Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 09:00:25

Про виконання Програми економічного і соціального розвитку м. Чернігова на 2015 рік

22.02.2016   07:00

Про основні показники виконання Програми економічного та соціального розвитку м. Чернігова за 2015 рік на засіданні виконавчого комітету міської ради 18 лютого доповідала начальник управління економічного розвитку Людмила Максименко.

Вона повідомила, що за підсумками 2015 року у промисловості міста відбулося скорочення обсягів промислового виробництва порівняно з відповідним періодом попереднього року на 5 %.

З приростом працювали шість з десяти галузей переробної промисловості. Проте найбільші за питомою вагою галузі: харчової промисловості (31 загальних обсягів) та постачання електроенергії, газу і пари (44%), зменшили виробництво на 6%.

Обсяги реалізації промислової продукції у діючих цінах збільшились  на 28,5%, при тому, що індекс споживчих цін в Україні – 143%.

Експортно-імпортні операції здійснювались з партнерами 94 країн світу. Білорусь, Польща та Туреччина - лідери серед країн, до яких експортуються товари з Чернігова. До традиційних євроекспортерів: "Сан ІнБев Україна", "Ясен", "Елегант", "ТК Стиль", "Чексил", "Спорттехніка" додалась взуттєва фабрика "Берегиня", яка розпочала працювати з австрійськими партнерами.

Кількість економічно активних малих підприємств у місті зменшилась на 6%, фізосіб-підприємців – на 4,5%.

Навантаження на одне вакантне робоче місце зросло з 7 до 14 осіб. Міським центром зайнятості протягом року працевлаштована 5 301 особа.

Заборгованість із виплат заробітної плати протягом року зросла на 3,6 млн грн та на кінець року склала 14,3 млн грн. Основні боржники - ЧеЗаРа, Домобудівник, ОТКЕ.

Номінальна середньомісячна заробітна плата за підсумками 9 місяців склала 3 137 грн. Ріст становить 17,5 % при інфляції майже 46 %.

Проте, у рейтингу Forbes найбільш сприятливих для ведення бізнесу міст України у 2015 році Чернігів посів 12 місце серед обласних центрів, піднявшись з 27-го у 2013 році.

Започатковані в країні бюджетна та податкова реформи дали свій позитивний результат.  Бюджет міста отримав до загального та спеціального фондів майже 1,7 млрд грн, що на 326 млн грн більше, ніж у минулому році.

Завдяки наповненню міського бюджету здійснювалось фінансування міських цільових програм, проводились розбудова та ремонти об’єктів міської інфраструктури.

Субсидії призначено 85 тис. сім’ям. Це близько 70 % домогосподарств. Порівняно з 2014 роком їх кількість збільшилась майже у тричі, а середній розмір субсидій у грудні виріс у 5 раз. Системою соціального страхування охоплено близько 81,5 тисяч пенсіонерів. Середній розмір пенсійних виплат – 1674 грн.

Начальник управління економічного розвитку Людмила Максименко зазначила, що функціонування міської інфраструктури було загалом забезпечене. Втім, вагома доля зробленого - це фінансові вливання завдяки минулорічним виборчим компаніям. Проте, це мізерні вкладення по відношенню до багатомільйонних обсягів потреб фізично та морально зношеної інфраструктури міста. Вирішувати ці проблеми має місто і єдиний шлях, на думку доповідача, це - виважена фінансова політика та забезпечення повноти наповнення бюджету, джерелом чого є реальний сектор економіки міста – бізнес.

Взявши до уваги інформацію управління економічного розвитку міста міської ради щодо підсумків виконання Програми економічного і соціального розвитку міста Чернігова на 2015 рік, виконавчий комітет доручив керівникам структурних підрозділів міської ради продовжити роботу щодо розв’язання невирішених проблем, які негативно впливають на соціально-економічний стан міста.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.