Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 серпня, 12:12:53

Озимина витримала морози на “добре” та “задовільно”

31.03.2012   13:48Агенцiя

Не зважаючи на примхливу погоду, вже розпочалися весняно-польові роботи.

Понад 90 відсотків посівів озимини знаходяться у доброму та задовільному стані. А наявність вологи у ґрунті сприяє росту культур.

– І відсіялися восени не погано, – додає начальник відділу організації виробництва управління агропромислового розвитку РДА Володимир Таргонський. – Минулого року сільгосппідприємствами та фермерами було посіяно 6525 гектарів озимої пшениці, трохи більше чотирьох тисяч гектарів озимого жита та 2104 гектари озимого ріпаку. Хлібороби готуються до весняної сівби. Планується посіяти ще 3800 гектарів ячменю, ярої пшениці та вівсу. Основне розширення посівних площ очікується за рахунок кукурудзи. Ця культура є однією з кращих для посіву, бо дає гарні врожаї в складних кліматичних умовах Полісся. В цьому році під посів кукурудзи на зерно заплановано 8800 гектарів (на дві з половиною тисячі гектарів більше, ніж у минулому році). Ставка на кукурудзу є практично безпрограшним варіантом. Адже вона користується попитом, охоче імпортується іншими державами та має привабливу реалізаційну ціну. Також аграрії хочуть засіяти 3700 гектарів зернобобовими (горохом, викою та люпином). Планується збільшити посіви гречки та проса до 500 та 400 гектарів відповідно.

Нині провідні господарства району підживлюють озимину з повітря з використанням сільгоспавіації. “Ожила” і злітна смуга поблизу Волосківців: стоять трактори з причепами, повними добрив, на “злітці” завмер перепочити трудяга “кукурузник” АН-2. Між ними снує навантажувач.

– Проводимо підживлення карбамідом озимого ріпаку, – пояснює молодший агротехнолог Олександр Пономаренко. – Потім будемо також підживлювати пшеницю біля Олександрівки Корюківського району.

Повітряні роботи виконує авіакомпанія “Полтававіа”. Зі слів заступника директора по льотній службі Сергія Папенка, ця авіакомпанія має у власності кілька літаків АН-2 та обслуговує не тільки Чернігівську, а й Полтавську, Сумську, Харківську, Дніпропетровську та деякі інші області.

http://nslovo.com/blog/ozymyna-vytrymala-morozy-na-dobre-ta-zadovilno

Останні новини Чернігівщини

Безробітні на громадських роботах займалися благоустроєм, працювали кур’єрами та розбирали завали

Безробітні на громадських роботах займалися благоустроєм, працювали кур’єрами та розбирали завали 11:06

В умовах зменшення попиту на робочу силу матеріально підтримати безробітних допомагають громадські та інші роботи тимчасового характеру, які, до того ж, організовуються з користю для громади.

Три обстріли чернігівського прикордоння за добу

Три обстріли чернігівського прикордоння за добу 11:01

російська армія тричі обстріляла прикордонні села у Новгород-Сіверському районі.

На Чернігівщині відкрили перше модульне містечко

На Чернігівщині відкрили перше модульне містечко 10:20

У Новоселівці Киселівської громади сьогодні відкрили перше у Чернігівській області модульне містечко.

19 серпня - цей день в Україні і світі

19 серпня - цей день в Україні і світі 10:17

ДЕНЬ 177 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 177 RUSSIAN AGRESSION

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито правопорушників, які завдали збитків рибному господарству України на понад 130 тис.грн

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито правопорушників, які завдали збитків рибному господарству України на понад 130 тис.грн 15:50

18 серпня 2022 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду з працівниками Сектору водної поліції ГУНП у Чернігівській області на водоймах Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини