Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 28 лютого, 09:17:19

На Чернігівщині функціонує 5675 малих підприємств

03.09.2016   09:27Агенцiя

До Дня підприємця.

За підсумками 2015 р. на Чернігівщині функціонувало 5675 малих підприємств, або 94% від загальної кількості суб’єктів підприємництва, причому 79% з них належали до мікропідприємств, повідомляє Головне управління статистики у Чернігівській області.

У розрахунку на 10 тис. населення в області припадало 54 малих підприємства (у 2014р. – 53). Загалом в Україні цей показник був вищим і становив 77.

За територіальною ознакою підприємства малого бізнесу зосереджені переважно в місті Чернігів – 2677 підприємств, або 47% від загальнообласної кількості. Суттєвою, але значно меншою, була їх кількість у містах Прилуки (270 підприємств) та Ніжин (240), Чернігівському (267), Бахмацькому (231) та Борзнянському (204) районах.

На малих підприємствах Чернігівщини у 2015 р. працювала майже третина найманих працівників області, або 30 тис. осіб. У середньому на одному малому підприємстві працювали 5 осіб, проти 6 – у 2014 р.

Малі підприємства забезпечують майже четверту частину загального обсягу реалізації продукції області, який дорівнює близько 14 млрд.грн. У структурі реалізації 41% обсягу формували підприємства оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів, 31% припадав на сільське, лісове та рибне господарство, 10% – на промисловість, 6%  – на підприємства транспорту, складського господарства, поштової та кур'єрської діяльності, 4% – на будівництво.
   
У 2015 р. малі підприємства отримали прибутковий фінансовий результат в сумі 1315 млн.грн. Частка прибуткових малих підприємств області становила 75%.
       

У 2015 році в м.Чернігові фактично реалізовували продукцію, товари та надавали послуги майже 3 тис. малих підприємств (47% від загальної кількості малих підприємств області), з яких переважна частина (2 тис., або 80%) належить до мікропідприємств.
 
Кількість малих підприємств на 10 тис. осіб наявного населення в м.Чернігові є найбільшою в області – 91, що майже у 2 рази перевищує регіональний показник (54 підприємства).

На малих підприємствах міста працювали 13 тис. осіб, що складало 33% від загальної кількості найманих працівників. У середньому на одному малому підприємстві працювали 5 осіб. 

Малі підприємства обласного центру реалізували продукції (товарів, послуг) майже на 7 млрд.грн., або 48%  загальнообласного обсягу.

Внесок малого бізнесу в загальний обсяг реалізованої продукції суб’єктів підприємницької діяльності міста становив 33% (на Чернігівщині загалом – 23%).

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:15

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 27 лютого до 8:00 28 лютого 2020 року.

Нарада з комісарами 08:46

27 лютого за рішенням військового комісара Чернігівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковника Олександра Криворучка на базі Ніжинського об’єднаного міського ТЦК та СП відбулись одноденні збори із військовими комісарами області.

Проаналізували досвід впровадження Шкільних служб порозуміння

Проаналізували досвід впровадження Шкільних служб порозуміння 08:26

26 лютого в Чернігові в прес-центрі «Чиста політика» відбувся круглий стіл щодо обговорення результатів діяльності Шкільних служб порозуміння (ШСП) в навчальних закладах Чернігівщини, як одного з механізмів профілактики підліткової агресії.

Спільні заходи дають результат: 9 тис найманих працівників офіційно працевлаштовано

Спільні заходи дають результат: 9 тис найманих працівників офіційно працевлаштовано 08:16

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що у рамках проведення спільних заходів з метою підвищення рівня заробітної плати, сплати податків та єдиного внеску, дотримання трудового законодавства фахівцями податкової служби та Держпраці в області проведено співбесіди з 398 cуб’єктами господарювання у сфері торгівлі і тимчасового розміщення та організації харчування та розповсюджено майже 1 тисячу інформаційних буклетів.

Судом розглянуто кримінальне провадження відносно місцевого жителя, який відкрито заволодів телефоном незнайомця

Судом розглянуто кримінальне провадження відносно місцевого жителя, який відкрито заволодів телефоном незнайомця 08:04

Під час судового розгляду знайшло своє підтвердження обвинувачення чоловіка у тому, що він 11.07.2019, опівдні, перебуваючи біля будинку № 50 по вул. Рокосовського у м. Чернігові, шляхом ривку, з передньої кишені джинсів, відкрито заволодів мобільним телефоном потерпілого марки «Asus».