Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 30 вересня, 12:36:02

З метою спрощення процедур державного контролю у пунктах пропуску запроваджується попередній документальний контроль товарів

22.10.2011   10:22

Подальше спрощення процедури державного контролю, приведення їх у відповідність до міжнародних стандартів, прискорення товарообігу усім цим заходам сприятиме запровадження в Україні механізму попереднього документального контролю товарів у пунктах пропуску через державний кордон. Про це йшлося під час брифінгу, який відбувся у Чернігівській митниці.

За результатами кропіткої роботи з напрацювання механізму взаємодії підрозділів, що здійснюють контрольні функції в пунктах пропуску через державний кордон України, Верховною Радою України було прийнято Закон України від 03.02.2011 № 2973-VI “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення попереднього документального контролю в пунктах пропуску через митний кордон України”.

Згідно з цим Законом митні органи наділено повноваженнями на здійснення в пунктах пропуску через державний кордон України державного санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного контролю окремих товарів та контролю за переміщенням культурних цінностей, що ввозяться на митну територію України (у тому числі з метою транзиту), у формі попереднього документального контролю.

Попередній документальний контроль – це контрольні заходи, які полягають у перевірці документів та відомостей, необхідних для здійснення державного санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного контролю та контролю за переміщенням культурних цінностей, та здійснюються митними органами в пунктах пропуску через державний кордон України стосовно окремих товарів, у тому числі продуктів та сировини тваринного походження, що ввозяться на митну територію України (у тому числі з метою транзиту).
Закон № 2973 наближає українські процедури контролю до процедур, що на даний час діють в країнах ЄС та країнах СНД, в частині:
– скорочення контрольних служб в пунктах пропуску через державний кордон;
– забезпечення територіальної та процедурної цілісності (одноразовості) здійснення всіх видів державного контролю товарів, що переміщуються через кордон;
– делегування функцій контролю в пунктах пропуску митним органам.
З метою забезпечення виконання вимог Закону Кабінет Міністрів України ухвалив Постанови № 1030 та № 1031 від 5 жовтня 2011 року, якими затверджуються, зокрема:
– Порядок здійснення попереднього документального контролю;
– Перелік товарів (з описом та кодом згідно з УКТ ЗЕД), що підлягають державному контролю (у тому числі у формі попереднього документального контролю) у разі переміщення через митний кордон України.

Здійснення попереднього документального контролю припиняється, якщо:
– відсутній хоча б один документ або відомість, необхідні для здійснення попереднього документального контролю;
– державними органами здійснюються протиепідемічні заходи, ветеринарно-санітарні заходи під час карантину тварин, запроваджено карантинний режим, виявлено вогнище карантинних організмів у країні походження, реекспорту або транзиту;
– транспортний засіб, яким перевозяться небезпечні вантажі, не відповідає встановленим вимогам екологічної безпеки (для автомобільного транспортного засобу);
– у разі проведення митного огляду товарів і транспортних засобів:
– виявлено пошкодження упаковки, яка безпосередньо контактує з товаром;
– є явні ознаки псування товарів;
– виявлено, що строк придатності товарів закінчився.
У разі припинення здійснення попереднього документального контролю посадова особа митного органу негайно вживає заходів щодо залучення посадової особи контролюючого органу, яка для здійснення відповідного державного контролю товару прибуває в пункт пропуску через державний кордон України

Ступінь державного контролю таким чином не знижується. Державні види контролю в повному обсязі, професійно здійснюватимуться фахівцями у сфері ветеринарної медицини та карантину рослин у митницях призначення.
Застосування попереднього документального контролю як нової організаційної форми проведення державних видів контролю дасть можливість:
– усунути надмірну кількість незалежних у своїх діях контролюючих органів в пунктах пропуску через державний кордон України;
– зменшити час загального процесу контролю, оформлення та пропуску вантажів у пунктах пропуску;
– скоротити черги транспортних засобів перед пунктами пропуску;
– спростити та мінімізувати процедури при проведенні усіх видів контролю;
– створити позитивний психологічний фактор для перевізників, експедиторів;
– прискорити товарообіг, що позитивно вплине на динаміку надходжень митних платежів до держбюджету;
– покращити імідж України як транзитної держави, надійного та стабільного торговельного партнера для країн Європейського Союзу, СНД;
– створити комфортні умови для здійснення зовнішньоекономічної діяльності, що в свою чергу дасть можливість реалізувати напрямки, окреслені керівництвом держави стосовно інтеграції України до світової спільноти.

У рамках підготовки до запровадження попереднього документального контролю товарів начальник митниці Олександр Іванов провів робочу нараду з керівниками контролюючих органів, підрозділи яких здійснюють контрольні функції у пунктах пропуску. Участь у нараді взяли представники Державної інспекції з карантину рослин по Чернігівській області, Головного управління ветмедицини в Чернігівській області, Чернігівського пункту держветконтролю та нагляду на кордоні та транспорті, Державної екологічної інспекції в Чернігівській області та Чернігівської обласної санітарно-епідеміологічної станції.
Під час наради до присутніх доведено рішення Уряду та позицію Держмитслужби України з питання проведення попереднього документального контролю, узгоджено графік проведення занять з посадовими особами Чернігівської митниці за участі кваліфікованих працівників контрольних служб.

Останні новини Чернігівщини

Апеляційний суд підтвердив законність вимог прокурора щодо повернення земель ринку у Сосниці

Апеляційний суд підтвердив законність вимог прокурора щодо повернення земель ринку у Сосниці 11:19

Північний апеляційний господарський суд 27.09.2022 залишив без змін рішення Господарського суду Чернігівської області, яким задоволено вимоги прокурора щодо повернення земельної ділянки площею майже 6 тис. квадратних метрів.

У Чернігові відкрили виставку про події весни 2022 11:16

Днями для Чернігівщини настане важлива дата - півроку, як регіон був звільнений від навали загарбників армії рф.

Бібліотеки Чернігівщини в реаліях війни 11:11

28 вересня, напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка провела на платформі Zoom семінар «Бібліотеки Чернігівщини в реаліях війни». На онлайн-зустріч зареєструвалися понад 70 учасників, але через відсутність світла та інтернету долучилися 60 представників бібліотек територіальних громад області.

На Чернігівщині у вересні щомісячні страхові виплати отримали майже 2,8 тисячі потерпілих на виробництві

На Чернігівщині у вересні щомісячні страхові виплати отримали майже 2,8 тисячі потерпілих на виробництві 11:07

У вересні майже 2,8 тис. потерпілих на виробництві та членів їх родин отримали щомісячні страхові виплати.

Спеціальний кореспондент Суспільне Чернігів отримав спецприз конкурсу «Честь Професії» 11:04

Спеціальний кореспондент Суспільне Чернігів Олександр Котенко отримав спецприз конкурсу професійної журналістики «Честь Професії» за найкраще новинне висвітлення резонансної події в локальному медіа з проєктом «Історія чоловіка, який вибрався з могили після розстрілу. Лежав між двома вбитими братами».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини