Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 27 січня, 08:27:55

Чернігівщина: плата за електроенергію збільшилася на 1 грн. 80 коп.

25.10.2011   07:19

З 1 жовтня 2011 року для багатьох жителів Чернігівщини на 10-20% збільшилася плата за електроенергію. При цьому Національна комісія регулювання електроенергетики України (НКРЕ), як не дивно, до цього не має ніякого відношення.

Це відбулося через розірвання договору між ПАТ “Чернігівобленерго” і Чернігівською дирекцією Українського державного підприємства поштового зв’язку “Укрпошта” про розрахунково-касове обслуговування платежів за електроенергію. Останню не влаштовувала оплата у 1,5% від суми платежів за електроенергію. Таким чином, з 1 жовтня ц. р. “Укрпошта” встановила свій тариф за приймання плати за електроенергію у 1,5% від суми, але не менше 1,80 грн.

Чому так сталося і хто від цього постраждав найбільше?

Спробуємо розібратися разом.

Нагадаю, що в Україні для споживачів, що використовують 150 квт/год. в місяць, діють, встановлені НКРЕ ще з 1 квітня 2011 року тарифи за 1 квт/год. електроенергії: в містах – 28,02 коп., а сільській місцевості – 25,92 коп.

Тож “Укрпошта” від сільського споживача, який ще й користується пільговим тарифом у 50% плата за 75 квт/ год., в місяць збирають біля 10 грн., отримуючи за це 15 копійок. За таких умов поштовикам невигідно приймати ці платежі, в той час як за передплату однієї газети на 1 місяць вони отримують 0,90 грн., на 3 міс. – 2,10 грн., на 6 міс. – 2,55 грн., на 12 міс. – 3,90 грн. Хоча затрати для поштовиків на оформлення передплати газет що на 1 місяць, що на рік фактично однакові.

У Чернігівській області, незважаючи навіть на застосування “неекономічних” тарифів на більшість послуг, майже 250 з 587 поштових відділень є збитковими. Треба визнати, що на Чернігівщині “Укрпошта”, особливо на селі, виконує соціальні функції.

Безумовно, можна зрозуміти в такій ситуації пропозиції поштовиків до керівництва ПАТ “Чернігівобленерго”, яке могло б, на їх думку, збільшити до 2,3% відрахування за розрахунково-касове обслуговування, що робиться в деяких промислово розвинутих областях власниками приватизованих обленерго.

Однак, ніхто не заважає ПАТ “Чернігівобленерго” вирішити з НКРЕ або Кабінетом Міністрів України питання про перехід на оплату зі щомісячної на щоквартальну при споживанні електроенергії менше 75-100 квт/год. в місяць. Це, до речі, практикують на Чернігівщині деякі виробники комунальних послуг для юридичних осіб.

Звісно, в містах і селищах споживачі електроенергії можуть звернутися до банківських установ, які практично усі не беруть оплати за проведення комунальних платежів. На жаль, у сільській місцевості такі можливості відсутні. Отже, у цю справу зобов’язаний втрутитися і Антимонопольний комітет України.

На жаль, заручниками “непорозуміння” цих монополістів опинилися найбідніші верстви населення Чернігівщини, яким партія влади на наступних виборах вкотре буде обіцяти покращення життя вже сьогодні або купувати “за гречку”.

Останні новини Чернігівщини

День Тетяни відсвяткували в філармонійному центрі

День Тетяни відсвяткували в філармонійному центрі 08:24

День Тетяни (Тетяни Водохресної) - свято, яке християни відзначають 25 січня. Цього дня у Чернігівському обласному філармонійному центрі відбувся традиційний великий концерт, режисером, вокалісткою і ведучою якого, так само вже традиційно, виступила артистка центру, лауреатка міжнародних конкурсів Тетяна Олійник. Допомагав їй - ведучий Дмитро Обєдніков.

Прокуратура зареєструвала кримінальне провадження за фактом умисного неподання декларації

Прокуратура зареєструвала кримінальне провадження за фактом умисного неподання декларації 08:17

Прилуцька місцева прокуратура внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальне правопорушення, передбачене ст. 366-1 КК України (декларування недостовірної інформації), яке відповідно до ст. 45 КК України є корупційним.

В Чернігові поліція викрила покерний клуб

В Чернігові поліція викрила покерний клуб 08:00

Незважаючи на заборону, поодинокі зухвальці все ж наважуються здійснювати незаконну діяльність з організації грального бізнесу. Правоохоронці продовжують боротьбу з «нелегалами».

27 січня - Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

27 січня - Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту 07:41

Це страшне і нелюдське явище, яке відбувалося в період 1933-1945-х років і що отримало назву - Голокост, що призвело до умисного винищення практично однієї третини євреїв, а також незліченної кількості представників інших нацменшин, породжене ненавистю і фанатизмом, затятим расизмом і принизливими забобонами, які панували тоді в фашистської Німеччини - НЕ ПОВИННО ПОВТОРИТИСЯ!

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини