Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 11:51:39

"Чернігівгаз" встановив на багатоповерхівці перший будинковий лічильник

20.02.2016   07:49

Компанія «Чернігівгаз» приступила до реалізації програми встановлення загальнобудинкових лічильників в багатоквартирних будинках, обладнаних лише газовими плитами.

Це дозволить мешканцям оплачувати лише фактично спожитий енергоресурс. Оснащення вузлами обліку багатоповерхівок проходить згідно ініціативи Нацкомісії, що здійснює державне регулювання енергетики та комунальних послуг.

Перший лічильник пропускною здатністю G-25 було встановлено в Чернігові в 120-квартирному будинку, що знаходиться в районі Шерстянки по вулиці Стаханівців. Разом з роботами та обладнанням компанії це обійдеться в середньому в 70 тис грн.

Протягом року планується встановити таких лічильників на загальну суму близько 3 млн грн. Програма фінансуватиметься за рахунок газової компанії. Вартість оснащення буде варіюватися залежно від кількості мешканців будинку. Якщо будуть потрібні нестандартні, дорогі рішення, то газовики звертатимуться до НКРЕКП для перегляду інвестпрограми та збільшення фінансування.

Загальнобудинкові прилади обліку дозволять в державних масштабах налагодити централізований облік природного газу, а газорозподільчій компанії - зекономити тарифні кошти і робочий час. «Вартість обладнання разом із роботами є нижчою в декілька разів, - говорить перший заступник голови правління ПАТ «Чернігівгаз» Сергій Савченко. – Так, якби «Чернігівгазу» довелося б встановлювати в 120-ти квартирах індивідуальні облікові пристрої, в середньому витрати склали б 240 тис грн. Якщо ж брати до уваги часові рамки, то загальний лічильник встановлюється за такий же час, що і індивідуальний», - поінформував керівник.

Окрім лічильника, будинковий вузол обліку містить коректор об`єму газу та модем для дистанційного зчитування даних з коректора. Ці складові необхідні для достовірності обліку спожитого енергоресурсу. Аби недопустити втручання сторонніх осіб та впливу зовнішнього середовища, обладнання захищене спеціальною металевою шафою.

Поквартирний розподіл спожитого газу відбуватиметься на основі даних будинкового лічильника, за винятком тих помешкань, які вже обладнані індивідуальними лічильниками - такі споживачі сплачуватимуть за своїми показаннями. Залишок буде пропорційно ділитися між квартирами без лічильників в залежності від кількості прописаних осіб. Наявність будинкового лічильника не позбавляє споживачів права встановити прилад у своїй квартирі. Вони можуть звернутися до спеціалізованих організацій і замовити монтаж квартирного лічильника за власні кошти.

Загалом на Чернігівщині майже 93 тис споживачів користуються газовою плитою, з них 62,3 тис - без лічильників. В основному такі квартири знаходяться в обласному центрі, Прилуках та Ніжині.

Нагадаємо, що відповідно до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», до 2018 року всі житлові приміщення мають споживати газ лише за приладами обліку.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.