Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 квітня, 01:53:06

До весняно-польових робіт область практично готова

29.01.2016   10:58Агенцiя

За розрахунками Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації потреба у коштах на весняно-польові роботи складає понад 4 мільярди гривень. Це без врахування можливих додаткових процесів, які виникнуть в господарстві. Забезпеченість власними коштами складає більше 3 мільярдів, 739 мільйонів гривень — в дефіциті.

Про це повідомив директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Хоботня під час селекторної наради з першим заступником Міністра Ярославом Краснопольським.

Сергій Хоботня також зазначив, що забезпеченість насінням ярих зернових та зернобобових культур становить 108%, мінеральних добрив – 12%, засобами захисту рослин – 18%.

Озимі культури в області знаходяться у стані зимового спокою. Зниження температури повітря в поточному місяці до -25ºС не становила загрози для перезимівлі рослин озимих колосових культур.

З метою контролю за перезимівлею озимих зернових культур і ріпаку та об’єктивного визначення фактичного стану їх зимівлі, на цьому тижні, аграрії проводять відбір проб рослин.

Щодо загальнодержавних показників: у 2015 році аграрії країни зібрали 60 мільйонів тонн зерна. Найкращі результати — у Черкаській, Полтавській, Сумській, Хмельницькій та Чернігівській областях. У 2015-2016 маркетинговому році експорт зернових може скласти понад 36 мільйонів тонн.

Директор департаменту землеробства та технічної політики в АПК Володимир Топчій інформував, що під урожай цього року посіяно зернових озимих культур на площі 7,2 мільйонів гектарів, з них озимою пшеницею засіяно 6 мільйонів. На площі 800 тися гектарів сходів не отримано. Стан озимини залежить від погодних умов. Наразі на окремих територіях спостерігається промерзання грунту від 10 до 45 см.

На нараді наголошено на необхідності в регіонах збільшення площ посіву гречки, цукрових буряків та жита, а також потребі накопичення необхідних ресурсів для весняного посіву.

Директор департаменту фінансово-кредитної політики Баграт Ахіджанов доповів, що у зв’язку із внесенням змін до Податкового кодексу України, у поточному році аграріями буде перераховано 27 мільярдів гривень до державної казни. При цьому 9 мільярдів акумулюються на спецрахунках.

Для програм підтримки АПК у 2016 році передбачено 350 мільйонів гривень: 300 мільйонів – на здешевлення відсоткової ставки за кредитами та 50 мільйонів – для підтримки програм галузі тваринництва.

Наразі Мінагрополітики готує пропозиції на додаткову потребу коштів. Зокрема більше мільярду гривень необхідно для програми здешевлення відсоткової ставки за залученими кредитами, 200 мільйонів для програм підтримки тваринництва та 147 — на ідентифікацію та реєстрацію сільськогосподарських тварин.

Останні новини Чернігівщини

Ніжин: щотижнева розширена оперативна нарада при міському голові. Інформація керівників медичних установ

Ніжин: щотижнева розширена оперативна нарада при міському голові. Інформація керівників медичних установ 13:55

6 квітня відбулась щотижнева розширена оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника. На період карантинного режиму змінений формат наради, щоб мінімізувати перебування великої кількості людей.

У Чернігові про одиноких літніх людей піклуються фахівці двох територіальних центрів

У Чернігові про одиноких літніх людей піклуються фахівці двох територіальних центрів 13:49

У Чернігові про самотніх людей похилого віку, які вже потребують сторонньої допомоги, піклуються, зокрема, фахівці територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Деснянської та Новозаводської районних у місті Чернігові рад.

Поліцейські інформують: ТОП-3 аварійно-небезпечних ділянок Чернігівської області

Поліцейські інформують: ТОП-3 аварійно-небезпечних ділянок Чернігівської області 13:45

За поліцейською статистикою, аварії на Чернігівщині найчастіше траплялися у світлий час доби. За видами транспорту учасниками ДТП у 83,5% були легкові автівки, у 10,5% – вантажівки та у 6% мототранспорт.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 11:22

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 1 особу та 274 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 1 особу та 274 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 11:14

Упродовж минулого тижня з 30 березня по 6 квітня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 196 чоловік особового складу та 61 одиниця спеціальної техніки.