Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 13 травня, 21:02:23

Про індекси споживчих цін на товари та послуги. ДОВІДКА

13.01.2016   08:31Агенцiя

За розрахунками Держстату показник рівня інфляції в грудні 2015 року в області становив 100,8%, в Україні – 100,7%; за 2015 рік в області – 145,6%, в Україні – 143,3%.

На загальну цінову ситуацію в області в грудні вплинуло подорожчання продуктів харчування на 1,9%. При цьому найбільше зросли в ціні овочі (на 12,2%) та яйця (на 11,3%).

Борошно, кисломолочна продукція, крупи манні, перлові та ячні стали дорожчими на 5,2–9,6%; цукор, хліб, крупи гречані, яблука, сири, молоко та масло – на 2,4–4,4%.

За 2015 рік ціни на продукти харчування в області підвищилися на 41,8%. Найбільше (в 1,8 раза) подорожчали овочі, чай та цукор, в 1,6 раза – олія соняшникова, яйця, сіль та кава, в 1,5 раза – фрукти. На 36,4–48,3% зросли в ціні фруктові соки, кисломолочна продукція, риба та продукти з риби, хліб, макаронні вироби та продукти переробки зернових; на 22,4–30,6% – м’ясо та м’ясопродукти, сало, сири, молоко та масло.

Алкогольні напої стали дорожчими на 29,8%, тютюнові вироби – на 23,8%.

Суттєвим фактором, що вплинув на загальний показник інфляції, стало  підвищення цін (тарифів) на природний газ у 3,6 раза, гарячу воду та опалення – в 1,8 раза, електроенергію – в 1,7 раза, водопостачання та каналізацію – на 14,3% та 11,6% відповідно.

Крім цього, на 44,3–44,7% зросли в ціні товари для особистого догляду, газети, книжки та канцелярські товари, на 38,1–38,7% – матеріали для утримання та ремонту житла, предмети домашнього вжитку та побутова техніка, на 31,5–32,5% – фармацевтична продукція, одяг і взуття.

Останні новини Чернігівщини

Жінки за сприяння служби зайнятості опановують «чоловічі» професії

Жінки за сприяння служби зайнятості опановують «чоловічі» професії 10:36

Є люди, які не бояться починати все спочатку. Історія Валентини Будько з Бахмача — саме про це.

З початку дії програми «єВідновлення» на Чернігівщині схвалено 6,7 тисячі заяв на майже 3 мільярда гривень 09:24

Про стан реалізації в області програми «єВідновлення» розповів сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА начальник Управління містобудування та архітектури ОДА Сергій Куреня.

 Куликівець Артур Мнацаканов — серед переможців Міжнародного екологічного конкурсу дитячого малюнка

Куликівець Артур Мнацаканов — серед переможців Міжнародного екологічного конкурсу дитячого малюнка 09:24

У Національній бібліотеці України для дітей 11 травня відбулася урочиста церемонія нагородження переможців Міжнародного екологічного конкурсу дитячого малюнка «Майбутнє планети — у наших руках!». Серед переможців — Артур Мнацаканов, який зайняв III місце у віковій категорії 8-11 років.

"Грошова допомога" обернулась втратою 9 тисяч гривень 09:21

Хотів отримати «грошову допомогу», натомість втратив понад 9 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини