Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 13 серпня, 12:47:57

Антимонопольний комітет підтвердив – тарифи на проїзд в чернігівських маршрутках завищені

04.04.2012   07:33Агенцiя

Всі ми добре пам’ятаємо підвищення вартості проїзду на “маршрутки” в минулому 2011 році. Підвищення проводилось на підставі поданих до міськвиконкому звернень та розрахунків перевізників, що до низької вартості проїзду. Міськвиконком перевірив і нові тарифи вступили в дію з 28-го травня минулого року.

Чернігівське обласне територіальне відділення антимонопольного комітету України провело власне розслідування.

За результатами свого розслідування антимонопольний комітет встановив наступне
– Підприємство перевізник ТОВ “Пассервіс – Люкс”, який обслуговує маршрути №11, 12 займає монопольне становище на названих маршрутах з частками 96,3% та 92,6% відповідно;
– Перевізник, подаючи свої розрахунки, завищив свої витрати в розрізі кількості автобусів, при чому розмір прямих матеріальних витрат завищено на 231, 7 тис. грн.;
– Згідно з даними звіту про фінансові результати ТОВ “Пассервіс – Люкс” за 2010 рік за показником “витрати на оплату праці” зазначено суму 892 тис. грн. (це в цілому по підприємству на всіх транспортних засобах). До розрахунків же включено прямі матеріальні витрати на оплату праці водіїв (лише на маршрутних таксі!) у сумі 5 млн. 443 тис. грн., що у 6,1 разів більше. При цьому середня заробітня плата 1 водія має становити 6670 грн. на місяць (5443 тис. грн:68 водіїв : 12 місяців).
– Перевізником не ведеться окремий облік обсягу перевезених пасажирів на маршрутних таксі та автобусах. Незабезпечення належного обліку роботи автобусів та отриманої виручки ставить під сумнів обґрунтованість прийнятих до Розрахунку обсягів перевезених пасажирів, які, за інформацією перевізника, отримані розрахунковим шляхом.

За розрахунками територіального відділення АМКУ вартість проїзду повинна становити БАЗ 2215 = 2,40 грн., Рута=2,32 грн., замість 3,22 грн. та 2,91 грн. поданими перевізником. При цьому дуже важливо відмітити, що ці цифри не враховують реальну кількість пасажирів, що користуються озвученими маршрутами, оскільки справжній пасажиропотік не знає ніхто! “Вартість квитка = всі витрати підприємства / кількість пасажирів”, тобто чим менша кількість пасажирів, тим більше коштує квиток. Як видають квитки в “маршрутках”, тобто здійснюється облік пасажирів ви всі гарно знаєте.

При цьому необхідно звернути увагу, що представники АМКУ брали інформацію виключно з офіційних документів наданих перевізниками та іншими контролюючими органами. З цими документами мало б працювати управління економіки Чернігівської міської ради, коли приймало рішення, щодо обґрунтованості чи необґрунтованості поданих перевізниками розрахунків.

Постає питання: чому управління економіки не знайшло в поданих перевізниками даних аналогічних порушень і перевищень показників? Про, в деякій мірі, безвідповідальне відношення міськвиконкому до аналізу розрахунків тарифів повідомив і голова Чернігівського відділення АМКУ Свириденко А.В. на засідання колегії присвяченому проведеному органом розслідуванні.

Результатом проведеного з боку АМКУ розслідування стало накладення на ТОВ “Пассервіс – Люкс” штрафу у розмірі 34 тис. грн.. та зобов’язання у 2-місячний термін припинити порушення з наданням послуг перевезення пасажирів по завищеним цінам.

АМКУ в листі міському голові О. Соколову пропонує “при встановленні тарифів на послуги пасажирських перевезень міським автомобільним транспортом, врахувати положення Методики щодо обрахування реальних пасажиропотоків”.


ЧОО Демократичнм1 Альянс"

Останні новини Чернігівщини

Розкрито вбивство 7-річної дитини. Батькові повідомлено про підозру

Розкрито вбивство 7-річної дитини. Батькові повідомлено про підозру 15:49

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури розкрито вбивство малолітнього хлопчика, яке мало місце на початку червня 2022 року у Прилуцькому районі.

Поліцейські Корюківщини взяли участь у меморіальному молодіжному забігу на честь загиблих воїнів

Поліцейські Корюківщини взяли участь у меморіальному молодіжному забігу на честь загиблих воїнів 15:48

Сьогодні у Мені відбувся молодіжний забіг на знак вшанування пам’яті земляка — Віталія Горбача, а також усіх загиблих захисників України. До нього долучилися й поліцейські місцевого відділення Корюківського райвідділу поліції. Дистанція забігу склала два кілометри.

Допомога пораненим воїнам від чернігівських школярок

Допомога пораненим воїнам від чернігівських школярок 15:32

У Чернігові дівчатка-підлітки вирішили зібрати кошти для поранених воїнів. Діти влаштували імпровізований «магазин» на одній з найбільших вулиць обласного центру, неподалік від місцевого ринку.

Близько 200 «прильотів»: росіяни били з «Градів» по прикордонню Сумщини та Чернігівщини

Близько 200 «прильотів»: росіяни били з «Градів» по прикордонню Сумщини та Чернігівщини 15:29

російські війська обстріляли чотири громади на Сумщині та одну на Чернігівщині.

Чернігівський міський голова зустрівся з волонтерами та представниками громадських організацій з нагоди Дня молоді

Чернігівський міський голова зустрівся з волонтерами та представниками громадських організацій з нагоди Дня молоді 15:24

У Чернігові волонтерів, представників громадських та благодійних організацій, інших об’єднань, що надають підтримку дітям та молоді, нагородили почесними відзнаками Чернігівської міської ради сьогодні, 12 серпня.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини