Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 2 грудня, 01:17:11

Перезимівля озимини проходить нормально

19.02.2016   07:10Агенцiя

Перезимівля озимих культур є одним із найважливіших агрономічних питань у виробництві зерна, яке потрібно завжди враховувати.

Агрономічною службою Чернігівщини встановлено постійний моніторинг стану зимівлі озимих культур. Такий моніторинг дає можливість заздалегідь визначити життєздатність посівів і спланувати заходи весняного догляду за ними - підживлення, обробки фунгіцидами й гербіцидами, - щоб виростити високий урожай якісного зерна, а за потреби, - забезпечити господарства насінням ярих культур для ремонту чи пересівання площ.

З 25 січня по 4 лютого аграрії області проводили відбір проб рослин (монолітів). Результати відрощування рослин не виявили загибелі посівів озимих зернових культур, підтвердивши цим самим попередній їх стан. Загалом по області відбір зразків проводили більше 80 господарств.

Крім того, 25 січня метеостанціями області відбиралися проби озимих на відрощування для визначення життєдіяльності рослин. Відрощування проводили переважно монолітним методом. За результатами відрощування перезимівля озимих проходить нормально. Із 16 відібраних проб озимих зернових, 9 проб показали відсутню зрідженість (0%), 7 проб – природну (до 10%).

Нестабільні погодні умови (починаючи з осені) вплинули на зимостійкість рослин, і як результат спостерігаєть найбільший обсяг за останнє десятиліття слабких і зріджених посівів – 19%, в доброму та задовільному стані – 81%.

- На сьогодні загроз щодо загибелі посівів немає, але подальший їх стан буде значною мірою залежати лише від розвитку та сприятливості погодних умов під час перезимівлі. Наступне визначення фактичного стану перезимівлі озимих зернових культур і ріпаку аграрії Чернігівщини проводитимуть в кінці лютого, - зазначив заступник начальника управління - начальник відділу землеробства, інженерно-технічного забезпечення, безпеки праці Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олександр Щербатий.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 338 нових випадків COVID-19

Виявлено 338 нових випадків COVID-19 17:54

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 1 грудня в області зафіксовано 338 нових випадків COVID-19.

Засуджено військовослужбовця військової служби за призовом під час мобілізації

Засуджено військовослужбовця військової служби за призовом під час мобілізації 13:29

1.12.2020 за публічного обвинувачення військової прокуратури Чернігівського гарнізону Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону засуджено військовослужбовця військової служби за призовом під час мобілізації.

Упродовж минулої доби виникло 6 пожеж

Упродовж минулої доби виникло 6 пожеж 13:04

Упродовж минулої доби на Чернігівщині виникло 6 пожеж, їх причинами послужило порушення господарями правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електромереж, нагрівальних печей і димарів.

Керівник обласної прокуратури привітав колег з Днем працівників прокуратури України

Керівник обласної прокуратури привітав колег з Днем працівників прокуратури України 12:18

Сьогодні в обласній прокуратурі під головуванням керівника Сергія Василини відбулися урочистості з нагоди Дня працівників прокуратури України.

Результати ревізії комунального некомерційного підприємства

Результати ревізії комунального некомерційного підприємства "Ріпкинська центральна районна лікарня" Ріпкинської райради 11:58

Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області провели ревізію фінансово - господарської діяльності на комунальному некомерційному підприємстві «Ріпкинська центральна районна лікарня» Ріпкинської районної ради за період з 01.01.2016 по 30.07.2020, якою установили порушень вимог законодавства на суму майже 2 млн грн, зокрема порушень, що призвели до втрат на суму 600 тис. грн.

АНОНСИ ПОДІЙ