Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 21 жовтня, 22:26:18

Олександр Шкінь: Я не боягуз і здаватися не збираюся

17.03.2016   11:13Агенцiя

У Чернігові відбулися чергові кадрові перестановки. Зокрема, з посади керівника КП «Чернігівводоканал» усунений Олександр Шкінь

Таке рішення ухвалив нинішній мер міста Владислав Атрошенко. Виконувачем обов'язків призначили Сергія Малявка, бухгалтера за фахом. У ЗМІ його називають креатурою Атрошенка. Раніше Малявко управляв кількома напрямами бізнесу нинішнього мера, зокрема був комерційним директором телеканалу «Дитинець», керував ТОВ «Основа-ТВ», брав участь у роботі фонду «Поліський оберіг».

- Олександре Михайловичу, як ви сприйняли рішення про ваше відсторонення від роботи?

 
- Знаєте, несподівано. Річ у тім, що міський голова звернувся до мене з проханням допомогти Сергію Малявку, якого призначили моїм заступником, ознайомитись зі справами. І я сумлінно виконував це доручення. Звісно, Малявко не технар, досвіду у нього в сфері водного господарства немає, але спробувати навчити можна будь-кого. На жаль, мені не дали на це часу. Уже через два місяці було прийнято рішення відсторонити мене від посади. Причому дії Малявка в цій ситуації мене відверто здивували. Не хочу давати оцінок, але ось так, за спиною...

- На вашу адресу висунули низку звинувачень. Причому зроблено це було, м'яко кажучи, в дуже емоційній формі: «безсоромна морда», «не треба ліпити горбатого»...

- Я ніколи не опускався і не опущуся до такого рівня. Керівник не повинен дозволяти собі розмовляти на напівкримінальному жаргоні. Будь-які претензії до роботи повинні бути конструктивними й аргументованими. Інакше це вже схоже на цькування. Але здаватися я не збираюся.

- Ваші подальші дії?

- Можливо, подам судовий позов про захист честі та гідності. Але, за великим рахунком, справа навіть не в цьому. Я досвідчений управлінець із 40-річним стажем, 13 років керую підприємством. І ніколи не дозволяв собі спілкуватися з людьми в такому тоні. Це вже рівень виховання, напевно. Суть у тому, що «Чернігівводоканал» - це стратегічно важливий об'єкт нашої громади. Від його роботи, розвитку, ліквідності безпосередньо залежить рівень життя городян. І я як керівник насамперед думаю про це. За ці роки ми разом із колективом впровадили чимало інновацій, реалізували масштабні проекти, провели реконструкцію. За великим рахунком, коли я тільки прийшов на підприємство, це був аутсайдер на межі банкрутства. За ці роки нам єдиним в Україні вдалося успішно реалізувати проект Світового банку, залучити майже 23 мільйони доларів інвестицій. Проведено кілометри магістралей, встановлено шведське і датське обладнання, значно підвищена енергоефективність. Це дуже суттєво. Сьогодні – це один із кращих водоканалів країни. Треба ще пошукати - і навряд чи знайдеш, - регіон, де люди можуть пити воду просто з крана, без фільтрів.

Коли це був неліквід, ніхто особливо й не рвався до керівництва. Але щойно ми вийшли на якісно новий рівень, з'явилася сила-силенна охочих покерувати. Ви знаєте, вже були спроби приватизувати цей об'єкт. Я категорично проти цього. Ми бачимо приклад «Київводоканалу», коли тарифи зашкалюють, а якість послуг їм не відповідає. Не можна торгувати містом.

- Озвучте сценарії розвитку підприємства, якщо буде призначено нове керівництво.

- Навіть якщо мене змусять піти з «Черніговодоканалу», моя совість чиста. Напрацьований роками запас міцності підприємства на сьогодні дає змогу протриматися якийсь час. Його не треба піднімати з руїн. Більше того, ми розробили стратегію розвитку до 2030 року. Інша річ, що без інновацій, залучення інвестицій, впровадження нових технологій про розвиток не йтиметься.

- Яка реакція колективу?

- Безперечно, люди переживають. У нас по місту хороший рівень зарплат. Плинності кадрів не спостерігалося. Навіть черга вишиковується, щоб до нас влаштуватися. До того ж, я завжди знаходив можливості залучати кошти на навчання працівників, підвищення кваліфікації. На місці не стояли. Сьогодні це затребувані, кваліфіковані фахівці.

- Чи не боїтеся, що стосовно вас порушуватимуть кримінальні справи?


- А чого мені боятися? Перевірки в нас проходили завжди, причому під дуже пильною увагою. Контролюючі служби в нас мало не жили! Я за посади не тримаюся, але все має бути в рамках закону. Керувати таким підприємством, як водоканал, м'яко кажучи, непросто. Ми перебували під постійним пресингом. Фіскальні служби перевіряли нас завжди: і КРУ, і податкова. І кримінальні справи порушували. Ставлення перевіряючих нерідко було, щиро кажучи, упередженим. Але навіть з урахуванням цього жодних порушень вони не знаходили.

Звісно, за бажання, а воно, судячи з усього, є, можна накопати все, що завгодно. На жаль, у нашій країні іноді користуються таким методом тиску. Але я можу чесно дивитися людям в очі.

Останні новини Чернігівщини

Прилуки: відбулося засідання виконавчого комітету

Прилуки: відбулося засідання виконавчого комітету 15:33

20 жовтня у сесійній залі міської ради відбулося чергове засідання виконавчого комітету Прилуцької міської ради під головуванням міського голови Ольги Попенко.

Рівень готовності об’єктів

Рівень готовності об’єктів "Великого будівництва" на Чернігівщині - 93,5% 15:10

20 жовтня перший заступник голови Чернігівської ОДА Віталій Загайний провів онлайн-нараду щодо стану реалізації проєктів у 2020 році в рамках Програми Президента України «Велике будівництво» та проєктів, що фінансуються за кошти ДФРР.

Під час перевірок об'єктів водопостачання Держпродспоживслужба не виявила порушень санітарного законодавства

Під час перевірок об'єктів водопостачання Держпродспоживслужба не виявила порушень санітарного законодавства 14:45

Протягом липня-вересня фахівці відділів державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства територіальних підрозділів Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області взяли участь у комісійних обстеженнях 17 об’єктів децентралізованого і 39 - централізованого водопостачання. Під час перевірок порушень вимог санітарного законодавства не виявлено.

Берегині молодого лісу

Берегині молодого лісу 14:37

Догляд за молодим лісом – одне із головних завдань у роботі чернігівських лісівників.

Бебі-бум на двійнят та трійнят: скільки з початку року народилося на Чернігівщині

Бебі-бум на двійнят та трійнят: скільки з початку року народилося на Чернігівщині 14:32

З початку 2020 року сім’ї на Чернігівщині поповнилися 4450 дітьми.