Чернігів підписав меморандум про запровадження енергосервісу для підвищення енергетичної ефективності будівель бюджетних установ
Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко та Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук 2 червня підписали Меморандум про партнерство щодо запровадження енергосервісу для підвищення енергетичної ефективності будівель бюджетних установ.
Меморандум передбачає, що Чернігівська міська рада згодна впроваджувати енергосервіс у бюджетній сфері шляхом укладення енергосервісних договорів.
Такі договори, як і взагалі самі енергосервісні послуги – зовсім новий для України напрямок інвестиційної діяльності*. Вони передбачають, що підприємство-інвестор (тобто енергосервісна компанія, ЕСКО) за власний рахунок проводить у бюджетній установі або закладі роботи, спрямовані на підвищення енергоефективності будівлі. У наступні роки інвестор отримує оплату своїх робіт за рахунок коштів, заощаджених при споживанні будівлею енергоресурсів (але тільки в разі отримання такої економії).
Держенергоефективності створює загальнодержавну інформаційну базу потенційних об’єктів енергосервісу та надає консультативне супроводження з усіх питань при підготовці та укладанні таких договорів. На сьогодні агентство вже підписало 34 Меморандуми з різними містами України про намір місцевої влади впроваджувати ЕСКО-механізм у бюджетній сфері.
«Для Агентства надзвичайно важливо, що ми підписуємо такі Меморандуми з місцевою владою. Зокрема, з Чернігівським міським головою. Це важливий і потрібний документ, як для місцевої громади, так і для України в цілому. Адже, сьогодні першочергові завдання – скоротити споживання газу, підвищити енергоефективність будівель, збільшити використання відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива», - повідомив Сергій Савчук та додав, що завдяки практичній реалізації ЕСКО-механізму в школах, лікарнях, дитячих садочках та інших бюджетних установах у тому числі можна буде підвищити комфорт в будівлях, не збільшуючи для цього видатки з бюджету.
З червня цього року Агентство розпочинає проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії зі стимулювання практичного впровадження механізму енергосервісу в бюджетній сфері. В рамках кампанії планується провести навчальні семінари для очільників ОДА, РДА, головних розпорядників бюджетних коштів і керівників бюджетних установ у регіонах України.
* Механізм енергосервісу врегульовано Законами України «Про затвердження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації» від 09.04.2015 №327-VIII та «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб’єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації» від 09.04.2015 №328- VIII.
Останні новини Чернігівщини
У Чернігові відкривають набір на безкоштовний курс з правил дорожнього руху — готуватимуть до теоретичного іспиту 09:45
У Чернігові стартує набір на безоплатний офлайн-курс із вивчення правил дорожнього руху. Заняття стануть корисними як майбутнім водіям, так і тим, хто хоче впевнено почуватися на дорозі та пригадати ключові правила. Початок навчання — 28 листопада.
Обіцяла гаданнями повернути чоловіка з полону – за шахрайство судитимуть жительку Чернігівщини 08:30
Прокурорами Чернігівської окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жительки міста Городня за фактом шахрайства (ч. 1 ст. 190 КК України).
У Національному художньому музеї Румунії експонується твір з колекції Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана 08:23
20 листопада у Національному художньому музеї Румунії (м.Бухарест) відбулося урочисте відкриття міжнародної виставки «Roman IA», до експозиції якої увійшов твір із колекції Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана – «Дівчина-українка» (друга половина ХІХ ст.), автор – Микола Рачков. Виставка проходить під патронажем Президента Румунії.
26 листопада: цей день в Україні і світі 08:20
День 1372 Російська агресія - Day 1372 Russian aggression
На шпагаті: як чернігівські медійники борються за свободу слова в умовах війни 16:52
В умовах війни свобода слова, доступ до публічної інформації та права журналістів знаходяться на такому собі шпагаті між суспільним інтересом та обмеженнями національної безпеки.