Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 2 червня, 00:33:53

За І півріччя бюджет перевиконано на 40 %

13.07.2016   08:05Агенцiя

Бюджетні призначення за шість місяців поточного року (за оперативними даними Департаменту фінансів облдержадміністрації) виконано на 140,8% (загальний фонд – на 140,6%, спеціальний фонд – на 157,5%). Всього до місцевих бюджетів надійшло 1 432,5 мільйона гривень.

У порівнянні з відповідним періодом минулого року (у зіставних умовах) доходи бюджету зросли на 498,5 мільйона гривень або на 53,4%.

Найбільша частка надходжень — від податку на доходи фізичних осіб та плати за землю. Першого зібрано 779,1 мільйона гривень, другого — 229,7 мільйона. Обидва показники перевищують минулорічні та заплановані на перше півріччя поточного року.

Фінансові бюджетні ресурси в області передовсім спрямовують на виплати за захищеними статтями — понад 90%, в тому числі на зарплату — 83%.

Проте цього недостатньо. Станом на 01 липня заборгованість з виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ становить 125,4 мільйона гривень.

Затримки з виплатою заробітної плати пояснюються обмеженістю у місцевих бюджетах області власних доходів, загальною незбалансованістю бюджетів, а також тим, що обсяги освітньої і медичної субвенцій з державного бюджету не враховують реальну потребу в коштах на здійснення видатків установами освіти і охорони здоров’я.

Так, Законом „Про Державний бюджет України на 2016 рік” обсяг освітньої субвенції у січні-червні для бюджетів міст обласного значення, районів і об’єднаних територіальних громад передбачений у сумі 546,5 мільйона гривень при потребі 637,2 мільйона гривень. На медичну галузь заплановано на січень-червень 327,1 мільйона гривень, що менше фактичних видатків лише із заробітної плати та енергоносіїв на 70,5 мільйона.

Заборгованість з оплати праці погашається по мірі надходження власних доходів місцевих бюджетів, базової дотації, освітньої та медичної субвенцій з державного бюджету. Це питання перебуває під постійним контролем і увагою органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Останні новини Чернігівщини

Служба судової охорони Чернігівщини привітала вихованців навчально-реабілітаційного центру з Днем захисту дітей 15:15

Щороку, в перший день літа, відзначається Міжнародний День захисту дітей. Всі маленькі громадяни нашої країни також з нетерпінням чекають це тепле і радісне свято.

Ветерани назвали проблеми, з якими стикаються при працевлаштуванні. Дані опитування

Ветерани назвали проблеми, з якими стикаються при працевлаштуванні. Дані опитування 15:13

Українські військовослужбовці та ветерани також розповіли, як держава може сприяти їхньому професійному розвитку.

Локації безпеки для Прилуцької громади

Локації безпеки для Прилуцької громади 15:06

23 укриття, що належать Прилуцькій міській раді, найближчим часом будуть оснащені необхідним для жителів обладнанням: портативними зарядними станціями, сонячними панелями, переносними ліхтарями, вогнегасниками, кулерами для води, медичними аптечками, а найбільше сховище отримає потужний генератор для безперебійної вентиляції повітря.

«Власна справа»: ще 13 мешканців Чернігівщини отримають мікрогрант 11:26

Визначено переможців 7-го у поточному році періоду прийому заяв учасників програми «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», який тривав з 24 квітня по 07 травня 2023 року.

 Патріотичний фестиваль-конкурс «Народ-герой героїв появляє»

Патріотичний фестиваль-конкурс «Народ-герой героїв появляє» 11:24

ІІ Відкритий патріотичний фестиваль-конкурс «Народ-герой героїв появляє» проходитиме з 10 травня до 28 червня 2023 року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини