Відбувся І-й Чернігівський форум експортерів
У Чернігові вперше на одному майданчику зібралися компанії-експортери для обговорення питань комплексного пошуку ефективних шляхів виходу компаній на міжнародні ринки.

Також представники бізнесу мали можливість безпосередньо поспілкуватися з міжнародними експертами та службовцями державних органів влади, серед яких – голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч.
Упродовж робочої сесії форуму, яка тривала понад чотири години і містила у собі три блоки, її учасники налагоджували ділові контакти й обговорювали актуальні проблеми з колегами та експертами, дізналися про новітні підходи та найкращі практики.
«Те, наскільки стабільною та розвиненою буде наша держава, залежить багато в чому від економіки – однієї з найважливіших сфер. Бо жодне соціальне питання не може бути вирішене без сталого розвитку економіки. Яке б питання не розглядалося – в решті-решт воно впирається в кошти, які заробити може тільки реальний сектор і його найстабільніша частина – сектор експортоорієнтованих підприємств, які заводять у країну валютну виручку. Тому для нас, облдержадміністрації зокрема, розвиток підприємств-експортерів є дуже важливим і ми робимо й робитимемо все залежне для їх просування на нові ринки», – з таким вступним словом звернувся до учасників форуму голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч.
Також він відзначив, що експортери Чернігівщини доволі швидко оговталися від втрати звичних ринків збуту через агресію РФ і переорієнтовуються на нові, перспективніші напрямки. «Частка експорту до країн Африки з 2-3-х відсотків у загальнорегіональному експорті зросла до понад 20%. Це свідчить про успішну експансію на зростаючі ринки», – зауважив голова Чернігівської ОДА.
Учасником форуму, крім інших, стала й заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська, яка долучилася до зібрання за допомогою відеоконференц-зв'язку.
Насичена програма форуму включила в себе доповіді та дискусії на теми національної стратегії розвитку експорту, можливостей і ресурсів для його розвитку, а також обговорення вже успішно реалізованих практик.
Останні новини Чернігівщини
ВПО та жителі прифронтових територій можуть скористатися компенсацією на придбання житла за програмою єОселя 09:14
Десятого вересня набрала чинності постанова, якою Кабінет Міністрів України розширив доступ до програми єОселя для внутрішньо переміщених осіб та жителів прифронтових територій. Сам механізм запрацює упродовж декількох днів, коли банки врегулюють обмін інформацією з Пенсійним фондом України.

15 вересня: цей день в Україні і світі 09:13
ДЕНЬ 1300 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1300 RUSSIAN AGRESSION
Мінрозвитку оголошує відбір проєктів, фінансування яких може здійснюватися за кошти, залучені в рамках спільних з ЄІБ проєктів 11:23
Розпочато відбір проєктів, реалізація яких буде здійснюватися за рахунок «Програми відновлення України ІІІ» (Транш В) та нерозподілених залишків коштів програм «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України» та «Програма з відновлення України».
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:19
Протягом минулої доби зареєстровано 11 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 10 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.
Ультразвукова діапедевтика в практиці лікаря первинної ланки при урологічній патології 10:02
Урологічні хвороби залишаються однією з основних проблем в Україні.