Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 серпня, 11:15:32

Чернігівську ТЕЦ пропонують модернізувати

02.04.2012   13:09Агенцiя

29 березня в стінах міської ради відбулася презентація концепції вдосконалення роботи Чернігівської ТЕЦ. Ця концепція передбачає використання технологій, які відповідають найвищим світовим стандартам.

Чернігівська ТЕЦ

Чернігівська ТЕЦ

Ще минулого року міський голова Олександр Соколов видав розпорядження про проведення аудиту технічного стану Чернігівської ТЕЦ. Фірма “ТехНова” залучила до цього консорціум з трьох провідних європейських компаній у машинобудівної галузі, які надали свої пропозиції щодо вдосконалення діяльності ТЕЦ.

Чеські експерти з компанії АЛТА переконані, що всі потужності Чернігівської ТЕЦ частково зношені або повністю зношені. Зокрема, котли підприємства вже відпрацювали по 280 тисяч годин з 300 можливих. За таких умов реконструкція існуючих потужностей фактично стає недоцільною, а їх використання занадто дорогим та економічно не вигідним. Лише значні капіталовкладення дозволять продовжити строк експлуатації ще на 8 – 10 років.

Експерти розглядали чотири технології, які можна використати на Чернігівській ТЕЦ, але найперспективнішою визначено технологію ЦКС (циркулюючого киплячого слою).

За словами технічного директора компанії АЛТА Михала Шилера, саме технологія ЦКС надає переваги по кільком напрямкам. А саме
– зменшуються шкідливі викиди. Нині з тонни спаленого вугілля в атмосферу викидається 24,9 кілограми двоокису сірки. Нова технологія зменшує викид до 1,81 кілограма, а викиди твердих часток зменшуються з 9,6 до 0,27 кілограма.
– Технологія дозволяє використовувати альтернативні джерела. До 30% палива може складати торф чи біомаса. Газ при цьому потрібен лише для запуску котлоагрегату на початковому етапі.
– Зменшується собівартість вироблення тепла при спалюванні вугілля. Зараз вона складає 237 грн. за гігакалорію, а при використанні технології ЦКС тепло коштуватиме 186 грн., що дозволить принаймні не підвищувати тарифи для населення.

За словами пана Шилера впровадження таких проектів, тривале в часі та фінансово витратне, але в будь якому разі виграшне з усіх боків. Реалізація подібного проекту в Чехії займає близько 6-7 років. Орієнтовна вартість будівництва нового котла за технологією ЦКС може складати близько 150 мільйонів євро, з яких до 5% є витрати на створення робочої проектної документації та її узгодження з українським законодавством. Загалом же АЛТА реалізувала більше 10 таких проектів в Західній Європі та Росії.

Олександр Корчинський, генеральний директор ТОВ фірми “ТехНова” розповів, що в Україні, є лише одна Старобільська теплоелектроцентраль, яка використовує технологію ЦКС, але її будували німецькі та словацькі інженери. Тобто в Україні потрібних фахівців наразі немає. Процес модернізації українських ТЕЦ вже розпочався і Чернігів може посісти чільне місце в цьому процесі. Відповідаючи про вартість цього проекту Корчинський зазначив, що ціна питання залежить від багатьох чинників, зокрема частково здешевити проект можна при залученні українських фахівців. Щоправда, українських компаній та інститутів з подібним досвідом немає.
Мер Олександр Соколов та депутати міськради, що були присутні на презентації виявили цікавість до проекту і міський голова запропонував створити робочу комісію для опрацювання всіх запропонованих проектів модернізації. Ця ж комісія і має визначити, який проект має бути реалізований в Чернігові. Присутні погодилися із пропозицією міського голови і вже найближчим часом має з’явитися відповідне рішення міської влади.

pik.cn.ua/novini-chernigova-novosti-chernigova/7387-chernigivsku-tec-proponujut-modernizuvaty

Останні новини Чернігівщини

Безробітні на громадських роботах займалися благоустроєм, працювали кур’єрами та розбирали завали

Безробітні на громадських роботах займалися благоустроєм, працювали кур’єрами та розбирали завали 11:06

В умовах зменшення попиту на робочу силу матеріально підтримати безробітних допомагають громадські та інші роботи тимчасового характеру, які, до того ж, організовуються з користю для громади.

Три обстріли чернігівського прикордоння за добу

Три обстріли чернігівського прикордоння за добу 11:01

російська армія тричі обстріляла прикордонні села у Новгород-Сіверському районі.

На Чернігівщині відкрили перше модульне містечко

На Чернігівщині відкрили перше модульне містечко 10:20

У Новоселівці Киселівської громади сьогодні відкрили перше у Чернігівській області модульне містечко.

19 серпня - цей день в Україні і світі

19 серпня - цей день в Україні і світі 10:17

ДЕНЬ 177 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 177 RUSSIAN AGRESSION

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито правопорушників, які завдали збитків рибному господарству України на понад 130 тис.грн

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито правопорушників, які завдали збитків рибному господарству України на понад 130 тис.грн 15:50

18 серпня 2022 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду з працівниками Сектору водної поліції ГУНП у Чернігівській області на водоймах Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини