Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 30 вересня, 12:06:48

Чернігівщина: плата за електроенергію збільшилася на 1 грн. 80 коп.

25.10.2011   07:19

З 1 жовтня 2011 року для багатьох жителів Чернігівщини на 10-20% збільшилася плата за електроенергію. При цьому Національна комісія регулювання електроенергетики України (НКРЕ), як не дивно, до цього не має ніякого відношення.

Це відбулося через розірвання договору між ПАТ “Чернігівобленерго” і Чернігівською дирекцією Українського державного підприємства поштового зв’язку “Укрпошта” про розрахунково-касове обслуговування платежів за електроенергію. Останню не влаштовувала оплата у 1,5% від суми платежів за електроенергію. Таким чином, з 1 жовтня ц. р. “Укрпошта” встановила свій тариф за приймання плати за електроенергію у 1,5% від суми, але не менше 1,80 грн.

Чому так сталося і хто від цього постраждав найбільше?

Спробуємо розібратися разом.

Нагадаю, що в Україні для споживачів, що використовують 150 квт/год. в місяць, діють, встановлені НКРЕ ще з 1 квітня 2011 року тарифи за 1 квт/год. електроенергії: в містах – 28,02 коп., а сільській місцевості – 25,92 коп.

Тож “Укрпошта” від сільського споживача, який ще й користується пільговим тарифом у 50% плата за 75 квт/ год., в місяць збирають біля 10 грн., отримуючи за це 15 копійок. За таких умов поштовикам невигідно приймати ці платежі, в той час як за передплату однієї газети на 1 місяць вони отримують 0,90 грн., на 3 міс. – 2,10 грн., на 6 міс. – 2,55 грн., на 12 міс. – 3,90 грн. Хоча затрати для поштовиків на оформлення передплати газет що на 1 місяць, що на рік фактично однакові.

У Чернігівській області, незважаючи навіть на застосування “неекономічних” тарифів на більшість послуг, майже 250 з 587 поштових відділень є збитковими. Треба визнати, що на Чернігівщині “Укрпошта”, особливо на селі, виконує соціальні функції.

Безумовно, можна зрозуміти в такій ситуації пропозиції поштовиків до керівництва ПАТ “Чернігівобленерго”, яке могло б, на їх думку, збільшити до 2,3% відрахування за розрахунково-касове обслуговування, що робиться в деяких промислово розвинутих областях власниками приватизованих обленерго.

Однак, ніхто не заважає ПАТ “Чернігівобленерго” вирішити з НКРЕ або Кабінетом Міністрів України питання про перехід на оплату зі щомісячної на щоквартальну при споживанні електроенергії менше 75-100 квт/год. в місяць. Це, до речі, практикують на Чернігівщині деякі виробники комунальних послуг для юридичних осіб.

Звісно, в містах і селищах споживачі електроенергії можуть звернутися до банківських установ, які практично усі не беруть оплати за проведення комунальних платежів. На жаль, у сільській місцевості такі можливості відсутні. Отже, у цю справу зобов’язаний втрутитися і Антимонопольний комітет України.

На жаль, заручниками “непорозуміння” цих монополістів опинилися найбідніші верстви населення Чернігівщини, яким партія влади на наступних виборах вкотре буде обіцяти покращення життя вже сьогодні або купувати “за гречку”.

Останні новини Чернігівщини

Апеляційний суд підтвердив законність вимог прокурора щодо повернення земель ринку у Сосниці

Апеляційний суд підтвердив законність вимог прокурора щодо повернення земель ринку у Сосниці 11:19

Північний апеляційний господарський суд 27.09.2022 залишив без змін рішення Господарського суду Чернігівської області, яким задоволено вимоги прокурора щодо повернення земельної ділянки площею майже 6 тис. квадратних метрів.

У Чернігові відкрили виставку про події весни 2022 11:16

Днями для Чернігівщини настане важлива дата - півроку, як регіон був звільнений від навали загарбників армії рф.

Бібліотеки Чернігівщини в реаліях війни 11:11

28 вересня, напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка провела на платформі Zoom семінар «Бібліотеки Чернігівщини в реаліях війни». На онлайн-зустріч зареєструвалися понад 70 учасників, але через відсутність світла та інтернету долучилися 60 представників бібліотек територіальних громад області.

На Чернігівщині у вересні щомісячні страхові виплати отримали майже 2,8 тисячі потерпілих на виробництві

На Чернігівщині у вересні щомісячні страхові виплати отримали майже 2,8 тисячі потерпілих на виробництві 11:07

У вересні майже 2,8 тис. потерпілих на виробництві та членів їх родин отримали щомісячні страхові виплати.

Спеціальний кореспондент Суспільне Чернігів отримав спецприз конкурсу «Честь Професії» 11:04

Спеціальний кореспондент Суспільне Чернігів Олександр Котенко отримав спецприз конкурсу професійної журналістики «Честь Професії» за найкраще новинне висвітлення резонансної події в локальному медіа з проєктом «Історія чоловіка, який вибрався з могили після розстрілу. Лежав між двома вбитими братами».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини