Озимина витримала морози на “добре” та “задовільно”
Не зважаючи на примхливу погоду, вже розпочалися весняно-польові роботи.
Понад 90 відсотків посівів озимини знаходяться у доброму та задовільному стані. А наявність вологи у ґрунті сприяє росту культур.
– І відсіялися восени не погано, – додає начальник відділу організації виробництва управління агропромислового розвитку РДА Володимир Таргонський. – Минулого року сільгосппідприємствами та фермерами було посіяно 6525 гектарів озимої пшениці, трохи більше чотирьох тисяч гектарів озимого жита та 2104 гектари озимого ріпаку. Хлібороби готуються до весняної сівби. Планується посіяти ще 3800 гектарів ячменю, ярої пшениці та вівсу. Основне розширення посівних площ очікується за рахунок кукурудзи. Ця культура є однією з кращих для посіву, бо дає гарні врожаї в складних кліматичних умовах Полісся. В цьому році під посів кукурудзи на зерно заплановано 8800 гектарів (на дві з половиною тисячі гектарів більше, ніж у минулому році). Ставка на кукурудзу є практично безпрограшним варіантом. Адже вона користується попитом, охоче імпортується іншими державами та має привабливу реалізаційну ціну. Також аграрії хочуть засіяти 3700 гектарів зернобобовими (горохом, викою та люпином). Планується збільшити посіви гречки та проса до 500 та 400 гектарів відповідно.
Нині провідні господарства району підживлюють озимину з повітря з використанням сільгоспавіації. “Ожила” і злітна смуга поблизу Волосківців: стоять трактори з причепами, повними добрив, на “злітці” завмер перепочити трудяга “кукурузник” АН-2. Між ними снує навантажувач.
– Проводимо підживлення карбамідом озимого ріпаку, – пояснює молодший агротехнолог Олександр Пономаренко. – Потім будемо також підживлювати пшеницю біля Олександрівки Корюківського району.
Повітряні роботи виконує авіакомпанія “Полтававіа”. Зі слів заступника директора по льотній службі Сергія Папенка, ця авіакомпанія має у власності кілька літаків АН-2 та обслуговує не тільки Чернігівську, а й Полтавську, Сумську, Харківську, Дніпропетровську та деякі інші області.
http://nslovo.com/blog/ozymyna-vytrymala-morozy-na-dobre-ta-zadovilno
Останні новини Чернігівщини
СБУ повідомила про заочну підозру жителю Чернігівщини, який воює на боці рф 14:21
Служба безпеки зібрала доказову базу на ще одного зрадника, який добровільно перейшов на бік ворога та воює проти Сил оборони.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:58
Протягом минулої доби зареєстровано 1 надзвичайну ситуацію техногенного характеру та 8 небезпечних подій, а саме: 8 пожеж. Внаслідок цих подій загинуло 5 осіб та 3 особи постраждали.
Поліція розслідує обставини смертельної ДТП у Корюківському районі 10:21
5 лютого, близько 14:30, до поліції надійшло повідомлення про те, що на автодорозі Чернігів-Мена-Сосниця-Гремʼяч сталась ДТП.
Внаслідок російських обстрілів на Чернігівщині пошкоджені житлові будинки: поліція документує наслідки ворожих атак 10:19
Ворожа армія вкотре атакувала безпілотниками Чернігівщину.
6 лютого: цей день в Україні і світі 08:46
День 1444 Російська агресія - Day 1444 Russian aggression