Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 28 вересня, 20:08:55

Ринок розбрату

22.10.2011   10:17Агенцiя

Навряд чи хто сперечатиметься, що ринок на “Ремзаводі” давно потребує реконструкції. Чесно кажучи, і ринком цей безлад назвати можна хіба що з натяжкою. Термін, щоб привести його до ладу, міський голова Олександр Соколов дав до нового року. І, начебто, всі мали б тільки порадіти, що торгові місця окультурять. Але, як завжди у нас буває, нове (хай і позитивне) чернігівців більше лякає, ніж радує. Мовляв, хай краще як є, аби не гірше. От і цього разу підприємці протестують проти реконструкції за владним сценарієм.


Ринок за 2,5 мільйони гривень

Питання про реконструкцію ринку постало не вчора. Ця земля тривалий час перебувала в оренді плодоовочевого підприємства, яке успішно заробляло на ринку, а от облаштовувати його ніяк не поспішало. І от, коли минулого року оренда закінчилася, сесія міської ради вирішила цю землю передати комунальному підприємству “Паркування і ринок”, щоб привести торгові місця до ладу. Врешті–решт, і місцеві мешканці на смітник скаржаться, і брати–білоруси, які якраз проїжджають повз наш ринок, сміються. Поки підприємці продовжували торгувати, комунальне підприємство цілий рік збирало необхідні документи.
– Ми – не бізнес–структура. Для нас найголовніше – щоб були дотримані всі вимоги законодавства та нормативних документів і була гарантована безпека. Сьогодні всі відповідні служби узгодили наші вимоги до інвестора, – пояснює Юрій Кулешов, начальник КП “Паркування і ринок”.

Що буде?

Інвестори обіцяють, що після реконструкції ринок ми не впізнаємо.
– Сьогодні там 48 торгових місць. Буде 74. Це чотири торгові ряди з широкими проходами, – розповідає Олександр Ковтун, директор ТОВ “Ватес”, що обрали інвестором. – Зараз торгові місця розташовуються на водному та каналізаційному колекторах. Раптом що, провести ремонт буде неможливо. Ми на цьому місці зробимо широкі вулиці. Ринок буде критий суцільним дахом і матиме систему водовідводу. Тобто стрибати під час дощу, як зараз, між різноманітними піддонами, камінцями і картонками відвідувачам не доведеться. Будуть і теплі туалети, і вода, й охорона. Буде на ринку і м’ясний павільйон. З’явиться ветеринарний пост з усім необхідним обладнанням. Це дорого – близько 100 тис. грн. Але ветслужба перевірятиме всі продукти, і ми точно знатимемо, що торгуємо якісним. З Бойової, наприклад, ми вигнали двох м’ясників, які торгували непотребом, я вже не кажу про торговців неякісними сезонними фруктами. До речі, плануємо позбутися і стихійної торгівлі. Для тих, хто захоче продавати продукти зі свого господарства, будуть спеціальні 22 столи. Платити за місце там треба буде максимум 2,3 грн. на день.
Крім того, за умовами договору, інвестор зобов’язаний буде також облагородити й прилеглу територію: відремонтувати тротуар та огорожу, “підлікувати” зелені насадження, прибрати кіоски від паркану дитячого садочка.

Підприємці тимчасово переїдуть

Навряд чи когось із підприємців турбує, що через реконструкцію їм доведеться торгувати у більш комфортних умовах. Переживають вони за свої гроші. Адже тепер, очевидно, доведеться за місця платити дорожче. А подейкують, що з нещасних торговців вимагають ще й несусвітні суми залогових грошей за користування бутиками.
– Одразу скажу, що однією з вимог, котрі поставило перед нами комунальне підприємство, було: не брати залогових грошей із тих підприємців, які сьогодні вже торгують на цьому ринку! – запевняє директор ТОВ “Ватес”. – Тільки нові, які прийдуть за рахунок збільшення місць, будуть платити ці залогові гроші. Це їх дисциплінуватиме й змушуватиме ставитися до обладнання ринку як до свого власного. Якщо договори розриватимуться, а бутики будуть у належному стані, то всі гроші будуть повертатися підприємцю. У нас є такі приклади по ринку на Бойовій, проблем ніяких не було. Скільки зараз підприємці платять за місце, ми точно не знаємо. Те, що озвучують вони – 575 грн. на місяць з бутика. Після реконструкції ми встановимо ціну 600 грн. Не набагато більше, але ж і умови зовсім інші.
На час, поки буде тривати реконструкція, торговці свого заробітку не втратять, обіцяють інвестори. Уже є домовленості, що вони отримають тимчасово місця на інших ринках – на Бойовій, на Центральному та на “Ниві”.
Максимально всі роботи з реконструкції триватимуть три місяці, обіцяє Олександр Ковтун. Заминка поки з бюрократичною тяганиною. Щойно всі необхідні довідки будуть зібрані, міськвиконком має дати дозвіл на будівництво. Ще два тижні матимуть підприємці, щоб зібрати речі. А вже тоді розпочнеться реконструкція.

Підприємці хочуть самі

Чимало нарікань отримало підприємство щодо вибору інвестора. Мовляв, а конкурс–то ніхто не проводив.
– Конкурс ми зобов’язані були б провести, якби використовували бюджетні гроші. А так, за статутом, керівник, тобто я, може самостійно обирати інвестора. ТОВ “Ватес” єдине надало мені довідку з банку про те, що у нього є необхідні на реконструкцію 2,5 млн. грн. До того ж у нас є позитивний досвід із переоблаштуванням ринку на Бойовій, що й проводило якраз це підприємство. А нам треба закінчити роботу до нового року, як вимагає мер, – пояснює свій вибір Юрій Кулешов.
Втім, навіть конкурс не влаштував би підприємців, які торгують на цьому ринку зараз. Якщо і буде якийсь конкурс, то переможця його вони визнавати не збираються. Реконструкцію вони хочуть проводити самі, своїми силами. І відступати не збираються.
– Ми не проти реконструкції, але нам не потрібен ніякий інвестор. Хто б не прийшов, він буде на нас заробляти. Навіщо нам це потрібно, якщо у нас самих є гроші, які ми можемо вкласти у розвиток свого ж бізнесу. На цьому ринку люди працюють вже по 10 років. На початковому етапі кожен вклав у своє місце мінімум по 3 тисячі доларів. Зараз ми створили кооператив, зібрали членські внески, є голова, є координаційна рада, ми самі можемо вирішувати свої проблеми, – каже Сергій Шульженко, голова новоствореного обслуговуючого кооперативу “Ринок “Полісся”

Далі буде…

Однак, в те, що з ініціативи підприємців буде толк, міська влада не дуже вірить.
– На жаль, досвід і з Центральним ринком, і з “Нивою”, і з “Бойовою” свідчить, що самі підприємці для реконструкції об’єднатися не зможуть. Все розвалюється, коли з тих чи інших причин відмовляється один–два. Та й у цій ініціативній групі постійно міняється склад. Вони ведуть розмови вже близько півроку, а персональну відповідальність брати на себе ніхто не хоче. Саме тому було прийняте рішення підключити до реконструкції одного інвестора. Але без врахування інтересів підприємців ніхто вирішувати цю проблему не буде. Той, хто там працює зараз, повинен там залишитися і після будівництва. Щоб контро¬лювати ці питання, а також, щоб інвестор не висував ніяких вимог до торговців, не встановлював самовільно орендну плату, збудував ринок відповідно до усіх вимог, за усім процесом стежитиме комунальне підприємство “Паркування і ринок”, – пояснив позицію влади Олег Шеремет, секретар міської ради.
Ринок на “Ремзаводі” – не останній у Чернігові, що потребує реконструкції. Далі, обіцяють, дійде черга і до “Привокзального”, і ринку на Шерстянці.

http://vid.cn.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=5900&Itemid=65

Ольга Чижова, “Чернігівські відомості“

Останні новини Чернігівщини

У Михайло-Коцюбинській територіальній громаді на Чернігівщині запрацювала поліцейська станція 09:42

27 вересня у селищі Михайло-Коцюбинське відкрили поліцейську станцію.

У Чернігові вшанували пам'ять загиблих захисників України 09:35

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко разом із родинами загиблих військовослужбовців у російсько-українській війні вшанували пам'ять наших захисників і захисниць, які віддали своє життя за незалежну Україну.

Влада робить усе можливе для повернення полонених — уповноважена Президента з питань забезпечення прав захисників України у Чернігові

Влада робить усе можливе для повернення полонених — уповноважена Президента з питань забезпечення прав захисників України у Чернігові 09:28

У період із лютого по вересень цього року правоохоронними органами Чернігівської області зареєстровані кримінальні провадження за фактами безвісного зникнення 193 військовослужбовців та представників інших воєнізованих формувань України.

Шевченківці на «Вересневих самоцвітах» у місті Кропивницький

Шевченківці на «Вересневих самоцвітах» у місті Кропивницький 09:24

Історія творчих контактів Чернігівського драмтеатру ім. Т.Г.Шевченка з Кіровоградщиною має глибоке коріння. В далекому 1926 р. у м. Зінов’євськ (колишній Єлисаветград, нині Кропивницький) на базі будинку культури заводу «Червона зірка» був створений Робітничо-селянський український пересувний драматичний театр імені Т.Г. Шевченка, який у 1933 р. за наказом Наркомпросу направили для обслуговування населення новоутвореної Чернігівської області.

Топ-10 актуальних високооплачуваних вакансій на Чернігівщині

Топ-10 актуальних високооплачуваних вакансій на Чернігівщині 09:21

Шукаєте роботу з високим заробітком? У базі вакансій обласної служби зайнятості є й високооплачувані.