Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 13 серпня, 13:03:37

Мисливське господарство Чернігівської області. ДОВІДКА

25.04.2012   06:27

Право ведення мисливського господарства загальною площею 2,7 млн.га надано 51 господарству області. В якості мисливських угідь використовувалося 86% земельного фонду області.

У 2011 р. мисливський фонд області налічував 5 видів копитних тварин, 13 видів хутрових звірів та 19 видів птахів. За останні 10 років поголів’я копитних мисливських тварин збільшилося на 44%, пернатої дичини – у 2 рази, а ось хутрових звірів – на 15% зменшилося.  

У мисливських господарствах не виявлено зубрів, яких у 2001 р. було 70. У лісах Чернігівщини в минулому році мешкало 488 оленів, 916 лосей, біля 4 тис. кабанів та 8 тис. козуль.

Серед хутрових – майже 42 тис. зайців, 11 тис. ондатр, більше 5 тис. бобрів, 3 тис. лисиць, 2 тис. куниць. Пернаті представлені 294 тис. качок, 139 тис. лисок, 115 тис. куликів, 113 тис. перепілок, 8 тис. куріпок та іншими видами.

Окремі мешканці мисливських угідь (борсуки та видри) занесені до Червоної книги України.

Частка добутих копитних тварин у загальній кількості тих, які мешкають у мисливських угіддях, становила 6% (допустимий норматив добування становить до 10%), хутрових звірів – 10%, пернатої дичини – 9% (норматив добування – до 50%).

У 2011 р. в мисливських господарствах налічувалося 10 розплідників зі штучного розведення копитних тварин для розселення, в яких утримувалися олені благородні, лані, муфлони та кабани. Загальне поголів’я мисливських тварин у розплідниках збільшилося за рік майже у 2 рази й склало 265 голів.
 

Останні новини Чернігівщини

Розкрито вбивство 7-річної дитини. Батькові повідомлено про підозру

Розкрито вбивство 7-річної дитини. Батькові повідомлено про підозру 15:49

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури розкрито вбивство малолітнього хлопчика, яке мало місце на початку червня 2022 року у Прилуцькому районі.

Поліцейські Корюківщини взяли участь у меморіальному молодіжному забігу на честь загиблих воїнів

Поліцейські Корюківщини взяли участь у меморіальному молодіжному забігу на честь загиблих воїнів 15:48

Сьогодні у Мені відбувся молодіжний забіг на знак вшанування пам’яті земляка — Віталія Горбача, а також усіх загиблих захисників України. До нього долучилися й поліцейські місцевого відділення Корюківського райвідділу поліції. Дистанція забігу склала два кілометри.

Допомога пораненим воїнам від чернігівських школярок

Допомога пораненим воїнам від чернігівських школярок 15:32

У Чернігові дівчатка-підлітки вирішили зібрати кошти для поранених воїнів. Діти влаштували імпровізований «магазин» на одній з найбільших вулиць обласного центру, неподалік від місцевого ринку.

Близько 200 «прильотів»: росіяни били з «Градів» по прикордонню Сумщини та Чернігівщини

Близько 200 «прильотів»: росіяни били з «Градів» по прикордонню Сумщини та Чернігівщини 15:29

російські війська обстріляли чотири громади на Сумщині та одну на Чернігівщині.

Чернігівський міський голова зустрівся з волонтерами та представниками громадських організацій з нагоди Дня молоді

Чернігівський міський голова зустрівся з волонтерами та представниками громадських організацій з нагоди Дня молоді 15:24

У Чернігові волонтерів, представників громадських та благодійних організацій, інших об’єднань, що надають підтримку дітям та молоді, нагородили почесними відзнаками Чернігівської міської ради сьогодні, 12 серпня.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини