Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 1 квітня, 09:54:33

24 підприємств міста вже погасили заборгованість із заробітної плати

18.04.2012   12:19Агенцiя

На сьогоднішній день завданням загальнонаціонального масштабу є легалізація виплат заробітної плати та цивілізоване оформлення трудових відносин між працедавцями та найманими працівниками. Адже, виплата заробітної плати "у конвертах" послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджету та державних соціальних страхових фондів і у кінцевому підсумку обертається зубожінням освітян, лікарів, військових та незахищених верств населення.

Саме тому міські податківці проводять активні цілеспрямовані заходи, направлені на зменшення правопорушень у сфері виплати заробітної плати та доходів громадян, приділяють значну увагу контролю за своєчасною та повною сплатою податку на доходи фізичних осіб.

Одним із таких дієвих заходів впливу до керівників, які начебто не нараховують та не виплачують заробітну плату і при цьому не перераховують до бюджету податок на доходи фізичних осіб, є діяльність робочої комісії при ДПІ.

За результатами проведених протягом січня-березня 2012 року 6 засідань робочої комісії, індивідуальних співбесід та заслуховувань 24 підприємств міста вже погасили заборгованість із заробітної плати у сумі 2,4 млн. грн. та сплачено податку на доходи фізичних осіб - 0,3 млн. грн. А керівники 62 підприємств, які нараховували своїм працівникам на мінімальному рівні заробітну плату, запевнили податківців її підвищити.

Фахівці податкової служби м. Чернігова не втомлюються пояснювати громадянам, які і сьогодні продовжують працювати на приватних фірмах та у підприємців без цивілізованого оформлення взаємовідносин, що економлячи 15% податку на доходи, вони втрачають набагато більше: і трудовий стаж, і пенсійні внески та внески до фондів соціального страхування та безробіття, і відсутність будь-яких прав у разі конфлікту з роботодавцем.

Податківці впевнені - тіньова зайнятість не відповідає довготерміновим інтересам і самих підприємств. Вона спричиняє формування досить великого прошарку населення, зацікавленого у збереженні економічних деформацій, консервує звичку жити за шахрайськими законами, знижує трудову активність працюючих, руйнує моральні принципи.

Відмова підприємців від виплат зарплати "у конвертах" стане проявом здорового прагматизму, від якого певні дивіденди отримають вони самі. Адже тільки спільними зусиллями бізнесу і влади можна збільшити доходи трудящих, подолати бідність і соціальне розшарування нашого суспільства.


Володимир Луценко, заступник начальника ДПІ у м. Чернігові ДПС

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині реалізують великий кліматичний проєкт у рамках програми ЄС «Horizon Europe» 09:48

У Чернігові відбулося установче засідання у рамках проєкту «Чернігів за кліматичні дії та сталу трансформацію». Захід відбувся на базі Національного університету «Чернігівська політехніка».

У Ніжині поліцейські оперативно встановили та затримали підозрювану в пограбуванні літньої жінки 09:23

Оперативники Ніжинського районного управління поліції «за гарячим слідом» встановили та розшукали зловмисницю, яка пограбувала 84-річну жінку та втекла.

01 квітня: цей день в Україні і світі

01 квітня: цей день в Україні і світі 08:22

День 1498 Російська агресія - Day 1498 Russian aggression

Про стан прибирання міста та подальші завдання — за підсумками наради 17:21

На щотижневій загальноміській нараді 31 березня начальник комунального підприємства «Муніципальна варта» Ігор Дєдіков прозвітував про результати інспектування території міста.

Чернігівські самбісти вибороли призові командні місця на всеукраїнському чемпіонаті 16:33

Цими вихідними у Києві відбувся чемпіонат України з бойового самбо серед усіх вікових груп у розділі «Класік».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини