 чернігівських родин отримають допомогу при народженні дитини

Ще 78 чернігівських родин отримають допомогу при народженні дитини 16:07

Одноразову матеріальну допомогу при народженні дитини отримає ще 78 чернігівок, які зареєстровані в реєстрі територіальної громади міста.

На Ніжинщині лікарці повідомили про підозру за неналежне виконання професійних обов’язків

На Ніжинщині лікарці повідомили про підозру за неналежне виконання професійних обов’язків 16:02

Слідчі відділення поліції №1 (м. Бахмач) Ніжинського районного управління поліції встановили, що у березні 2025 року на прийом до лікарки загальної практики – сімейної медицини звернулася 29-річна місцева мешканка зі скаргами на біль у лівій підлопатковій ділянці, який посилювався під час вдиху та рухів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини