Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 20 лютого, 13:39:19

ТОП-10 найзатребуваніших професій на Чернігівщині

08.09.2016   07:57Агенцiя

У той час, коли деякі українці нарікають на тотальне безробіття, чимало роботодавців, зокрема й Чернігівщини, не можуть знайти потрібних працівників і працюють з неукомплектованим штатом. Отже, працевлаштуватись – можна! Для цього треба знати: хто потрібен роботодавцям.

Зорієнтуватися в ситуації на ринку праці допоможе Топ-10 найзатребуваніших професій від Чернігівського обласного центру зайнятості.

«Професії, які були престижними ще донедавна, тепер втрачають свою популярність. Якщо раніше рейтинги «най-най» очолювали юристи, економісти, фінансисти, то нині затребуваними є фахівці робітничих професій», - зазначила директор Чернігівського ОЦЗ Лідія Падалка.

За її словами, на Чернігівщині в Топі:
- водії;
- слюсарі, слюсарі-ремонтники;
- продавці;
- трактористи;
- кухарі;
- електрогазозварники;
- швачки.
Крім того, роботодавці активно шукають:
- інженерів різної кваліфікації;
- менеджерів;
- бухгалтерів.

За словами Лідії Падалки, до цього рейтингу також могли б увійти некваліфіковані працівники (підсобні робітники, прибиральники, сторожі, вантажники).

Загалом протягом січня-серпня 2016 року роботодавці подали до служби зайнятості області понад 18 тисяч вакансій, з них майже 73% – потребували «робочих рук».

До речі, перспективні професії безробітні можуть опанувати безкоштовно за сприяння служби зайнятості.

«Якщо ви не маєте професії або ваш фах не затребуваний на сучасному ринку праці, служба зайнятості пропонує пройти професійне навчання, - говорить директор ОЦЗ. - Професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації безробітних проводиться за професіями і спеціальностями, що мають попит на ринку праці та під конкретне замовлення роботодавців. Безробітні вчаться на підприємствах, а також у навчальних закладах як Чернігівської області, так і за її межами, зокрема в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Так, протягом січня-серпня 2016 року професійне навчання проходили 3,4 тис. безробітних. Після закінчення навчання майже 82% громадян були працевлаштовані».

Валентина Федусь, відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи ОЦЗ

Останні новини Чернігівщини

Громадська рада підсумувала роботу минулого року та окреслила плани на поточний

Громадська рада підсумувала роботу минулого року та окреслила плани на поточний 13:29

Перше у 2020 році засідання Громадської ради при облдержадміністрації відбулося 19 лютого. На початку присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять героїв Небесної Сотні.

Першим заступником голови Чернігівської ОДА став львів’янин  Віталій Загайний

Першим заступником голови Чернігівської ОДА став львів’янин Віталій Загайний 12:38

Голова об'єднання громадських організацій «Центр громадянських ініціатив», львів’янин Віталій Загайний став першим заступником голови Чернігівської ОДА.

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарукі з робочою поїздкою на Чернігівщині

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарукі з робочою поїздкою на Чернігівщині 12:30

20 лютого, із робочою поїздкою на Чернігівщині перебуває Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

"Так ніхто не кохав…": відбулася нова зустріч мистецького проєкту "Михайло Коцюбинський. У колі друзів" 12:26

19 лютого в музеї-заповіднику відбулася ХХХ зустріч мистецького проєкту «Михайло Коцюбинський. У колі друзів». Вона була присвячена темі кохання в житті відомих людей.

В області створюється ще одна ОТГ – Ладанська

В області створюється ще одна ОТГ – Ладанська 12:16

У Прилуцькому районі процедуру добровільного об’єднання завершує Ладанська ОТГ. До її складу ввійдуть територіальні громади Ладанської селищної, Івковецької, Краслянської сільських рад Прилуцького району.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини