Країни Європи займали одне з провідних місць у зовнішній торгівлі товарами Чернігівщини
До Дня Європи.
У січні–березні 2016 р. країни Європи займали одне з провідних місць у зовнішній торгівлі товарами Чернігівщини. Частка цих країн у зовнішньоторговельному обороті області становила 38% (для порівняння частка країн СНД склала 31%, Азії – 21%).
Обсяги експорту та імпорту товарів з європейськими країнами становили, відповідно, 27 млн.дол. США та 41 млн.дол. CША. При цьому проти січня–березня 2015р. експорт склав 53%, імпорт – 96%.
Серед країн Європи найбільшими партнерами були Німеччина, Польща, Італія, Румунія, Нідерланди, Велика Британія, за рахунок яких формувалося понад три чверті європейського як експорту, так й імпорту.
Значним попитом на європейському ринку користувалися зернові культури, які експортувалися до Нідерландів, Іспанії, Портуґалії, Італії; взуття – до Румунії, Італії; електричні машини – до Польщі та Литви; деревина та вироби з неї – до Німеччини, Румунії, Польщі; одяг текстильний та готові харчові продукти – до Польщі та Нідерландів; олії рослинні – до Великої Британії.
Імпорт із країн Європи на 82% формувався з пластмас, полімерних матеріалів, паперу та картону, текстильних матеріалів та текстильних виробів, готових харчових продуктів, котлів, машин, продукції хімічної та пов’язаних із нею галузей промисловості.
Останні новини Чернігівщини
«Стійке населення»: Фонд «Партнерство за сильну Україну» реалізовуватиме на Чернігівщині нову ініціативу 12:10
До жовтня 2027 року на Чернігівщині триватиме впровадження ІІ фази програми «Партнерство за сильну Україну». Йдеться, зокрема, про швидке реагування на надзвичайні ситуації, відновлення соціальної інфраструктури, стабільну роботу підприємств житлово-комунального господарства та підтримку економічної стійкості.
російські дрони атакували державні установи на Чернігівщині 12:08
Сьогодні вранці російські дрони атакували Прилуцьку міську раду та податкову у Новгород-Сіверському.
Надзвичайні події в області за останню добу 12:01
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.
Чернігівські стрільці вибороли низку нагород на чемпіонаті України у Львові 11:58
З 30 березня до 04 квітня у Львові відбувся чемпіонат України зі стрільби кульової серед спортсменів 2006 року народження та молодших.
Дві срібні нагороди Олександра Лісогора на Континентальному кубку SLAVIC CUP у Словаччині 11:57
З 28 до 29 березня у Словаччині відбувся Континентальний кубок з лижних гонок SLAVIC CUP (міжнародні змагання FIS).