Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 21 жовтня, 23:06:30

ТОП-10 найзатребуваніших професій на Чернігівщині

08.09.2016   07:57Агенцiя

У той час, коли деякі українці нарікають на тотальне безробіття, чимало роботодавців, зокрема й Чернігівщини, не можуть знайти потрібних працівників і працюють з неукомплектованим штатом. Отже, працевлаштуватись – можна! Для цього треба знати: хто потрібен роботодавцям.

Зорієнтуватися в ситуації на ринку праці допоможе Топ-10 найзатребуваніших професій від Чернігівського обласного центру зайнятості.

«Професії, які були престижними ще донедавна, тепер втрачають свою популярність. Якщо раніше рейтинги «най-най» очолювали юристи, економісти, фінансисти, то нині затребуваними є фахівці робітничих професій», - зазначила директор Чернігівського ОЦЗ Лідія Падалка.

За її словами, на Чернігівщині в Топі:
- водії;
- слюсарі, слюсарі-ремонтники;
- продавці;
- трактористи;
- кухарі;
- електрогазозварники;
- швачки.
Крім того, роботодавці активно шукають:
- інженерів різної кваліфікації;
- менеджерів;
- бухгалтерів.

За словами Лідії Падалки, до цього рейтингу також могли б увійти некваліфіковані працівники (підсобні робітники, прибиральники, сторожі, вантажники).

Загалом протягом січня-серпня 2016 року роботодавці подали до служби зайнятості області понад 18 тисяч вакансій, з них майже 73% – потребували «робочих рук».

До речі, перспективні професії безробітні можуть опанувати безкоштовно за сприяння служби зайнятості.

«Якщо ви не маєте професії або ваш фах не затребуваний на сучасному ринку праці, служба зайнятості пропонує пройти професійне навчання, - говорить директор ОЦЗ. - Професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації безробітних проводиться за професіями і спеціальностями, що мають попит на ринку праці та під конкретне замовлення роботодавців. Безробітні вчаться на підприємствах, а також у навчальних закладах як Чернігівської області, так і за її межами, зокрема в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Так, протягом січня-серпня 2016 року професійне навчання проходили 3,4 тис. безробітних. Після закінчення навчання майже 82% громадян були працевлаштовані».

Валентина Федусь, відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи ОЦЗ

Останні новини Чернігівщини

Прилуки: відбулося засідання виконавчого комітету

Прилуки: відбулося засідання виконавчого комітету 15:33

20 жовтня у сесійній залі міської ради відбулося чергове засідання виконавчого комітету Прилуцької міської ради під головуванням міського голови Ольги Попенко.

Рівень готовності об’єктів

Рівень готовності об’єктів "Великого будівництва" на Чернігівщині - 93,5% 15:10

20 жовтня перший заступник голови Чернігівської ОДА Віталій Загайний провів онлайн-нараду щодо стану реалізації проєктів у 2020 році в рамках Програми Президента України «Велике будівництво» та проєктів, що фінансуються за кошти ДФРР.

Під час перевірок об'єктів водопостачання Держпродспоживслужба не виявила порушень санітарного законодавства

Під час перевірок об'єктів водопостачання Держпродспоживслужба не виявила порушень санітарного законодавства 14:45

Протягом липня-вересня фахівці відділів державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства територіальних підрозділів Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області взяли участь у комісійних обстеженнях 17 об’єктів децентралізованого і 39 - централізованого водопостачання. Під час перевірок порушень вимог санітарного законодавства не виявлено.

Берегині молодого лісу

Берегині молодого лісу 14:37

Догляд за молодим лісом – одне із головних завдань у роботі чернігівських лісівників.

Бебі-бум на двійнят та трійнят: скільки з початку року народилося на Чернігівщині

Бебі-бум на двійнят та трійнят: скільки з початку року народилося на Чернігівщині 14:32

З початку 2020 року сім’ї на Чернігівщині поповнилися 4450 дітьми.