Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 березня, 06:57:31

Незаконна міграція через Україну зменшилися та змінила свої маршрути

25.10.2011   06:56Агенцiя

Останнім часом на державному кордоні спостерігається тенденція до зменшення потоків незаконних мігрантів.

Шукачі кращої долі в країнах Європейського Союзу змінюють напрямки своїх мандрівок та все менше обирають Україну, як транзитний шлях. Такий спад кількості незаконних мігрантів відмічається з 2008 року.

На сьогодні потік мігрантів зменшився у 2,5 рази. З усіх виявлених незаконних мігрантів 88,5% були вихідцями з країн СНД і тільки 10,2% з країн міграційного ризику, тоді як ще 3 роки тому відсоток вихідців з країн Південно-Східної Азії (ПСА) та Африки сягав 20%.

Викриття та притягнення до кримінальної відповідальності організаторів угруповань та їх пособників, які займаються переправленням мігрантів, привело не тільки до зниження потоків незаконної міграції територією України, а й до їх переорієнтації на транзитне слідування через Білорусь та країни Прибалтики.

Крім того суттєво вплинуло на це й підвищення кримінальної відповідальності причетних до переправлення осіб. Загалом протягом 2011 року органом дізнання Чернігівського прикордонного загону порушено 3 кримінальні справи за статтею 332 Кримінального кодексу України “Незаконне переправлення осіб через державний кордон України” в результаті чого притягнуто до кримінальної відповідальності 3 осіб – здебільшого це жителі прикордонних районів, які були організаторами, пособниками або переправниками мігрантів.

Крім того, чітко простежується переорієнтація незаконного проникнення в Україну з “зеленої” ділянки кордону на пункти пропуску. Використовують для цього як легальний в’їзд з приватною, освітньою та туристичною метою, так і слідування по підробленим документам.

Однією з популярних схем є прибуття іноземних громадян на навчання. У 2010 році навчальними закладами України було видано майже 12 тисяч запрошень іноземцям для навчання, з яких близько 7,5 тисяч становили вихідці з країн Південно-Східної Азії та Африки. Проте 10% осіб, що в’їхали в Україну, в навчальні заклади не прибули. Намагаючись не допустити поширення цього, начебто легального каналу потрапляння на територію нашої країни, Державна прикордонна служба України спільно з Міністерством внутрішніх справ України вже двічі проводила операцію “Студент”. Ці заходи допомогли викрити стан справ у вузах та запобігти правопорушенням.

Крім цього, було відпрацьовано та проведено низку спільних заходів з Міністерствами освіти та закордонних справ України.

Для ефективної протидії незаконній міграції в області налагоджена постійна взаємодія зі співробітниками СБУ, МВС та місцевими органами влади по впровадженню системних заходів, направлених на виявлення та затримання нелегальних мігрантів.

У першу чергу здійснюється посилений контроль за легальним потраплянням на територію України незаконних мігрантів. Так, протягом 9 місяців 2011 року, тільки за результатами співбесід було відмовлено у в’їзді в Україну 221 іноземцю – потенційним незаконним мігрантам. Вони мали дійсні українські візи, але не змогли пояснити мети поїздки до нашої країни.

Крім того, ведеться широкомасштабна перевірка по виявленню незаконних мігрантів вже безпосередньо на території України. Співробітники прикордонного загону разом з працівниками МВС перевіряють готелі, гуртожитки, перевізників, а також виявляють канали, в яких задіяні пособники нелегального переправлення людей через кордон.

Результатом такої комплексної протидії незаконній міграції вдалося залишити кількість затриманих на державному кордоні та у контрольованих прикордонних районах незаконних мігрантів за 9 місяців цього року на незначному рівні – всього 6 чоловік.

Кількість же не пропущених через державний кордон у межах Чернігівської області потенційних незаконних мігрантів зменшилась у 4,7 рази: за 9 місяців 2010 року 1603, а за аналогічний період цього року – 340.


О.В.Дудко, начальник прес-служби Чернігівського прикордонного загону, підполковник

Останні новини Чернігівщини

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів 15:04

З 1 квітня 2024 року з метою охорони нерестовищ у рибогосподарських водних об’єктах та забезпечення сприятливих умов нересту водних біоресурсів, відповідно до Правил рибальства та наказу Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Чернігівській області від 22.03.2024 №45 на Чернігівщині розпочинається заборона добування (вилову) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) на період нересту.

За матеріалами СБУ винесено вирок російському окупанту, який знущався над сім’єю з неповнолітніми дітьми 14:55

За матеріалами СБУ суд виніс вирок військовому рф, причетному до вчинення воєнних злочинів під час тимчасового захоплення частини Чернігівської області.

Державна реєстраторка підозрюється у зловживанні повноваженнями, що спричинило неправомірне вибуття з державної власності земельних ділянок сільськогосподарського призначення 14:51

За процесуального керівництва Прилуцької окружної прокуратури повідомлено про підозру державному реєстратору однієї із сільських рад Прилуцького району у зловживанні своїми повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки та несанкціонованій зміні інформації, що обробляється в автоматизованих системах, вчиненій особою, яка має право доступу до неї, вчиненій за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 365-2, ч. 3 ст. 362 КК України).

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської 14:49

З 27 березня по 16:00 год. 9 квітня. Відповідний дозвіл наданий КП «Чернігівводоканал» на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні.

 Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини

Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини 14:45

Профільна робоча група при Чернігівській обласній раді сьогодні, 26 березня, погодила перелік видатків обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2024 рік.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини